Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: S a Š

Psích plemen na písmeno S a Š je do počtu asi nejvíce. Nechybí mezi nim vrásčitý šarpej, sněhobílý samojed nebo tvrdohlavý shiba-inu. Za psí svalovce dominuje stafordširský bulteriér, který má neprávem pověst zabijáka. Od východních sousedů je pak slovenský čuvač a z dalekého východu ještě sibiřský husky. Ze spích elegánů nesmí chybět saluki, sicilský chrt nebo skotský teriér. Velkou skupinu pak uzavírá dobrácký svatobernardský pes neboli bernardýn.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Appenzellsky-salasnicky-pes (1)

Salašnický pes appenzellský

Appenzellský salašnický pes je nejpopulárnější ve svém domácím prostředí, tedy ve Švýcarsku, a nadáleve Finsku. V posledních letech ovšem jeho popularita stoupá i v dalších zemích včetně České republiky.
Zjistěte více o appenzellskému salašnickém psovi

  

Bernsky-salasnicky-pes (1)

Salašnický pes bernský

Bernský salašnický pes láká kromě svého krásného vzhledu i na přátelskou povahu. Toto plemeno při správném vyžití může být i v bytě, ale dá rozhodně přednost celoročnímu pobytu na zahradě.
Zjistěte více o bernském salašnickém psovi

 

Plemeno-velky-svycarsky-salasnicky-pes (7)

Salašnický pes švýcarský velký

Velký švýcarský salašnický pes patří mezi chytrá a odvážná plemena s vyrovnanou povahou. Je to větší pes, který rád a dobře chrání majetek i lidi. Tento salašnický pes má velmi silný teritoriální instinkt.
Zjistěte více o velkém švýcarském salašnickém psovi

 

Psi-plemeno-saluki (2)

Saluki

Saluki miluje svou rodinu, k cizím lidem bývá rezervovaný a má tendenci je ignorovat. Pokud si toto plemeno pořídíte do rodiny, většinou si vybere jednoho člověka, ke kterému se citově připoutá nejvíce.
Zjistěte více o saluki.

 

Psi-plemeno-samojed (9)

Samojed

Samojed je zpravidla velmi přátelský pes, který dobře vychází nejen se členy své rodiny, ale i s cizími lidmi. Mnohdy tak není nejlepším hlídačem, i když na pohyb za plotem si občas štěkne.
Zjistěte více o samojedovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-setr (11)

Setr anglický

Anglický setr, jako mnoho jiných loveckých plemen, vyžaduje velké množství pohybu. Čím dál častěji se využívá k různým sportovním aktivitám, včetně dlouhých procházek, ale díky elegantnímu vzhledu se uplatní i ve výstavním kruhu.
Zjistěte více o anglickém setrovi

 

Irsky-setr (1)

Setr irský

Jako správný lovečák má spoustu energie a pouhé pobíhání na zahradě mu rozhodně stačit nebude. Jde o plemeno, které je velmi veselé. Irští setři rádi tráví čas ve společnosti lidí a většinou snáší špatně samotu.
Zjistěte více o irském setrovi

 

Shiba-inu (1)

Shiba-inu

Při správné výchově je shiba-inu skvělý pes do rodiny s dětmi. Jde o usměvavé psy, kteří milují hry a procházky. Jde o aktivní plemeno, které je vnímavé, samostatné a aktivní.
Zjistěte více o shiba-inu

 

Shih-tzu (1)

Shih-tzu

Shih-tzu je malý elegantní pejsek, který na první pohled zaujme. Jeho krásný vzhled ovšem není zadarmo, hedvábná srst požaduje ideálně každodenní péči.
Zjistěte více o shih-tzu. 

 

Sibirsky-husky (1)

Sibiřský husky

Husky patří mezi nejoblíbenější plemena současnosti. Jeho vzhled, tedy huňatá srst a černě orámované krásné modré oči, jsou nepochybně jedním z důvodů.
Zjistěte více o sibiřském husky

 

Psi-plemeno-sicilsky-chrt (3)

Sicilský chrt

Sicilský chrt patří mezi nejstarší plemena světa. Předci tohoto plemene doprovázeli egyptské faraony. Jako mnoho jiných starých plemen měl i sicilský chrt několikrát namále, dnes má stabilní počet obdivovatelů.
Zjistěte více o sicilském chrtovi.

