Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: S a Š

Psích plemen na písmeno S a Š je do počtu asi nejvíce. Nechybí mezi nim vrásčitý šarpej, sněhobílý samojed nebo tvrdohlavý shiba-inu. Za psí svalovce dominuje stafordširský bulteriér, který má neprávem pověst zabijáka. Od východních sousedů je pak slovenský čuvač a z dalekého východu ještě sibiřský husky. Ze spích elegánů nesmí chybět saluki, sicilský chrt nebo skotský teriér. Velkou skupinu pak uzavírá dobrácký svatobernardský pes neboli bernardýn.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-saarloosuv-vlcak (1)

Saarlosův vlčák

Saarlosův vlčák je majestátní pes, kterého si všimne i nepejskař. Jde vlastně o obdobu československého vlčáka, tedy o domestikovaného psa kříženého před několika málo generacemi s vlkem.
Zjistěte více o saarlosově vlčákovi.

 

Plemeno-appenzellsky-salasnicky-pes (9)

Salašnický pes appenzellský

Appenzellský salašnický pes je nejpopulárnější ve svém domácím prostředí, tedy ve Švýcarsku, a nadáleve Finsku. V posledních letech ovšem jeho popularita stoupá i v dalších zemích včetně České republiky.
Zjistěte více o appenzellskému salašnickém psovi

  

Plemeno-bernsky-salasnicky-pes (13)

Salašnický pes bernský

Bernský salašnický pes láká kromě svého krásného vzhledu i na přátelskou povahu. Toto plemeno při správném vyžití může být i v bytě, ale dá rozhodně přednost celoročnímu pobytu na zahradě.
Zjistěte více o bernském salašnickém psovi

 

Plemeno-entlebussky-salasnicky-pes (1)

Salašnický entlebušský pes

Entlebušský salašnický pes patří mezi plemena, pro která je rodina na prvním místě. Jde o psí rasu plnou energie, která ráda tráví co nejvíce času v těsné blízkosti své rodiny. Je skvělým aktivním společníkem, ale i dobrým hlídačem.
Zjistěte více o entlebušském salašnickém psovi.

 

Plemeno-velky-svycarsky-salasnicky-pes (7)

Salašnický pes švýcarský velký

Velký švýcarský salašnický pes patří mezi chytrá a odvážná plemena s vyrovnanou povahou. Je to větší pes, který rád a dobře chrání majetek i lidi. Tento salašnický pes má velmi silný teritoriální instinkt.
Zjistěte více o velkém švýcarském salašnickém psovi

 

Psi-plemeno-saluki (2)

Saluki

Saluki miluje svou rodinu, k cizím lidem bývá rezervovaný a má tendenci je ignorovat. Pokud si toto plemeno pořídíte do rodiny, většinou si vybere jednoho člověka, ke kterému se citově připoutá nejvíce.
Zjistěte více o saluki.

 

Psi-plemeno-samojed (9)

Samojed

Samojed je zpravidla velmi přátelský pes, který dobře vychází nejen se členy své rodiny, ale i s cizími lidmi. Mnohdy tak není nejlepším hlídačem, i když na pohyb za plotem si občas štěkne.
Zjistěte více o samojedovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-setr (11)

Setr anglický

Anglický setr, jako mnoho jiných loveckých plemen, vyžaduje velké množství pohybu. Čím dál častěji se využívá k různým sportovním aktivitám, včetně dlouhých procházek, ale díky elegantnímu vzhledu se uplatní i ve výstavním kruhu.
Zjistěte více o anglickém setrovi

 

Psi-plemeno-irsky-setr (13)

Setr irský

Jako správný lovečák má spoustu energie a pouhé pobíhání na zahradě mu rozhodně stačit nebude. Jde o plemeno, které je velmi veselé. Irští setři rádi tráví čas ve společnosti lidí a většinou snáší špatně samotu.
Zjistěte více o irském setrovi

 

Psi-plemeno-shiba-inu (14)

Shiba-inu

Při správné výchově je shiba-inu skvělý pes do rodiny s dětmi. Jde o usměvavé psy, kteří milují hry a procházky. Jde o aktivní plemeno, které je vnímavé, samostatné a aktivní.
Zjistěte více o shiba-inu

 

Psi-plemeno-shih-tzu (13)

Shih-tzu

Shih-tzu je malý elegantní pejsek, který na první pohled zaujme. Jeho krásný vzhled ovšem není zadarmo, hedvábná srst požaduje ideálně každodenní péči.
Zjistěte více o shih-tzu. 

