Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Psí plemena od písmene: S a Š

Psích plemen na písmeno S a Š je do počtu asi nejvíce. Nechybí mezi nim vrásčitý šarpej, sněhobílý samojed nebo tvrdohlavý shiba-inu. Za psí svalovce dominuje stafordširský bulteriér, který má neprávem pověst zabijáka. Od východních sousedů je pak slovenský čuvač a z dalekého východu ještě sibiřský husky. Ze spích elegánů nesmí chybět saluki, sicilský chrt nebo skotský teriér. Velkou skupinu pak uzavírá dobrácký svatobernardský pes, neboli bernardýn.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Appenzellsky-salasnicky-pes (1)

Salašnický pes appenzellský

Appenzellský salašnický pes je nejpopulárnější ve svém domácím prostředí, tedy ve Švýcarsku a nadáleve Finsku, v posledních letech ovšem jeho popularita stoupá i v dalších zemích včetně České republiky.
Zjistěte více o appenzellskému salašnickém psovi

 

Bernsky-salasnicky-pes (1)

Salašnický pes bernský

Bernský salašnický pes láká kromě svého krásného vzhledu i na přátelskou povahu. Toto plemeno při správném vyžití může být i v bytě, ale dá rozhodně přednost celoročnímu pobytu na zahradě.
Zjistěte více o bernském salašnickém psovi

 

Samojed (1)

Samojed

Samojed je zpravidla velmi přátelský pes, který velmi dobře vychází nejen se členy své rodiny, ale i s cizími lidmi. Mnohdy tak není nejlepším hlídačem, i když na pohyb za plotem si občas štěkne.
Zjistěte více o samojedovi.

 

Irsky-setr (1)

Setr irský

Jako správný lovečák má spoustu energie a pouhé pobíhání na zahradě mu rozhodně stačit nebude. Jde o plemeno, které je velmi veselé. Irští setři rádi tráví čas ve společnosti lidí a většinou snáší špatně samotu.
Zjistěte více o irském setrovi

 

Shiba-inu (1)

Shiba-inu

Při správné výchově je shiba-inu skvělý pes do rodiny s dětmi. Jde o usměvavé psy, kteří milují hry a procházky. Jde o aktivní plemeno, které je vnímavé, samostatné a aktivní.
Zjistěte více o shiba-inu

 

Shih-tzu (1)

Shih-tzu

Shih-tzu je malý elegantní pejsek, který na první pohled zaujme. Jeho krásný vzhled ovšem není zadarmo, jeho hedvábná srst požaduje ideálně každodenní péči.
Zjistěte více o shih-tzu. 

 

Sibirsky-husky (1)

Sibiřský husky

Husky patří mezi oblíbená plemena současnosti. Jeho vzhled, tedy huňatá srst a černě orámované krásné modré oči jsou nepochybně jedním z důvodů.
Zjistěte více o sibiřském husky

 

Slovensky-cuvac (1)

Slovenský čuvač

Slovenský čuvač je patrně nejznámější slovenské plemeno. Mnohým se vybaví jako ten bílý pes, který doprovází baču při rozsvěcení a zhasínání hvězdiček ve znělce slovenského večerníčku.
Zjistěte více o slovenském čuvačovi.  

 

Slovensky-kopov (1)

Slovenský kopov

Slovenský kopov je aktivní pes, kterého je třeba pořádně zaměstnat. I když je toto slovenské plemeno čím dál častěji využíváno jako aktivní společník, přesto je stále přednostně využíván především myslivci a lesníky.
Zjistěte více o slovenském kopovovi. 

 

Stradfordsirsky-bulterier (1)

Stafordširský bulteriér

Stafordšírský bulteriér díky mohutné čelisti a hrudníku, a díky historii zápasnického psa má neprávem mezi řadou lidí pověst agresora. Tuto pověst se zatím marně snaží u širší veřejnosti setřást.
Zjistěte více o stafordširském bulteriérovi

 

Bernardyn (1)

Svatobernardský pes (bernardýn)

Svatobernardský pes rozhodně není žádný drobeček, není tak nejvhodnější volbou do bytu nebo i do vilky se zahrádkou v blízkosti centra města. Nejspokojenější budou na vesnici, na kraji města či přímo někde na horách.
Zjistěte více o svatobernardském psovi.

 

Seltie (1)

Šeltie (sheltie)

Sheltie, původně pastevecké plemeno, je dnes využívané především jako společenský a rodinný pes, který exceluje v řadě sportovních disciplín. Chlupatá koule plná energie, i tak by se dala nazvat šeltie.
Zjistěte více o šeltie

 

Siperka (1)

Šiperka

Šiperka je menší ovčácký pes z Belgie. Ve vlámském dialektu její název znamená „malý ovčák“. Tito psi ovšem ovce nikdy nepásli, vždy šlo o hlídače a zároveň společníky lidí.
Zjistěte více o šiperce. 

 

Bily-svycarsky-ovcak (1)

Švýcarský ovčák bílý

Aktivní, energický, pracovitý, chytrý a temperamentní, to je bílý švýcarský ovčák. Bílé zbarvení dodává psovi elegantnímu vzhledu. Jde o psa, který vyžaduje citlivý a důsledný výcvik, pak je z něj skvělý pracovní pes nebo aktivní parťák do rodiny.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

Zpět do obchodu