 

Psi-plemeno-deerhound (1)

Skotský jelení pes (deerhound)

Deerhound neboli skotský jelení pes na první pohled zaujme svým majestátním vzhledem, díky kterému budí respekt. Jde ovšem o oddaného a přátelského psa, který si svou pozitivní náladou a povahou získá téměř kohokoliv.
Zjistěte více o deerhoundovi.

 

Plemeno-skotsky-terier (8)

Skotský teriér

Skotský teriér je menší, kompaktní a elegantní pejsek, který byl vyšlechtěn jako lovec. Dnes ovšem toto plemeno plní roli aktivního společníka. Tohoto krásného a psa můžete znát například z animovaného filmu z díly Walta Disneye Lady a Tramp.
Zjistěte více o skotském teriérovi.

 

Slovensky-cuvac (1)

Slovenský čuvač

Slovenský čuvač je patrně nejznámější slovenské plemeno. Mnohým se vybaví jako ten bílý pes, který doprovází baču při rozsvěcení a zhasínání hvězdiček ve znělce slovenského večerníčku.
Zjistěte více o slovenském čuvačovi.  

 

Psi-plemeno-slovensky-kopov

Slovenský kopov

Slovenský kopov je aktivní pes, kterého je třeba pořádně zaměstnat. I když je toto slovenské plemeno čím dál častěji využíváno jako aktivní společník, je stále přednostně chován především myslivci a lesníky.
Zjistěte více o slovenském kopovovi. 

 

Plemeno-sloughi-arabsky-chrt (3)

Sloughi (sluga či arabský chrit)

Sloughi je krásný pes s velmi specifickou povahou, díky které není doporučován do rodiny s dětmi. Svého pána uznává a respektuje, k cizím lidem a zvířatům je odtažitý a v krajním případě může být až nepřátelský.
Zjistěte více o sloughi.

 

Stradfordsirsky-bulterier (1)

Stafordširský bulteriér

Stafordšírský bulteriér díky mohutné čelisti a hrudníku a také historii zápasnického psa má neprávem mezi řadou lidí pověst agresora. Tu se zatím marně snaží u širší veřejnosti setřást.
Zjistěte více o stafordširském bulteriérovi

 

Psi-plemeno-bernardyn (9)

Svatobernardský pes (bernardýn)

Svatobernardský pes rozhodně není žádný drobeček, není tak nejvhodnější volbou do bytu nebo ani do vilky se zahrádkou v blízkosti centra města. Nejspokojenější budou na vesnici, na kraji města či přímo někde na horách.
Zjistěte více o svatobernardském psovi.

 

Psi-plemeno-bloodhound (2)

Svatohubertský pes (bloodhound)

V některých zemích je bloodhound známější pod názvem svatohubertský pes. Francois Hubert byl za života skvělým a vášnivým lovcem, po svém svatořečení se stal patronem lovců a myslivců. Tento občas používaný název plemene tak není náhodný.
Zjistěte více o bloodhoundovi.

 

Seltie (1)

Šeltie (sheltie)

Šeltie, původně pastevecké plemeno, je dnes využívaná především jako společenský a rodinný pes, který exceluje v řadě sportovních disciplín. Chlupatá koule plná energie, i tak by se dala nazvat šeltie.
Zjistěte více o šeltie

 

Siperka (1)

Šiperka

Šiperka je menší ovčácký pes z Belgie. Ve vlámském dialektu její název znamená „malý ovčák“. Tito psi ovšem ovce nikdy nepásli, vždy šlo o hlídače a zároveň společníky lidí.
Zjistěte více o šiperce. 

 

Psi-plemeno-anglicky-springrspanel (1)

Špringršpaněl anglický

Anglický špringršpaněl byl zhruba před 70 lety rozdělen na dvě line, na pracovní a výstavní. Liší se vzhledově jen mírně. Pracovní jedinci mají kratší srst a o něco lepší předpoklady k práci.
Zjistěte více o anglickém špringršpanělovi.

 

Plemeno-bily-svycarsky-ovcak (5)

Švýcarský bílý ovčák

Aktivní, energický, pracovitý, chytrý a temperamentní, to je bílý švýcarský ovčák. Bílé zbarvení dodává psovi na elegantním vzhledu. Jde o hafana, který vyžaduje citlivý a důsledný výcvik, pak je z něj skvělý pracovní pes nebo aktivní parťák do rodiny.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

Zpět do obchodu