Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Psí plemena od písmene: T

Psí plemena na T jsou kategorií malých i velkých psích osobností. Ty malé zastupuje tibetský španěl nebo trpasličí pinč. Ty větší pak tibetský teriér nebo thajský ridgeback. Nad všemi pak vyčnívá majestátní tibetská doga.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Border-terier (1)

Teriér border

Oproti mnoha jiným teriérům jde o klidného, přátelského a vyrovnaného psa, který netrpí oproti svým teriéřím příbuzným přílišnou tvrdohlavostí. Border teriér je poměrně snadno cvičitelný a přizpůsobivý.
Zjistěte více o border teriérovi.  

 

Bostonsky-terier (14)

Teriér bostonský

Přítomnost tohoto hravého psa ocení i aktivní senioři. Svou povahou a krátkou srstí je bostonský teriér předurčen k pobytu v bytě. Mezi drobné nevýhody těchto menších psů patří skony k chrápání a plynatosti.
Zjistěte více o bostonském teriérovi

 

Cesky-terier (1)

Teriér český

I když je český teriér novější plemeno, jeho popularita postupně vzrůstá. A to díky jeho veselé a přátelské povaze. Sice jde původně o lovecké plemeno, dnes se využívá především jako společník.
Zjistěte více o českém teriérovi.

 

Erdelterier (6)

Teriér erdelteriér

Erdelové jsou i ostražití, neohrožení a odvážní. Plemeno bylo jako jedno z prvních využíváno jako služební u policie, a to především ve Velké Británii a v Německu. Jsou to totiž perfektní hlídací psi bez známek agrese.
Zjistěte více o erdelteriérovi

 

Jack-russell-terier (1)

Teriér Jack Russell

Pokud Jack Russella neutaháte, vymyslí si vlastní zábavu. V posledních letech se sice využívá k loveckému výcviku spíše výjimečně, přesto má v sobě stále silný lovecký instinkt.
Zjistěte více o Jack Russell teriérovi

 

Australsky-silky-terier (1)

Teriér australský silky

Australský silky teriér na první pohled připomíná yorkšírského teriéra. Tato podoba není náhodná, jde o blízké příbuzné. I když tito drobnější pejsci působí elegantním a křehkým dojmem, nenechte se zmást, jde totiž o teriéry každým coulem.
Zjistěte více o australském silky teriérovi.

 

Yorksirsky-terier (1)

Teriér yorkšírský

I když jde o drobného pejska, pořád je to teriér. Yorkšírský teriér je velmi aktivní a vhodný na sporty, kde využije svou rychlost a mrštnost. Uplatnění najde třeba v agility nebo dogdancingu.
Zjistěte více o yorkšírském teriérovi

 

Belgicky-ovcak-tervueren (1)

Tervueren- belgický ovčák

Belgický ovčák tervueren má společný původ s ostatními ovčáky z Belgie. Do roku 1891 se psi podobní dnešním belgickým ovčákům používali především k pasení a hlídání stád ovcí. Koncem 19. století se jejich služeb využívalo méně a méně a hrozil zánik plemene.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - tervueren.  

 

Tibetska-doga-mastif (1)

Tibetská doga 

Tibetská doga (nebo také tibetský mastiff) je majestátní pes s velkou inteligencí a laskavostí. Svého pána miluje, k cizím lidem bývá ostražitý. Byl využíván především jako hlídací pes a jeho instinkty pro tento typ činnosti jsou velmi silné.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Tibetsky-spanel (1)

Tibetský španěl

Tibetský španěl je společenský pejsek s velmi dlouhou historií. Tito pejsci jsou příjemní a nenároční, zvyknou si téměř všude. Svou rodinu mají velmi rádi, k cizím lidem bývají rezervovaní.
Zjistěte více o tibetském španělovi.

 

Tibetsky-terier (1)

Tibetský teriér

Tibetští teriéři jsou veselí psi plní energie, kteří milují své lidi z celého srdce. Toto plemeno patří mezi nejstarší plemena světa a jeho původ sahá do dalekého a tajuplného Tibetu.
Zjistěte více o tibetském teriérovi

Zpět do obchodu