Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Psí plemena od písmene: A

Mezi plemeny psů, která začínají na písmeno A najdete třeba australského ovčáka, aljašského malamuta, anglického buldoka nebo stále oblíbenějšího australského honáckého psa. Pod tímto písmene ale najdete i psí obry jako anatolský pastevecký pes nebo anglický mastif. Pozadu není ani argentinská doga. Mezi psí elegány pak patří třeba afgánský chrt nebo anglický a americký kokršpaněl. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Akita-inu (2)

Akita inu

Akita je důstojný a loajální pes, z kterého je perfektní strážce rodiny. Jde o skvělého hlídače jak své rodiny, tak i budovy a zahrady. Původním posláním tohoto plemene bylo ochránit majetek.
Zjistěte více o akita inu.

 

Aljassky-malamut (1)

Aljašský malamut

Aljašský malamut patří k nejstarším psím plemenům. Jde o většího a impozantního psa, který zaujme svým krásným vzhledem. Jde sice o tvrdohlavce, ale se správnou socializací a důsledným výcvikem jde o přátelského psa.
Zjistěte více o aljašském malamutovi.

 

Afgansky-chrt (1)

Afgánský chrt

Za všech okolností elegantní a vznešený, to je afgánský chrt. Jeho krásný vzhled láká mnohé, ale určitě nejde o psa pro každého. Dokáže být totiž velmi tvrdohlavý.
Zjistěte více o afgánském chrtovi.

 

Americky-kokrspanel (1)

Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl je aktivní, veselý a chytrý. Velmi dobře vychází s dětmi, je tak vhodnou volbou do rodiny. Vyhledává společnost svého pána a za všech okolností se ho snaží potěšit.
Zjistěte více o americkém kokršpanělovi.  

 

Anglicky-buldok (1)

Anglický buldok

Anglický buldok na první pohled zaujme svým netradičním vzhledem. Patrně i díky své přátelské povaze a netradičnímu vzhledu je maskotem mnoha institucí včetně prestižních univerzit (např. Yale).
Zjistěte více o anglickém buldokovi.

 

Anglicky-kokrspanel (1)

Anglický kokršpaněl

Kokršpaněl se sice málokdy objeví v TOP 10 nejoblíbenějších plemen, má nicméně mnoho let stabilní množství obdivovatelů. Kokři jsou původně lovečtí psi, dnes se chovají především jako rodinní společníci.
Zjistěte více o anglickém kokršpanělovi

 

Appenzellsky-salasnicky-pes (1)

Appenzellský salašnický pes

Appenzellský salašnický pes je oddaný rodinný pes původem ze Švýcarska. Patří do skupiny salašnických psů pocházejících z této horské země, z nichž nejznámější je bernský salašnický pes.
Zjistěte více o appenzellskému salašnickém psovi

 

Australsky-silky-terier (1)

Australský silky teriér

Lovecké instinkty jsou v australském silky teriérovi pevně zakořeněné, a to navzdory tomu, že se již několik generací chová především jako elegantní společník. Pokud mu před čumákem proběhne zajíc, kočka, nebo i srnka, zpravidla neváhá a vyráží za ní.
Zjistěte více o australském silky teriérovi.

 

Australsky-ovcak (1)

Australský ovčák

Australský ovčáci jsou krásní, a především aktivní a inteligentní psi. Australák bude příkladným rodinným společníkem aktivní rodiny, ale i všestranným pracovním psem například na farmě. 
Zjistěte více o australském ovčákovi

 

Zpět do obchodu