Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: A

Mezi plemeny psů, která začínají na písmeno A, najdete třeba australského ovčáka, aljašského malamuta, anglického buldoka nebo stále oblíbenějšího australského honáckého psa. Pod tímto písmene ale najdete i psí obry, jako je anatolský pastevecký pes nebo anglický mastif. Pozadu není ani argentinská doga. Mezi psí elegány pak patří třeba afgánský chrt nebo anglický a americký kokršpaněl. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-akita-inu (14)

Akita inu

Akita je důstojný a loajální pes, ze kterého je ideální strážce rodiny. Jde o skvělého hlídače jak lidí, tak i budovy a zahrady. Původním posláním tohoto plemene bylo ochránit majetek.
Zjistěte více o akita inu.

 

Psi-plemeno-aljassky-malamut (14)

Aljašský malamut

Aljašský malamut patří k nejstarším psím plemenům. Jedná se o většího a impozantního psa, který zaujme svým krásným vzhledem. Jde sice o tvrdohlavce, ale se správnou socializací a důsledným výcvikem z něho bude přátelský pes.
Zjistěte více o aljašském malamutovi.

 

Psi-plemeno-afgansky-chrt (17)

Afgánský chrt

Za všech okolností elegantní a vznešený, to je afgánský chrt. Jeho krásný vzhled láká mnohé, ale určitě nejde o psa pro každého. Dokáže být totiž velmi tvrdohlavý.
Zjistěte více o afgánském chrtovi.

 

Americka-akita (1)

Americká akita

Americká akita patří mezi odvážné, mohutné a chundelaté psy. Je z celého srdce oddaná svému pánovi, s kterým nadšeně tráví co nejvíce času. Svou rodinu velmi miluje, vůči cizím lidem bývá rezervovaná.
Zjistěte více o americká akita.

 

Plemeno-americky-bezsrsty-terier (1)

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér je energický a chytrý pes. Je to věrný společník, který miluje lidskou přítomnost. Jde o menšího psa, který svým vzhledem do jisté míry může klamat – mnoho lidí si ho představuje v elegantní pozici na gauči.
Zjistěte více o americkém bezsrstém teriérovi.

 

Psi-plemeno-americky-buldok (11)

Americký buldok

Americký buldok je hbitý, mohutný, rychlý a silný pes, kterého není jednoduché unavit. Pro svého člověka udělá cokoliv. Svému pánovi je oddaný z celého srdce a bude ho nadšeně hlídat.
Zjistěte více o americkém buldokovi. 

 

Psi-plemeno-americky-kokrspanel (16)

Americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl je aktivní, veselý a chytrý. Velmi dobře vychází s dětmi, je tak vhodnou volbou do rodiny. Vyhledává společnost svého pána a za všech okolností se ho snaží potěšit.
Zjistěte více o americkém kokršpanělovi.  

 

Americky-pitbulterier (9)

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér je sporťák každým coulem. Pokud jste sami sportovně založení a toužíte po čtyřnohém parťákovi, pak pro vás bude americký pitbulteriér správnou volbou. Není to ovšem pes pro každého.
Zjistěte více o americkém pitbulteriérovi.

 

Plemeno-americky-stafordsirsky-terier (2)

Americký stafordširský teriér

Psí chůva, i tak je občas nazýván americký stafordšírský teriér. Jde o psa s majestátním vzhledem, s kterým se nebudete muset bát při procházce setmělým lesem. Je to ochranář, který svou rodinu miluje a je jí za všech okolností oddaný.
Zjistěte více o americkém stafordširském teriérovi.

 

Plemeno-anatolsky-pastevecky-pes (1)

Anatolský pastevecký pes

Anatolský pastevecký pes patří mezi velká plemena, která jsou odvážná a nezávislá. Byl vyšlechtěn k ochraně majetku a stád, dodnes mu zůstalo teritoriální cítěná a potřeba se rozhodovat samostatně.
Zjistěte více o anatolském pasteveckém psovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-buldok (16)

Anglický buldok

Anglický buldok na první pohled zaujme svým netradičním vzhledem. Patrně i díky své přátelské povaze a originálnímu vzhledu je maskotem mnoha institucí včetně prestižních univerzit (např. Yale).
Zjistěte více o anglickém buldokovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-bulterier (5)

Anglický bulteriér

Bullteriér nebo také anglický bulteriér je plemeno s netradičním vzhledem a s pověstí drsňáka. Nicméně jako u každého psa záleží především na správné socializaci a na výcviku.
Zjistěte více o anglickém bulteriérovi.

