Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: T

Psí plemena na T jsou kategorií malých i velkých psích osobností. Ty malé zastupuje tibetský španěl nebo trpasličí pinč. Ty větší pak tibetský teriér nebo thajský ridgeback. Nad všemi pak vyčnívá majestátní tibetská doga.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Border-terier (1)

Teriér border

Oproti mnoha jiným teriérům jde o klidného, přátelského a vyrovnaného psa, který netrpí oproti svým teriéřím příbuzným přílišnou tvrdohlavostí. Border teriér je poměrně snadno cvičitelný a přizpůsobivý.
Zjistěte více o border teriérovi.  

 

Bostonsky-terier (14)

Teriér bostonský

Přítomnost tohoto hravého psa ocení i aktivní senioři. Svou povahou a krátkou srstí je bostonský teriér předurčen k pobytu v bytě. Mezi drobné nevýhody těchto menších psů patří skony k chrápání a plynatosti.
Zjistěte více o bostonském teriérovi

 

Cairn-terier (1)

Teriér cairn

Cairn teriér je menší, zvědavý neposeda, který si velmi rád hraje. Je to zvídavý pes, který rád zkoumá nové věci a určitě se s ním tak nebudete nudit. Jako mnoho dalších teriérů jde o neohroženého psa, který je sebevědomý a zároveň paličatý.
Zjistěte více o cairn teriérovi.

 

Cerny-terier (1)

Teriér černý

Černý teriér je velmi energický a hravý, vyžaduje tak spoustu zábavy a pohybu. Minimálně základní výcvik zvládne snadno, zpravidla mu nečiní potíže ani náročnější obedience disciplíny a touhu po pohybu mu můžete dopřát za pomoci některého ze psích sportů.
Zjistěte více o černém teriérovi.

 

Cesky-terier (1)

Teriér český

I když je český teriér novější plemeno, jeho popularita postupně vzrůstá. A to díky jeho veselé a přátelské povaze. Sice jde původně o lovecké plemeno, dnes se využívá především jako společník.
Zjistěte více o českém teriérovi.

 

Erdelterier (6)

Teriér erdelteriér

Erdelové jsou i ostražití, neohrožení a odvážní. Plemeno bylo jako jedno z prvních využíváno jako služební u policie, a to především ve Velké Británii a v Německu. Jsou to totiž perfektní hlídací psi bez známek agrese.
Zjistěte více o erdelteriérovi

 

Jack-russell-terier (1)

Teriér Jack Russell

Pokud Jack Russella neutaháte, vymyslí si vlastní zábavu. V posledních letech se sice využívá k loveckému výcviku spíše výjimečně, přesto má v sobě stále silný lovecký instinkt.
Zjistěte více o Jack Russell teriérovi

 

Kerry-blue-terier (1)

Teriér kerry blue - kerrský modrý teriér

Kerry blue teriér je doporučován alergikům, prakticky nelíná, i když jeho srst potřebuje pravidelnou péči. Mezi zajímavosti plemene patří to, že se štěňata rodí černá, postupem času se srst probarvuje do tzv „modrého“ odstínu.
Zjistěte více o kerry blue teriérovi.

 

Parson-russel-terier (1)

Teriér Parson Russell

Parson Russel teriér je vhodnou volbou k milovníkům koní, které tento menší pejsek rád doprovází při projížďkách. Před pořízením tohoto psího plemene je potřeba počítat s tím, že jde o teriéra každým coulem.
Zjistěte více o Parson Russell teriérovi.

 

Australsky-silky-terier (1)

Teriér silky australský

Australský silky teriér na první pohled připomíná yorkšírského teriéra. Tato podoba není náhodná, jde o blízké příbuzné. I když tito drobnější pejsci působí elegantním a křehkým dojmem, nenechte se zmást, jde totiž o teriéry každým coulem.
Zjistěte více o australském silky teriérovi.

 

Skotsky-terier (1)

Teriér skotský

Skotský teriér z celého srdce miluje svou rodinu, k cizím lidem bývá ostražitý a chvíli mu trvá, než si zvykne. I když jde o drobnějšího psa, jedná se o velmi dobrého hlídače. Na většinu nesrovnalostí většinou upozorňuje štěkotem.
Zjistěte více o skotském teriérovi.

 

West-highland-white-terier (1)

Teriér west highland white (westík)

Původně lovec, dnes je „westík“ především aktivní společník. Jeho lovecké instinkty v něm stále dřímají, byť hodně hluboko. Jeho předci byli využívání k lovu hlodavců, dodnes před ním nebudou morčata či křečci 100% v bezpečí.
Zjistěte více o west highland white teriérovi.

 

Yorksirsky-terier (1)

Teriér jorkšírský

I když jde o drobného pejska, pořád je to teriér. Jorkšírský teriér je velmi aktivní a vhodný na sporty, kde využije svou rychlost a mrštnost. Uplatnění najde třeba v agility nebo dogdancingu.
Zjistěte více o yorkšírském teriérovi

 

Belgicky-ovcak-tervueren (1)

Tervueren - belgický ovčák

Belgický ovčák tervueren má společný původ s ostatními ovčáky z Belgie. Do roku 1891 se psi podobní dnešním belgickým ovčákům používali především k pasení a hlídání stád ovcí. Koncem 19. století se jejich služeb využívalo méně a méně a hrozil zánik plemene.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - tervueren.  

 

Tibetska-doga-mastif (1)

Tibetská doga 

Tibetská doga (nebo také tibetský mastiff) je majestátní pes s vysokou inteligencí a bezbřehou laskavostí. Svého pána miluje, k cizím lidem bývá ostražitý. Byl využíván především jako hlídací pes a jeho instinkty pro tento typ činnosti jsou velmi silné.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Tibetsky-spanel (1)

Tibetský španěl

Tibetský španěl je společenský pejsek s velmi dlouhou historií. Tito pejsci jsou příjemní a nenároční, zvyknou si téměř všude. Svou rodinu mají velmi rádi, k cizím lidem bývají rezervovaní.
Zjistěte více o tibetském španělovi.

 

Tibetsky-terier (1)

Tibetský teriér

Tibetští teriéři jsou veselí psi plní energie, kteří milují své lidi z celého srdce. Toto plemeno patří mezi nejstarší plemena světa a jeho původ sahá do dalekého a tajuplného Tibetu.
Zjistěte více o tibetském teriérovi

 

Kanadsky-retrivr-neboli-nova-scotia-duck-tolling-retrivr (1)

Toller (novoskotský retrívr či kanadský retrívr)

Toller je přátelský a inteligentní pes, který se díky mírumilovné povaze čím dál častěji využívá jako aktivní rodinný pes. Čas od času ho můžeme vidět i jako psa asistenčního. I když je to od pohledu fešák, rozhodně to není žádný gaučový povaleč. 
Zjistěte více o tollerovi či novoskotském retrívrovi.

Zpět do obchodu