Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: T

Psí plemena na T jsou kategorií malých i velkých psích osobností. Ty malé zastupuje tibetský španěl nebo trpasličí pinč. Ty větší pak tibetský teriér nebo thajský ridgeback. Nad všemi pak vyčnívá majestátní tibetská doga.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Plemeno-americky-bezsrsty-terier (1)

Teriér americký bezsrstý 

Americký bezsrstý teriér je díky své menší velikosti a absenci srsti perfektní volbou do městského menšího bytu. Tento pejsek je vhodný i k menším alergikům. Jako u dalších bezsrstých variant psů se tato psí rasa objevuje i ve variatě se srstí.
Zjistěte více o americkém bezsrstém teriérovi.

 

Psi-plemeno-bedlingtonsky-terier (9)

Teriér bedlingtonský 

Bedlington byl vyšlechtěn jako lovec, má dodnes silné lovecké instinkty, i když dnes je chován především jako aktivní společník nebo i jako výstavní pes. Toto plemeno má specifickou srst, která vyžaduje péči.
Zjistěte více o bedlingtonský teriér.

 

Plemeno-biewer-yorkshire-terier (1)

Teriér biewer (biewer yorkshire)

Biewer yorkshire je roztomilý pejsek, který je znám i pod názvem biewer teriér. Na první pohled je podobný yorkshirsému teriérovi a lze je relativně snadno zaměnit.
Zjistěte více o biewer yorkshire.

 

Psi-plemeno-border-terier (15)

Teriér border

Oproti mnoha jiným teriérům jde o klidného, přátelského a vyrovnaného psa, který netrpí oproti svým teriéřím příbuzným přílišnou tvrdohlavostí. Border teriér je poměrně snadno cvičitelný a přizpůsobivý.
Zjistěte více o border teriérovi.  

 

Psi-plemeno-bostonsky-terier (2)

Teriér bostonský

Přítomnost tohoto hravého psa ocení i aktivní senioři. Svou povahou a krátkou srstí je bostonský teriér předurčen k pobytu v bytě. Mezi drobné nevýhody těchto menších psů patří skony k chrápání a plynatosti.
Zjistěte více o bostonském teriérovi

 

Psi-plemeno-cairn-terier (15)

Teriér cairn

Cairn teriér je menší, zvědavý neposeda, který si velmi rád hraje. Je to zvídavý pes, který rád zkoumá nové věci a určitě se s ním tak nebudete nudit. Jako mnoho dalších teriérů jde o neohroženého psa, který je sebevědomý a zároveň paličatý.
Zjistěte více o cairn teriérovi.

 

Psi-plemeno-cerny-terier (1)

Teriér černý

Černý teriér je velmi energický a hravý, vyžaduje tak spoustu zábavy a pohybu. Minimálně základní výcvik zvládne snadno, zpravidla mu nečiní potíže ani náročnější obedience disciplíny a touhu po pohybu mu můžete dopřát za pomoci některého ze psích sportů.
Zjistěte více o černém teriérovi.

 

Psi-plemeno-cesky-terier (5)

Teriér český

I když je český teriér novější plemeno, jeho popularita postupně vzrůstá. A to díky jeho veselé a přátelské povaze. Sice jde původně o lovecké plemeno, dnes se využívá především jako společník.
Zjistěte více o českém teriérovi.

 

Plemeno-dandie-dinmont-terier (3)

Teriér dandie dinmont 

Dandie dinmont teriér má oproti mnoha jiným teriérům vyrovnanou povahu a oproti mnoha dalším původně loveckých psů je vhodný i na canisterapii. Typický vzhled tomuto plemeni dodává vlnitá čupřina na hlavě.
Zjistěte více o dandie dinmont teriérovi.

 

Psi-plemeno-erdelterier (11)

Teriér erdelteriér

Erdelové jsou i ostražití, neohrožení a odvážní. Plemeno bylo jako jedno z prvních využíváno jako služební u policie, a to především ve Velké Británii a v Německu. Jsou to totiž perfektní hlídací psi bez známek agrese.
Zjistěte více o erdelteriérovi 

 

Psi-plemeno-irsky-terier (12)

Teriér irský

Irský teriér je tak trochu solitér. S dalšími zvířaty nevychází nejlépe. Buď je bere jako kořist nebo má tendenci být vůči nim dominantní a má potřebu s nimi soupeřit.
Zjistěte více o irském teriérovi.

