Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Biewer teriér je psí plyšák do malého bytu

Biewer yorkshire je roztomilý pejsek, který je znám i pod názvem biewer teriér. Na první pohled je podobný yorkshirsému teriérovi a lze je relativně snadno zaměnit. Tato podoba není náhodná, biewer je totiž poddruhem jorkšíra. Je to malý, energický a zvídavý pejsek, který se rád přátelí s dětmi, ale i dospělými a dalšími zvířaty.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (1)

Biewer miluje lidskou společnost, je tak vhodnou volbou k lidem, kteří se mu budou moc věnovat velkou část dne. Jde i o elegána, a i tak trochu vypadá jako plyšová hračka. Tento dojem navozuje krásná a hebká srst. I když jde srdcem o teriéra se vším všudy, je to zároveň citlivý pes, který špatně snáší stres. Miluje svou rodinu z celého srdce a velmi stresové pro něj bývá i to, když ho například hlídá někdo cizí. Je tak dobré vymýšlet plány tak, abyste pejska mohli brát s sebou, nebo ho zvykat na hlídače dopředu.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (10)

Důvody, proč si pořídit biewer teriéra

 • Biewer je vhodnou volbou psa do menšího městského bytu. Je to totiž psí drobek, který se snadno vejde téměř kamkoliv.
 • Je znám pro svou hravou a láskyplnou povahou. Pokud tak toužíte po akčním a přátelském pejskovi se vzhledem plyšáka, bude pro vás toto plemeno ideální volbou.
 • Vzhled roztomilé hračky dodává psovi krásná trojvrstvá srst. Srst je jemná a hedvábná. Pokud toužíte po psím elegánovi s krásnou hedvábnou srstí, sáhněte po biewerovi.
 • Toužíte po menším energickém a zároveň inteligentním psovi? Biewer je vhodnou volbou pro lidi, kteří touží po menším psovi, ale zároveň nechtějí chodit pouze na krátká kolečka do nejbližšího parku nebo se chtějí se psem věnovat složitějšímu výcviku.
 • Miluje lidskou společnost, včetně dětí. Je ovšem vhodnou volbou k trošku větším dětem, které již chápou, jak se k psovi chovat – především proto, že malé děti ještě neznají svou sílu a tomuto drobnějšímu psovi by mohly nechtěně ublížit.
 • Máte-li rádi elegantní psy, tak asi i počítáte s tím, že u podobných psů je třeba pravidelná péče o srst. Biewer není výjimkou. Jejich srst je třeba pravidelně kartáčovat. Mnoho lidí i psů si chvíle rozčesávání srsti užívá.
 • Svého člověka tato psí rasa miluje z celého srdce. Jsou oddanými společníky a milují, když jsou součástí každodenních aktivit a v centru dění.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (11)

Důvody, proč si NEpořídit biewer yorshira

 • Biewer teriér patří mezi elegantní pejsky s dlouhou hedvábnou srstí. Jeho vzhled ovšem není zadarmo. O srst je potřeba pravidelně pečovat a ideálně jí každý den rozčesávat. Pokud nejste fanoušky pravidelné péče o srst, raději se poohlédněte po krátkosrstém plemeni.
 • Biewer yorkshire teriér je na své majitele velmi navázaný, a miluje co nejčastější lidskou přítomnost. Při delším odloučení trpí separační úzkostí. Je tak vhodnou volbou k lidem, kteří mají možnost trávit s ním velkou část dne, nebo do rodiny, kde je „neustále“ někdo doma. A protože není možné, abyste i takto malého pejska brali s sebou úplně všude, je dobré od štěněte trénovat jejich samostatný pobyt doma alespoň na pár hodin.
 • I když jde o teriéra, který dokáže být dobrý drsoň, jde zároveň o citlivého tvora. Zpravidla ho dokáže vystresovat změna v prostředí nebo změna v každodenních rituálech. Tito pejsci se poměrně snadno vystresují při jakékoliv výraznější změně. Větší změny dokáží ovlivnit chování psa negativním způsobem.
 • Jde o vzácnější psí plemeno, může tak být obtížnější sehnat volné štěně. Zároveň je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.
 • Je to sice citlivý pes, zároveň je to ale stále teriér. Je tedy chytrý a energický, ale je často i velmi tvrdohlavý. Majitel musí pamatovat na pravidelný, pozitivní a konzistentní výcvik. Při výcviku je třeba být důsledný a trvat na nastavených pravidlech.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (12)

Historie biewer teriéra

Biewer yorshire patří mezi novější plemena. Jeho vznik je datován do roku 1984. Tento drobný pejsek vznikl v Německu díky chovu manželů Biewrových. Ti plemeno vyšlechtili a začali s nimi objíždět výstavy, kde se snažili o mezinárodní uznání. Teprve roku 2003 došlo k vzniku prvního klubu, na uznání FCI a dalších mezinárodních klubů se teprve čeká.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (13)

Plemeno biewer yorkshire teriér vzniklo vlastně náhodou. Manželé Biewrovi kryli fenku a psa klasického jorkširského teriéra, pes ovšem nesl gen strakatosti. Štěňata pak nesla v srsti bílé prosvítající pruhy. Štěńata tak měli zbarvení bílé s černou, nikoliv hnědá s černou. Manželé byli z tohoto zbarvení nadšení a rozhodli se pro založení chovu tohoto zajímavého zbarvení. Plemeno se záhy stalo oblíbené a dnes je rozšířené nejen na území Německa, ale i jinde ve světě.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (14)

