Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: B

Plemenům psů, která začínají na písmeno B, zcela bez pochyb vévodí oblíbená border kolie. Najdete tady ale i malá psí plemena jako bišonek nebo boloňský psík. Pod tímto písmenem se ale skrývají i psí uličníci jako border teriér nebo nenasytný bígl. Nechybí ani psí obři jako bernský salašnický pes nebo brazilská fila. Mezi psí elegány pak patří třeba barzoj nebo briard. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Barzoj (14)

Barzoj

Barzoj je aristokratem každým coulem. Jde o plemeno oblíbené ruskou šlechtou, sám jako aristokrat vypadá, a i se tak chová. Jde o elegantního psa s ladnými křivkami, ladným pohybem a vznešeným vzhledem.
Zjistěte více o barzojovi.

 

Basenji (1)

Basenji

Basenji patří mezi středně velké psy, kteří vynikají chytrostí a přítulností. Svého člověka mají velmi rádi, vůči cizím lidem bývají ostražití. Jednou z největších zajímavostí basenjiho je, že tito psi prakticky neštěkají.
Zjistěte více o basenji.

 

Baset (1)

Baset

Baset se svým typickým melancholickým výrazem zaujme na první pohled. I když působí dojmem, že se každou chvíli rozpláče, jde ve skutečnosti o veselého a přátelského psa, který vám bude skvělým společníkem.
Zjistěte více o basetovi.

 

Bearded-kolie (1)

Bearded kolie

Původně chundelatý, středně velký ovčácký pes, dnes aktivní společník. Bearded kolie jsou psi, kteří vynikají vysokou inteligencí, zdravým sebevědomím, veselou a přátelskou povahou.
Zjistěte více o bearded kolii.

 

Beauceron (1)

Beauceron

Beauceron je ovčácký pes původem z Francie, který na první pohled zaujme svým vzhledem – připomíná dobrmana, je ovšem o něco mohutnější. V zásadě jde o všestranného psa, který velmi dobře umí pracovat se stádem.
Zjistěte více o beauceronovi.

 

Belgicky-grifonek (1)

Belgický grifonek

Belgický grifonek je malý, veselý, energický a zvědavý pejsek, který rád sleduje, co se kolem něj děje. Mezi povahové rysy patří oddanost svému člověku, která až hraničí se závislostí.
Zjistěte více o belgickém grifonkovi.

 

Belgicky-ovcak-groenendael (1)

Belgický ovčák groenendael

Belgický ovčák groenendael patří do rodiny belgických ovčáků, tedy pracovních psů původem z Belgie. Konkrétně tento typ belgického ovčáka je dlouhosrstý a aktivní čertík, který dokáže být velmi citlivý.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi groenendael.

 

Belgicky-ovcak-laekenois (1)

Belgický ovčák laekenois

Laekenois patří do „rodiny“ belgických ovčáků. Nicméně tato varianta je nejméně rozšířená, dalo by se říci, že je až vzácná. Jde o energického a sebevědomého psa, který patří do rukou zkušenějšího chovatele.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi laekenois.

 

Belgicky-ovcak-malinois (1)

Belgický ovčák malinois

Belgický ovčák malinois je všestranný pes, se kterým se můžete věnovat téměř čemukoliv. „Maliňák“ je dominantnější pes s velkou výdrží, který je oddaný svému pánovi až za hrob.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi malinois.  

 

Belgicky-ovcak-tervueren (1)

Belgický ovčák tervueren

Energický, chytrý a živý pes, to je beligický ovčák tervueren. Tervík, jak se mu lidově přezdívá, je jednou z variet ovčáků pocházejících z Belgie. Tito psi v sobě spojují hlídací, ovčácké a obranářské vlastnosti.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi tervueren.  

 

Bernardyn (1)

Bernardýn

Bernardýn patří mezi velké psy, které má většina z nás spojené s horami. Zpravidla jde o přátelské a laskavé obry, kteří vyjdou s kdekým. Jsou to psi, kteří milují lidskou společnost.
Zjistěte více o bernardýnovi.

 

Bernsky-salasnicky-pes (1)

Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes, lidově berňák, je velký dobrák, který vám splní každé vaše přání. Jde o populární plemeno původem ze Švýcarska.
Zjistěte více o bernském salašnickém psovi

 

Bigl (1)

Bígl

Temperamentní a zároveň přátelský pes, se kterým se nudit rozhodně nebudete. Bíglové jsou psi se skvělým čichem, kteří potřebují pohyb a zaměstnat hlavu.
Zjistěte více o bíglovi

 

Bily-svycarsky-ovcak (1)

Bílý švýcarský ovčák

Švýcarák je akční a sportovně založený pes. Můžete se s ním hravě věnovat nejen náročnější poslušnosti, ale i řadě sportovních aktivit. Vhodný je třeba k dogtrekkingu, stopám, ale i k záchranařině.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

 

Bisonek (1)

Bišonek

Laskavý, hravý, ale i přítulný psík, to je bišonek. Přátelskou a veselou povahou si snadno získá každého. Je to společenský pes, který zbožňuje lidi i zvířata. Svého majitele miluje z celého srdce a nerad tráví delší čas bez něj.
Zjistěte více o bišonkovi

 

Bloodhound (1)

Bloodhound

Název plemene bloodhound odkazuje na „psa čisté rasy“. Nejde tedy o žádné rváče, ale čistokrevné psí šlechtice. Jde původně o loveckého psa, který k lovu využíval především čich. Ostatně ten je fenoménem, a to i mezi ostatními psími plemeny se skvělým čichem.
Zjistěte více o bloodhoundovi.

 

Bolonsky-psik (1)

Boloňský psík

Malý, veselý a čiperný pejsek, který vám bude dělat jen radost. Boloňský psík je velmi společenský a úsměv na tváři spolehlivě vykouzlí jak seniorům, tak rodinám s dětmi.
Zjistěte více o boloňském psíkovi

 

Border-kolie (1)

Border kolie

Border kolie je jedno z nejpopulárnějších plemen současnosti. Pokud ale předpokladáte, že jejich výchova bude snadná, dvakrát si pořízení border kolie rozmyslete.
Zjistěte více o border kolii

 

Border-terier (1)

Border teriér

Border teriér je malý pracovní pes, který je rychlý a vytrvalý. Vyšlechtěn byl tak, aby dokázal doprovázet koně a byl perfektním pomocníkem myslivců a lovců. Dnes ho řada lidí chová jako sportovně založeného společenského psa.
Zjistěte více o border teriérovi.  

 

Bostonsky-terier (14)

Bostonský teriér

Svým oddaným pohledem spolu s hravou povahou si dokáže bostonský teriér podmanit každého. Miluje děti, se kterými si velmi rád hraje, je tak skvělým parťákem i do rodiny s dětmi. 
Zjistěte více o bostonském teriérovi.  

 

Nemecky-boxer (1)

Boxer 

Krátká srst a bezmezná láska k lidem předurčuje německého boxera k pobytu v bytě. Boxeři jsou často pořizováni jako rodinní psi, a to díky jejich lásce k dětem, se kterými dokáží donekonečna dovádět.
Zjistěte více o německém boxerovi

 

Grifonek-brabantsky-brabantik (1)

Brabantík (grifonek brabantský)

Brabantík má velmi rád legraci a nadšeně dokáže dovádět s dětmi. S ohledem na jeho rozpláclý čumáček je třeba mít na paměti, že se poměrně rychle zadýchá a zahřeje, rychlejší pohyb a dovádění je tak třeba spíše omezit.
Zjistěte více o brabantíkovi (grifonkovi brabantském).  

 

Briard (1)

Briard

Vousatý a chundelatý pes, který z celého srdce miluje svou rodinu. Briard je velmi oddaný svému pánovi, zároveň je nezávislý a má velkou osobnost. Jde o inteligentního psa, který rád pracuje.
Zjistěte více o briardovi.

 

Bruselsky-grifonek (1)

Bruselský grifonek

Bruselský grifonek je zvědavý a veselý, ale i velmi oddaný menší pejsek. Jde o psa, který bude svého majitele sledovat na každém kroku, a to jak kvůli menší závislosti na svém člověku, tak z důvodu velké zvědavosti.
Zjistěte více o bruselském grifonkovi.

 

Francouzsky-buldocek (1)

Buldoček francouzský

Francouzští buldočci mívají citlivé zažívání, trpí proto často plynatostí. Jako většina psů nemusí horko, vedra špatně snáší i kvůli tvaru svého čumáku. Navzdory jeho neduhům jde o přátelského pejska.
Zjistěte více o francouzském buldočkovi

 

Anglicky-buldok (1)

Buldok anglický

Pokud se rozhodnete pro pořízení anglického buldoka, zaměřte se velmi pečlivě na výběr vhodné chovné stanice, která dělá svým psům všechny zdravotní testy. 
Zjistěte více o anglickém buldokovi

 

Stradfordsirsky-bulterier (1)

Bulteriér stafordširský

Stafordšírský bulteriér se v zemi svého původu, tedy v Anglii, často nazývá „baby dog“ nebo „nany dog“ (dětský pes či pes chůvička). „Stafíci“ jsou sice doporučováni pokročilejším pejskařům, přesto jde o přátelského psa.
Zjistěte více o stafordširském bulteriérovi

Zpět do obchodu