 

Psi-plemeno-sibirsky-husky (15)

Sibiřský husky

Husky patří mezi nejoblíbenější plemena současnosti. Jeho vzhled, tedy huňatá srst a černě orámované krásné modré oči, jsou nepochybně jedním z důvodů.
Zjistěte více o sibiřském husky

 

Psi-plemeno-sicilsky-chrt (3)

Sicilský chrt

Sicilský chrt patří mezi nejstarší plemena světa. Předci tohoto plemene doprovázeli egyptské faraony. Jako mnoho jiných starých plemen měl i sicilský chrt několikrát namále, dnes má stabilní počet obdivovatelů.
Zjistěte více o sicilském chrtovi.

 

Psi-plemeno-deerhound (1)

Skotský jelení pes (deerhound)

Deerhound neboli skotský jelení pes na první pohled zaujme svým majestátním vzhledem, díky kterému budí respekt. Jde ovšem o oddaného a přátelského psa, který si svou pozitivní náladou a povahou získá téměř kohokoliv.
Zjistěte více o deerhoundovi.

 

Plemeno-skotsky-terier (8)

Skotský teriér

Skotský teriér je menší, kompaktní a elegantní pejsek, který byl vyšlechtěn jako lovec. Dnes ovšem toto plemeno plní roli aktivního společníka. Tohoto krásného a psa můžete znát například z animovaného filmu z díly Walta Disneye Lady a Tramp.
Zjistěte více o skotském teriérovi.

 

Psi-plemeno-skye-terier (10)

Skye teriér

Skye teriér je často považován za psa jednoho pána, což znamená, že si v rodině vybere jednoho pána, kterému nejvíce projevuje svou lásku a kterého nejvíce poslouchá.
Zjistěte více o sky teriérovi.

 

Psi-plemeno-slovensky-cuvac (7)

Slovenský čuvač

Slovenský čuvač je patrně nejznámější slovenské plemeno. Mnohým se vybaví jako ten bílý pes, který doprovází baču při rozsvěcení a zhasínání hvězdiček ve znělce slovenského večerníčku.
Zjistěte více o slovenském čuvačovi.  

 

Psi-plemeno-slovensky-kopov

Slovenský kopov

Slovenský kopov je aktivní pes, kterého je třeba pořádně zaměstnat. I když je toto slovenské plemeno čím dál častěji využíváno jako aktivní společník, je stále přednostně chován především myslivci a lesníky.
Zjistěte více o slovenském kopovovi. 

 

Plemeno-sloughi-arabsky-chrt (3)

Sloughi (sluga či arabský chrit)

Sloughi je krásný pes s velmi specifickou povahou, díky které není doporučován do rodiny s dětmi. Svého pána uznává a respektuje, k cizím lidem a zvířatům je odtažitý a v krajním případě může být až nepřátelský.
Zjistěte více o sloughi.

 

Plemeno-stadfordsirsky-bulterier (14)

Stafordširský bulteriér

Stafordšírský bulteriér díky mohutné čelisti a hrudníku a také historii zápasnického psa má neprávem mezi řadou lidí pověst agresora. Tu se zatím marně snaží u širší veřejnosti setřást.
Zjistěte více o stafordširském bulteriérovi

 

Plemeno-americky-stafordsirsky-terier (2)

Stafordširský teriér americký

Americký stafík je běžně doporučován do rodin s dětmi. Děti má velmi rád, a nejen že je bude chránit, ale i si s nimi bude nadšeně hrát. Zpravidla dobře vychází nejen s většími dětmi, s kterými vymýšlí lumpárny.
Zjistěte více o americkém stafordširském teriérovi.

 

Plemeno-moskevsky-strazni-pes (1)

Strážní moskevský pes

Asi málokoho překvapí, že byl tento pes vyšlechtěn v bývalém Sovětském svazu v okolí Moskvy. Mezi jeho typické povahové rysy patří velká láska k svému majiteli, pro kterého by se rozkrájel.
Zjistěte více o moskevském strážním psovi.

 

Psi-plemeno-bernardyn (9)

Svatobernardský pes (bernardýn)

Svatobernardský pes rozhodně není žádný drobeček, není tak nejvhodnější volbou do bytu nebo ani do vilky se zahrádkou v blízkosti centra města. Nejspokojenější budou na vesnici, na kraji města či přímo někde na horách.
Zjistěte více o svatobernardském psovi.

 

Psi-plemeno-bloodhound (2)

Svatohubertský pes (bloodhound)

V některých zemích je bloodhound známější pod názvem svatohubertský pes. Francois Hubert byl za života skvělým a vášnivým lovcem, po svém svatořečení se stal patronem lovců a myslivců. Tento občas používaný název plemene tak není náhodný.
Zjistěte více o bloodhoundovi.

 

Plemeno-sarplaninsky-pastevecky-pes (1)

Šarplaninský pastevecký pes

Šarplaninský pastevecký pes, nebo také šarplaninec, ale i jugoslávský pastevecký pes, to vše jsou názvy majestátního chundelatého pastevce. Je to pes s velkým sebevědomým, odvahou, ale je i velmi odolný a ostražitý.
Zjistěte více o šarplaninském pasteveckém psovi.

 

Psi-plemeno-seltie (30)

Šeltie (sheltie či shetlandský ovčák)

Šeltie, původně pastevecké plemeno, je dnes využívaná především jako společenský a rodinný pes, který exceluje v řadě sportovních disciplín. Chlupatá koule plná energie, i tak by se dala nazvat šeltie.
Zjistěte více o šeltie

 

Psi-plemeno-siperka (13)

Šiperka

Šiperka je menší ovčácký pes z Belgie. Ve vlámském dialektu její název znamená „malý ovčák“. Tito psi ovšem ovce nikdy nepásli, vždy šlo o hlídače a zároveň společníky lidí.
Zjistěte více o šiperce. 

 

Psi-plemeno-clumber-spanel (10)

Španěl clumber

Plemeno clumber španěl je bezkonfliktní a přizpůsobivý pes, který si snadno zvykne i v bytě. Navzdory jeho lovecké minulosti není příliš náročný na pohyb, snadno se učí, nebývá konfliktní a jeho výchovu zvládne i začátečník.
Zjistěte více o clumber španělovi.

 

Psi-plemeno-spanelsky-galgo (8)

Španělský galgo (španělský chrt)

Španělský galgo, neboli španělský chrt, je v současnosti využíván především jako aktivní společník. Jde o starší plemeno, které mělo párkrát namále, dnes jeho obliba roste.
Zjistěte více o španělském chrtovi.

 

Psi-plemeno-spanelsky-mastin (7)

Španělský mastin

Španělského mastina rozhodně nepřehlédnete. Je to velký a sebevědomý pes, který se v minulosti využíval jako ochránce stád. Patří pod molossoidní plemena, nechybí mu inteligence, a ani sebevědomí.
Zjistěte více o španělském mastinovi. 

 

Psi-plemeno-finsky-spic (1)

Špic finský

Finkie vyžaduje spoustu pohybu. Není radno u něj podceňovat kvalitní a důslednou výchovu. Je vhodnou volbou k lidem s větší špetkou přirozené autority. Při výcviku je třeba být důsledný a trpělivý, ale i pozitivní.
Zjistěte více o finském špicovi.

 

Psi-plemeno-nemecky-spic (4)

Špic německý

Plemeno pochází z Německa, z němčiny je odvozen i název plemene. Špic v němčině znamená špičatý nebo ostrý. Tento název přesně popisuje vzhled pejska, tedy jeho špičatá ouška a čumák.
Zjistěte více o německém špicovi.

 

Psi-plemeno-anglicky-springrspanel (1)

Špringršpaněl anglický

Anglický špringršpaněl byl zhruba před 70 lety rozdělen na dvě line, na pracovní a výstavní. Liší se vzhledově jen mírně. Pracovní jedinci mají kratší srst a o něco lepší předpoklady k práci.
Zjistěte více o anglickém špringršpanělovi.

 

Psi-plemeno-svedsky-vallhund (1)

Švédský vallhund

Švédský vallhund je hravý a přátelský pes s velkou dávkou energie. Jde o menšího pasteveckého psa, který se nápadně podobá plemenům welsh corgi cardigan nebo welsh corgi pembroke.
Zjistěte více o švédském vallhundovi.

 

Plemeno-bily-svycarsky-ovcak (5)

Švýcarský bílý ovčák

Aktivní, energický, pracovitý, chytrý a temperamentní, to je bílý švýcarský ovčák. Bílé zbarvení dodává psovi na elegantním vzhledu. Jde o hafana, který vyžaduje citlivý a důsledný výcvik, pak je z něj skvělý pracovní pes nebo aktivní parťák do rodiny.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

Zpět do obchodu