Povaha biewer yorkshira

Biewer je menší pejsek, ale je stále dobré pamatovat, že jde o teriéra. Nenechte se tak obalamutit jeho roztomilým kukučem. Může být dominantní a tvrdohlavý, ale je zároveň velmi chytrý a není až tak obtížné ho cvičit. Jen je třeba být při výcviku důsledný a dodržovat nastavená pravidla, aby se tento pejsek nepokusil převzít velení v rodině. Tento drobný pejsek je velmi přátelský, oddaný a hravý. Svou rodinu z celého srdce miluje. I když je ostražitý, nebývá z něj dobrý hlídač. Zpravidla na něj platí heslo, že jde o psa, který štěká, ale nekouše. Je to sice malý pes, přesto miluje pohyb a nejradši by trávil ve vaší společnosti co nejvíce času pohybem venku.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (2)

Nevyžaduje extra dlouhé túry po horách a nemá ani vyloženě závodní ambice, přesto pár kraťoučkých procházek po okolí a občasné proběhnutí po zahradě mu stačit nebude. Bude ho bavit náročnější výcvik, možnost věnovat se některému psímu sportu nebo alespoň jedna delší procházka za den. Je tak perfektní volbou k aktivní rodině či k energickým důchodcům.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (3)

Vzhled biewer yorkshire teriéra

Biewer teriér má téměř stejnou stavbu těla jako yorkhsire. Tělo má rovnou linii zad. Hlava je zploštělá a má krátký čenich. Oči bývají buď mandlově tvarované nebo kulaté. Končetiny jsou svalnaté a rovné. Ocásek je posazený vysoko a dosahuje minimálně ke kolenům. Od yorkšíra biewera snadno rozpoznáte díky typickému zbarvení, tedy bílé pruhy, především na hlavě, tlapkách, břiše, za krkem a na konci ocasu. Jeho srst je hedvábná, jemná a dlouhá až k zemi. Mezi tradiční zbarvení patří kombinace modré, černé a bílé. Občas se objevuje i zbarvení pálené a zlaté. Kohoutková výška plemene dosahuje 23 cm a hmotnost se pohybuje mezi 2-3 kg. FCI zatím plemeno neuznává.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (4)

Ke komu je biewer teriér vhodný

Biewer je přátelský a chytrý pes, který nevyžaduje specifický přístup. Je třeba pamatovat na pravidelné rozčesávání srsti, která je jemná a snadno se zacuchá nebo zachytí různé nečistoty. Aby pes viděl, je třeba mu vytvořit culíček. Občas je třeba srst zastřihnout, zpravidla jen kolem řitního otvoru a na nohách. Čas od času je psa potřeba vykoupat za pomoci kvalitního šamponu vhodného na delší srst.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (5)

K spokojenému životu bude pejskovi stačit aktivní majitel, hračka, dobrůtky a dostatek pohybu. Miluje svou rodinu z celého srdce a rád tráví co nejvíce času v její přítomnosti. Je vhodnou volbou do menšího bytu, není vhodný k celoročnímu pobytu venku. Dobře se vejde i do garsonky a pokud rádi cestujete, budete moci poměrně snadno brát tohoto drobečka s sebou. Takto malý pes se snadno vejde například do karavanu nebo do přepravky do letadla – takto malé psy si můžete u řady leteckých společností dokonce vzít i na palubu letadla.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (6)

Biewer teriér v bodech

Velikost:

 • Kohoutková výška plemene dosahuje 23 cm.
 • Hmotnost se pohybuje mezi 2-3 kg.

Srst:

 • Dlouhá, hedvábná.

Zbarvení:

 • Kombinace modré, černé a bílé. Občas se objevuje i zbarvení pálené a zlaté. Typický vzhled psovi dodávají bílé pruhy, především na hlavě, tlapkách, břiše, za krkem a na konci ocasu.

Jak dlouho žije:

 • Biewer teriér se dožívá zhruba 15 let. 

Odkud pochází:

 • Německo

Ke komu je vhodný:

 • Biewer je krásným, elegantním pejskem, který svým vzhledem připomíná plyšáka. Přesto je třeba pamatovat, že jde o teriéra. Je tak inteligentní a aktivní, ale i tvrdohlavý a svéhlavý. Je tak třeba mu dopřát alespoň základní výcvik a dodržovat nastavené mantinely, aby se nerozhodl převzít velení v rodině.
 • Je vhodnou volbou k aktivním důchodcům nebo do aktivní rodiny. Dobře vychází i s dětmi, s kterými si rád hraje a lumpačí.
 • Pouhé pobíhání po zahradě mu stačit nebude, ocení alespoň jednu delší procházku denně nebo možnost věnovat se některému psímu sportu. Zvládne i složitější výcvik.
 • Svou rodinu velmi miluje a je rád co nejvíce v její přítomnosti. Pokud je delší dobu sám, pak může trpět separační úzkostí. Je tak třeba pamatovat na trénink samostatného pobytu doma alespoň na pár hodin. Přesto je vhodný především k lidem, kteří mají možnost trávit s ním velkou část dne.
 • Jejich malá velikost jim umožňuje pobyt ve velmi malém bytě nebo je brát na místa, kam byste většího psa vzít nemohli.

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (9)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu