Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Německý boxer je uslintaný miláček rodiny, který pohlídá i dům

Boxeři patří mezi oblíbené rodinné i služební psy. Jsou to velice chytří psi, kteří se rychle učí. Jejich ostražitost je využívána především k ochraně objektů, nicméně nebývají agresivní, útočí jen v případě nutnosti. Německý boxer potřebuje zaměstnat hlavu, ale i hodně pohybu.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (14)

Krátká srst a bezmezná láska k lidem ho ovšem předurčuje jako psa k pobytu v bytě. Boxeři jsou často pořizováni jako rodinní psi, a to díky lásce k dětem, se kterými dokáží donekonečna dovádět. Díky přirozené inteligenci snadno zvládnou nejen základní výcvik, ale i různorodé disciplíny sportovní obedience. Menší nepříjemností může být tendence více slintat, jinak jde o nenáročného psa, co se péče týče.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (6)

Důvodů, proč i pořizovat německého boxera

 • Jde o inteligentní plemeno, které je dobře ovladatelné. Vhodné je tak na sportovní kynologii i klasickou obedience.
 • Patří mezi oblíbené rodinné psy, díky své velké lásce k dětem a lidem obecně.
 • Nestává se, že by boxer vyvolával rvačku, ale přitom dokáže dobře hlídat. Často se proto využívá jako služební pes k ochraně pozemku či budovy.
 • Boxeři se dají využít na ledacos. Jsou to skvělí rodinní psi, ale i pracanti vhodní jak na cvičák, tak do služebního poměru. Mají rádi dlouhé procházky, cvičení na cvičáku a práci, ale přitom se i rádi rozvalí na gauči na dlouhé hodiny. Dokáží celé dny běhat po venku, pak přepnou a při canisterapii nehybně leží a pomáhají starším lidem i handicapovaným.
 • Inteligence a všestrannost z nich dělá perfektního psa i pro začínající pejskaře.
 • Při správném zaměstnání bude nejšťastnější v bytě se svým člověkem. Nejen kvůli své lásce k lidem, v jejichž přítomnosti rád tráví čas, ale i krátké srsti bez podsady se k celoročnímu pobytu venku nehodí.
 • S trochou trpělivosti a při správné socializaci dobře vychází s dalšími psy i zvířaty, a to jak ve své domácnosti, tak při procházkách.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (15)

Důvodů proč si NEpořizovat německého boxera

 • Díky krátké srsti bez podsady budete mít doma sice minimum chlupů, ale o to více slin. Toto plemeno opravdu hodně slintá.
 • Boxeři mají sklony k nadváze, především v pozdějším věku. Je třeba dodržovat krmnou dávku a dávat si pozor, aby při procházkách nesezobli něco, co nemají.
 • Jde o plemeno, které dospívá a roste poměrně dlouho, většinou dosáhne dospělosti až kolem 3 let.
 • Poměrně špatně snáší samotu. Nechávat ho delší dobu doma samotného není úplně vhodné. Před opuštěním domova je třeba ho pořádně utahat, psychicky i fyzicky, abyste předešli případným destruktivním sklonům.
 • Častěji než u mnoha jiných plemen se u nich objevují problémy s očima, je třeba je pravidelně čistit.
 • Vysoká inteligence může být i překážkou. Pokud dospěje k názoru, že poslouchat nechce, může být problém s ním hnout. Je proto třeba být už odmala důslední a trpěliví.
 • Němečtí boxeři jsou zatížení bohužel několika genetickými zdravotními problémy. Je tak třeba být opatrní při výběru vhodné chovatelské stanice, kde jsou důslední při zdravotních testech obou rodičů. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří dysplazie, artróza a další problémy s klouby.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (7)

Historie německého boxera

Mezi předky boxerů patří především brabantský býkohryz a buldok. Dnes jde o populární plemeno, které vzniklo koncem 19. století v Německu. Plemeno bylo představeno až v roce 1895 na psí výstavě v Mnichově a již o rok později byl v Německu založen první klub německých boxerů. Klub v roce 1902 vydal první oficiální standard plemene. Toto nové plemeno se poměrně rychle rozšířilo do zbytku Evropy a již v roce 1903 byli první boxeři odvezeni do Ameriky, kde toto plemeno psů bylo oficiálně uznáno již o rok později.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (4)