 

Plemeno-jack-russell-terier (13)

Teriér Jack Russell

Pokud Jack Russella neutaháte, vymyslí si vlastní zábavu. V posledních letech se sice využívá k loveckému výcviku spíše výjimečně, přesto má v sobě stále silný lovecký instinkt.
Zjistěte více o Jack Russell teriérovi

 

Psi-plemeno-yorksirsky-terier (14)

Teriér jorkšírský (yorkšírský teriér )

I když jde o drobného pejska, pořád je to teriér. Jorkšírský teriér je velmi aktivní a vhodný na sporty, kde využije svou rychlost a mrštnost. Uplatnění najde třeba v agility nebo dogdancingu.
Zjistěte více o yorkšírském teriérovi

 

Psi-plemeno-kerry-blue-terier (12)

Teriér kerry blue - kerrský modrý teriér

Kerry blue teriér je doporučován alergikům, prakticky nelíná, i když jeho srst potřebuje pravidelnou péči. Mezi zajímavosti plemene patří to, že se štěňata rodí černá, postupem času se srst probarvuje do tzv „modrého“ odstínu.
Zjistěte více o kerry blue teriérovi.

 

Psi-plemeno-patterdale-terier (10)

Teriér patterdale 

Patterdale teriér je velmi aktivní chlupáč, který se do všeho vrhá po hlavě. Tento menší rošták není pro každého, je dobré mít alespoň špetku přirozené autority a při výcviku být důsledný.
Zjistěte více o patterdale teriérovi.

 

Plemeno-Parson-russel-terier (14)

Teriér Parson Russell

Parson Russel teriér je vhodnou volbou k milovníkům koní, které tento menší pejsek rád doprovází při projížďkách. Před pořízením tohoto psího plemene je potřeba počítat s tím, že jde o teriéra každým coulem.
Zjistěte více o Parson Russell teriérovi.

 

Plemeno-australsky-silky-terier (10)

Teriér silky australský

Australský silky teriér na první pohled připomíná yorkšírského teriéra. Tato podoba není náhodná, jde o blízké příbuzné. I když tito drobnější pejsci působí elegantním a křehkým dojmem, nenechte se zmást, jde totiž o teriéry každým coulem.
Zjistěte více o australském silky teriérovi.

 

Psi-plemeno-skye-terier (10)

Teriér skye

Skye teriér je často považován za psa jednoho pána, což znamená, že si v rodině vybere jednoho pána, kterému nejvíce projevuje svou lásku a kterého nejvíce poslouchá.
Zjistěte více o sky teriérovi.

 

Plemeno-americky-stafordsirsky-terier (2)

Teriér stafordširský americký

Americký stafordširský teriér byl šlechtěn po zakázání zápasů jako výstavní a pracovní pes. K oficiální uznání plemene došlo v roce 1936, kdy plemeno uznal Americký klub chovatelů psů.
Zjistěte více o americkém stafordširském teriérovi.

 

Psi-plemeno-norfolsky-terier (1)

Teriér norfolský

Norfolský, nebo-li norfolk teriér je malý energický společník vhodný k dětem, k osamělým seniorům nebo do aktivní rodiny. Je velmi podobný norvičskému teriérovi, není tak divu, že mnoho lidí tato plemena zaměňuje.
Zjistěte více o norfolském teriérovi.

 

Psi-plemeno-norvicsky-terier (10)

Teriér norvičský 

Norvičský teriér je aktivní uličník, který bude spokojený ve sportovní rodině. Oproti jiným teriérům je poměrně dobře ovladatelný a bývá doporučován jak méně zkušeným chovatelům, tak i začátečníkům.
Zjistěte více o norvičském teriérovi.

 

Plemeno-skotsky-terier (8)

Teriér skotský

Skotský teriér z celého srdce miluje svou rodinu, k cizím lidem bývá ostražitý a chvíli mu trvá, než si zvykne. I když jde o drobnějšího psa, jedná se o velmi dobrého hlídače. Na většinu nesrovnalostí většinou upozorňuje štěkotem.
Zjistěte více o skotském teriérovi.

