Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: C a Č

Mezi nejoblíbenější psí plemena na písmeno C a Č určitě patří malá čivava. V závěsu za ní je pak s netradičním nahatým vzhledem čínský chocholatý pes. Své místo tady má i český fousek, český teriér nebo československý vlčák a český horský pes. Nesmí chybět ani český strakatý pes, který v oblíbenosti šlape na paty i psím sportovcům v podobě border kolie. Do abecedy psích plemen od písmene C patří i hafan s netradičním jménem čau čau.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Cairn-terier (1)

Cairn teriér

Cairn teriér byl původně lovecký pes, který se využíval především k lovu drobné zvěře a škůdců. V současnosti je tento pejsek s roztomilým kukučem známý především jako aktivní společník vhodný do rodiny.
Zjistěte více o cairn teriérovi.

 

Cane-corso (1)

Cane corso

Cane corso neváhá bránit svého majitele nebo majetek, ale nebývá tím, kdo útočí jako první. Kromě pravidelné dávky pohybu potřebuje zaměstnat i hlavu. Nudící se cane corso si totiž najde zábavu sám.
Zjistěte více o cane corso.

 

Welsh-corgi-cardigan (1)

Corgi - Welsh Cardigan

Welsh corgi Cardigan je svému blízkému příbuznému opravdu velmi podobný, již od 30. let minulého století se ovšem jedná oficiálně o dvě samostatná plemena s vlastní historií a standardem.
Zjistěte více o Welsh corgi Cardigan.

 

Welsh Corgi Pembroke

Corgi - Welsh Pembroke

Welsh corgi Pembroke je ideálním rodinným psem k dětem, a to díky své hravosti a veselé povaze. I proto ho milovala i královna Alžběta II. a vlastně celá britská královská rodina.
Zjistěte více o Welsh corgi Pembroke

 

Coton-de-tulear (1)

Coton de tulear

Coton de tulear je menší společenský pejsek, který je přítulný, láskyplný a přátelský. Právě díky svým pozitivním vlastnostem se o tomto psovi často mluví jako o „psím antidepresivu“. Tito dlouhosrstí elegáni milují lidi a svou rodinu zbožňují z celého srdce.
Zjistěte více o coton de tulearovi.

 

Cau-cau (1)

Čau čau

Čau čau je načechraný pes se zamračeným výrazem, jehož hlavním poznávacím znakem je modro-černý jazyk. I když jde v Čechách spíše o vzácnější plemeno, patrně se nenajde člověk, který o tomto psovi nevěděl – právě díky jeho atypicky zbarvenému jazyku.
Zjistěte více o čau čau.

 

Cinsky-chocholaty-pes (1)

Čínský chocholatý pes

Pro někoho pes jako z jiného světa, jiní na něj nedají dopustit. Čínský chocholatý pes je společenské plemeno, které mají v oblibě nejen alergici. Jde totiž o tzv. naháče.
Zjistěte více o čínském chocholatém psovi

 

Civava (1)

Čivava

Čivava patří mezi jedno z nejoblíbenějších společenských plemen. Navzdory své malé velikosti ji určitě nepřehlédnete, nebo spíš nepřeslechnete.
Zjistěte více o čivavě.

 

Cerny-terier (1)

Černý teriér

Černý teriér je větší pes s klidnou a vyrovnanou povahou. Miluje svého člověka a velmi rád tráví co nejvíce času v jeho přítomnosti. Toto plemeno patří mezi silné a odvážné psy s dobře vyvinutými obrannými instinkty.
Zjistěte více o černém teriérovi.

 

Cesky-fousek (1)

Český fousek

Lovecký pes, přesto snadno cvičitelný, zároveň univerzální parťák do přírody. Český fousek je prostě kamarád do nepohody, který pomůže s prací v lese i ve vodě a hravě zvládne i roli aktivního společníka.
Zjistěte více o českém fouskovi.

 

Cesky-horsky-pes (1)

Český horský pes

Český horský pes je velmi nenáročný a odolný pes, kterému nečiní potíž špatné počasí, zároveň je silný, vytrvalý a rychlý. Je tak perfektní volbou do horského terénu, kde se často uplatní jako horský záchranář.
Zjistěte více o českém horském psovi.

 

Cesky-terier (1)

Český teriér

Jde o drobnějšího přizpůsobivého psa, který hravě zvládne život na vesnici, ale i ve městě. Český teriér je inteligentní plemeno, které se velmi snadno a rychle učí. Je to aktivní pes, který najde uplatnění při různých psích sportech.
Zjistěte více o českém teriérovi.

 

Ceskoslovensky-vlcak (1)

Československý vlčák

Historie a genetická výbava tohoto psa je vskutku zajímavá, mezi jeho předky patří vlk a německý ovčák. Co v 50. letech minulého století začalo jako experiment, se později změnilo v regulérní chov unikátních psů.
Zjistěte více o československém vlčákovi

 

Cesky-strakaty-pes-plemeno (1)

Český strakatý pes

Český strakatý pes je novější plemeno, které bylo vyšlechtěno k laboratorním účelům v pražských Klánovicích doktorem Horákem.
Zjistěte více o českém strakatém psovi.  

 

Slovensky-cuvac (1)

Čuvač slovenský

Po staletí je toto plemeno na Slovensku spojené s bačou, ovcemi, salaší a horami. Slovenský čuvač se především na Slovensku stále využívá jako ovčácký pes a hlídač, stále častěji se z něj stává pes společenský.
Zjistěte více o slovenském čuvačovi.  

 

Zpět do obchodu