  

Psi-plemeno-anglicky-foxhound (1)

Anglický foxhound

Anglický foxhound je přátelský pes s notnou dávkou energie. Jako mnoho dalších loveckých psů je i foxhound nezávislý a někdy i pořádně tvrdohlavý. Jak asi tušíte podle jeho názvu, byl tento pes vyšlechtěn k lovu lišek.
Zjistěte více o anglickém foxhoundovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-kokrspanel (14)

Anglický kokršpaněl

Kokršpaněl se sice málokdy objeví v TOP 10 nejoblíbenějších plemen, má nicméně mnoho let stabilní množství obdivovatelů. Kokři jsou původně lovečtí psi, dnes se chovají především jako rodinní společníci.
Zjistěte více o anglickém kokršpanělovi.  

 

Psi-plemeno-anglicky-mastif (1)

Anglický mastif

Anglický mastif patří mezi perfektní hlídače. Jen svou velikostí budí respekt. Přesto jde o vznešeného a důstojného psa, který vyniká skvělou povahou a poslušností. Svou rodinu miluje a je k ní přátelský, k cizím lidem bývá odměřený.
Zjistěte více o anglickém mastifovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-setr (11)

Anglický setr

Anglický setr je původem lovec každým coulem. Díky své laskavé, přátelské a hravé povaze se ovšem čím dál častěji využívá jako rodinný společník. Je velmi vázaný na lidi a vyžaduje jejich častou společnost.
Zjistěte více o anglickém setrovi

 

Psi-plemeno-anglicky-springrspanel (1)

Anglický špringršpaněl

Anglický špringršpaněl je přátelský pes, který nebývá dominantní a rád a rychle se učí. Je to středně velký lovecký pes, který je i skvělým aktivním společníkem. Má milou a bezkonfliktní povahu.
Zjistěte více o anglickém špringršpanělovi.

 

Plemeno-appenzellsky-salasnicky-pes (9)

Appenzellský salašnický pes

Appenzellský salašnický pes je oddaný rodinný pes původem ze Švýcarska. Patří do skupiny salašnických psů pocházejících z této horské země, z nichž nejznámější je bernský salašnický pes.
Zjistěte více o appenzellskému salašnickém psovi

 

Plemeno-sloughi-arabsky-chrt (3)

Arabský chrt (sloughi či sluga)

Sloughi je známý také pod názvem arabský chrt. Jeho historie je bohatá a dlouhá. Plemeno pochází z oblasti severní Afriky. Patří mezi nejstarší plemena světa, jeho historie je spojená s kmeny Berberů a Arabů z oblasti dnešního Maroka, Tuniska, Alžírska.
Zjistěte více o sloughi.

 

Psi-plemeno-argentinska-doga (6)

Argentinská doga

Argentinská doga rozhodně není žádný drobeček. Tento mohutný pes sloužil v minulosti především k lovu velké zvěře, například pum, jaguárů nebo divokých prasat.
Zjistěte více o argentinské doze.

 

Psi-plemeno-australska-kelpie (2)

Australská kelpie

Australská kelpie patří mezi ovčácká plemena, která jsou k nezastavení. Toto plemeno by pracovalo od rána do večera a dokáže během dne naběhat i 50 km při ovládání stád ovcí a skotu.
Zjistěte více o australské kelpii. 

 

Plemeno-australsky-honacky-pes (1)

Australský honácký pes

Australský honácký pes byl vyšlechtěn k pasení stád a stále se k tomuto účelu využívá. Je velmi chytrý a vytrvalý, učí se snadno nové pokyny a kromě pasení je vhodnou volbou i na řadu sportovních aktivit.
Zjistěte více o australském honáckém psovi.

  

Psi-plemeno-australsky-terier (3)

Australský teriér

Australský teriér je hravý, veselý a zábavný rodinný pejsek. Je přizpůsobivý a na různorodý životní styl majitele si zvykne velmi rychle. Na svého pána se fixuje a bývá tak nejšťastnější, pokud má možnost být součástí každodenního života svého pána.
Zjistěte více o australském teriérovi.

 

Plemeno-australsky-silky-terier (10)

Australský silky teriér

Lovecké instinkty jsou v australském silky teriérovi pevně zakořeněné, a to navzdory tomu, že se již několik generací chová především jako elegantní společník. Pokud mu před čumákem proběhne zajíc, kočka, nebo i srnka, zpravidla neváhá a vyráží za ní.
Zjistěte více o australském silky teriérovi.

 

Psi-plemeno-australsky-ovcak (14)

Australský ovčák

Australští ovčáci jsou krásní, a především aktivní a inteligentní psi. Australák bude příkladným rodinným společníkem aktivní rodiny, ale i všestranným pracovním psem například na farmě. 
Zjistěte více o australském ovčákovi

 

Psi-plemeno-azavak (2)

Azavak

Azavak díky svému africkému původu špatně snáší zimu a vlhko, je tak určen především k chovu v bytě. Zároveň je potřeba brát ohled na to, že jde o varietu chrta, je tak velmi náročný na pohyb. Je ideální volbou k běhu nebo ke kolu.
Zjistěte více o azavakovi.

 

Zpět do obchodu