 

Plemeno-West-highland-white-terier (14)

Teriér west highland white (westík)

Původně lovec, dnes je „westík“ především aktivní společník. Jeho lovecké instinkty v něm stále dřímají, byť hodně hluboko. Jeho předci byli využívání k lovu hlodavců, dodnes před ním nebudou morčata či křečci 100% v bezpečí.
Zjistěte více o west highland white teriérovi.

 

Psi-plemeno-rusky-toy (1)

Teriér ruský toy

Historie ruského toye je dlouhá, přesto plemeno samotné je poměrně mladé. První zmínky o předcích plemene sahají do 18. století. Předci plemene se vyskytli v Rusku a později na území bývalého Sovětského svazu.
Zjistěte více o ruském toy teriérovi

 

Plemeno-belgicky-ovcak-tervueren (11)

Tervueren - belgický ovčák

Belgický ovčák tervueren má společný původ s ostatními ovčáky z Belgie. Do roku 1891 se psi podobní dnešním belgickým ovčákům používali především k pasení a hlídání stád ovcí. Koncem 19. století se jejich služeb využívalo méně a méně a hrozil zánik plemene.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - tervueren.  

 

Psi-plemeno-thajsky-ridgeback (8)

Thajský ridgeback

Thajský ridgeback patří mezi nejstarší a zároveň nejčistokrevnější plemena světa. Tento majestátní pes je národním plemenem Thajska, které toto plemeno vypustilo do světa roku 1975.
Zjistěte více o thajském ridgebackovi.

 

Plemeno-tibetska-doga-mastiff (14)

Tibetská doga 

Tibetská doga (nebo také tibetský mastiff) je majestátní pes s vysokou inteligencí a bezbřehou laskavostí. Svého pána miluje, k cizím lidem bývá ostražitý. Byl využíván především jako hlídací pes a jeho instinkty pro tento typ činnosti jsou velmi silné.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Psi-plemeno-tibetsky-spanel (9)

Tibetský španěl

Tibetský španěl je společenský pejsek s velmi dlouhou historií. Tito pejsci jsou příjemní a nenároční, zvyknou si téměř všude. Svou rodinu mají velmi rádi, k cizím lidem bývají rezervovaní.
Zjistěte více o tibetském španělovi.

 

Psi-plemeno-tibetsky-terier (3)

Tibetský teriér

Tibetští teriéři jsou veselí psi plní energie, kteří milují své lidi z celého srdce. Toto plemeno patří mezi nejstarší plemena světa a jeho původ sahá do dalekého a tajuplného Tibetu.
Zjistěte více o tibetském teriérovi

 

Novoskotsky-retrivr-toller (13)

Toller (novoskotský retrívr či kanadský retrívr)

Toller je přátelský a inteligentní pes, který se díky mírumilovné povaze čím dál častěji využívá jako aktivní rodinný pes. Čas od času ho můžeme vidět i jako psa asistenčního. I když je to od pohledu fešák, rozhodně to není žádný gaučový povaleč. 
Zjistěte více o tollerovi či novoskotském retrívrovi.

 

Psi-plemeno-tosa-inu (1)

Tosa inu

Tosa inu patří mezi tradiční japonská plemena, která byla v minulosti využívána pro psí zápasy. V současnosti chovatelé tuto psí rasu využívají především jako společníka, ke canisterapii, k vyhledávání drog nebo jako hlídače.
Zjistěte více o tosa inu.

 

Psi-plemeno-toy-foxterier (5)

Toy foxteriér

Malý, ale šikovný, i tak se dá mluvit o toy foxteriérovi. Je to hračička a kašpárek, který nezkazí žádnou legraci. Zároveň jde o velkého mazlíka, který miluje hlazení a drbání.
Zjistěte více o toy foxteriérovi.

 

Psi-plemeno-trpaslici-pinc (1)

Trpasličí pinč

Trpasličí pinč je menší nebojácný pejsek, s kterým se určitě nebudete nudit. Nejde o pokojového psíka, který bude celý den sedět na gauči a bude mu stačit pár krátkých procházek po okolí. Potřebuje zabavit a zaměstnat.
Zjistěte více o trpasličím pinčovi.

Zpět do obchodu