Povaha německých boxerů

Toto plemeno má klidnou a vyrovnanou povahu. Boxeři jsou hraví, ale i temperamentní a oddaní svým lidem. Milují svou rodinu z celého srdce a jsou ochotní ji chránit, včetně jejich majetku. Tato jejich vlastnost je předurčuje i jako služební psy, kteří hlídají nemovitosti. Přesto jsou považováni i za ideální rodinné psy, kteří jsou přímo doporučování do rodin s malými dětmi. Děti totiž absolutně milují a jsou schopni s nimi vymýšlet skopičiny od rána do večera. Vůči cizím lidem bývají trochu odtažití, ale nikoliv agresivní. Toto plemeno většinou dospívá trochu později, většinou až kolem tří let věku. Jsou to velice chytří psi, kteří se rychle a snadno učí. I proto je třeba je utahat nejen fyzicky, ale i psychicky. Většinou se boxeři rádi mazlí a mají rádi kontakt s lidmi. Je to i jeden z důvodů, proč se nehodí pro celoroční samostatný pobyt venku.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (13)

Vzhled německého boxera

Němečtí boxeři jsou středně velicí, krátkosrstí psi s kvadratickou stavbou těla. Mezi hlavní poznávací znamení tohoto plemene patří specificky tvarovaná hlava. Typická je spodní čelist s předkusem, vyčnívá přes horní čelist a má tendenci směřovat mírně nahoru. Tmavá barva na čumáku se odlišuje od barvy zbytku těla. Stále existují státy, kde se tomuto plemenu kupírují uši a ocas, v mnoha jiných se od toho upouští, v mnoha je to výslovně zakázáno. Boxeři mají silnou stavbu těla s hlubokým hrudníkem a klenutými žebry. Srst je bez podsady, její barva je žíhaná nebo plavá s možností bílých znaků. Kohoutová výška je 53-63 cm a váha se pohybuje mezi 23 a 30 kg.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (3)

Ke komu je německý boxer vhodný

I když jde o relativně velkého psa, není kvůlu krátké srsti bez podsady určen k celoročnímu pobytu venku. Boxeři poměrně špatně snáší jak horko, tak velký chlad. Jde o přátelské psy plné energie. Jsou vhodní do bytu, pokud jste schopni dopřát jim pravidelné a dlouhé procházky a pravidelně s nimi pracovat. Jako většina podobných plemen ocení domek se zahrádkou s přístupem dovnitř. I pokud disponujete zahradou, počítejte s tím, že je třeba se boxerům denně věnovat. Kromě toho, že jsou zvyklí na pohyb, jsou i velmi inteligentní. A když se začnou nudit, začnou si vymýšlet zábavu sami, což se vám patrně líbit nebude. Kromě lásky k vlastní rodině, včetně malých dětí, je výhodou tohoto plemene nenáročná péče o srst. Nicméně se doporučuje pravidelné čištění zubů. Je třeba si také uvědomit, že kvůli specifickému tvaru čelisti a kratšímu čumáku mají boxeři tendenci chrápat, chrochtat a poměrně hodně slinit.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (1)

Německý boxer v bodech

Velikost:

 • Kohoutová výška je 53-63 cm a váha se pohybuje mezi 23 a 30 kg.

Srst:

 • Krátká, bez podsady

Zbarvení:

 • Žíhané nebo plavé s možností bílých znaků

Jak dlouho žije:

 • Německý boxer se dožívá 9 až 12 let.

Odkud pochází:

 • Německo, ovlivněn chovem v Anglii

Pro koho se hodí:

 • Do aktivní rodiny, ale i jako pracovní pes, především na hlídání objektů.
 • Jde o inteligentní plemeno, které je poměrně snadné cvičit a které práce baví. Je třeba pro něj najít vyžití, třeba v rámci sportovní kynologie, jinak se snadno začne nudit.
 • Má plno energie, kterou je třeba vypustit - ať už zaměstnáním psa na cvičku nebo za pomoci dlouhých procházek.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (8)

Existuje velké množství psích plemen, některá jsou perfektní volbou do rodiny s dětmi, jiná plemena se k dětem naopak vůbec nehodí. Poznejte psí plemena, která jsou vhodná k dětem a jejich přítomnost si budou užívat. Nebo hledáte spíše malá psí plemena do bytu? A co třeba sportovní psí plemena, která s vámi budou držet krok při běhu i na dlouhé túře?

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva

Zpět do obchodu