Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Plemena psů, která baví dog puller

O pulleru řada pejskařů již slyšela a mnoho z nich má tuto zajímavou „hračku“ už doma. Slyšíte o tomto fenoménu poprvé? Puller je oblíbenou cvičební pomůckou pro psy v podobě dvou fialových kruhů. Puller je vyroben ze specifického materiálů, který je odolný a zároveň šetrný k zubům a dásním psa. Kruhy puller jsou lehké a kompaktní s vroubkovaným povrchem, což usnadňuje psovi úchop. Průměr kruhu se liší v závislosti na velikosti pulleru.

Psi-plemena-na-dog-puller

Jde o zajímavou „hračku“, kterou využije řada pejskařů k hrám se psem. Lze jí ovšem využít i k řadě sportovních disciplín. V kategorii „Jumping“ pes chytá puller házený psovodem do výšky a hodnotí se počet chycených pullerů za 90 vteřin. V rámci kategorie Running pes pro puller běhá na obě strany hřiště a chytá ho v pohybu. Opět se hodnotí počet chycených kruhů za 90 vteřin. V kategorii Weight je puller zavěšený na laně a hodnotí se zvednutá váha.

Psi vhodní na sportovní disciplínu dog puller

O pulleru řada pejskařů již slyšela a mnoho z nich má tuto zajímavou „hračku“ už doma. Slyšíte o tomto fenoménu poprvé? Puller je oblíbenou cvičební pomůckou pro psy v podobě dvou fialových kruhů. Puller je vyroben ze specifického materiálů, který je odolný a zároveň šetrný k zubům a dásním psa. Kruhy puller jsou lehké a kompaktní s vroubkovaným povrchem, což usnadňuje psovi úchop. 

Psi-plemena-na-dog-puller (1)

Průměr kruhu se liší v závislosti na velikosti pulleru. Jde o zajímavou „hračku“, kterou využije řada pejskařů k hrám se psem. Lze jí ovšem využít i k řadě sportovních disciplín. V kategorii „Jumping“ pes chytá puller házený psovodem do výšky a hodnotí se počet chycených pullerů za 90 vteřin. V rámci kategorie Running pes pro puller běhá na obě strany hřiště a chytá ho v pohybu. Opět se hodnotí počet chycených kruhů za 90 vteřin. V kategorii Weight je puller zavěšený na laně a hodnotí se zvednutá váha.

Mezi základní pravidla všech typů soutěží patří například to, že psovod a pes startují v kategorii dle plemene a věku psa. V poli může být v jeden moment pouze jeden psovod s jedním psem. Využít se s mí pouze puller od firmy COLLAR a psovod nesmí psa tahat ani mu jakkoliv jinak pomáhat chytat puller. 

Psi-plemena-na-dog-puller (2)

Všechny disciplíny lze trénovat, a to jak samostatně, tak s trenérem. Při troše pátrání na internetu naleznete výuková videa, jak jednotlivé disciplíny trénovat, nebo naleznete specializované sportoviště a trenéry. Účastnit se můžete i různých sportovních táborů nebo workshopů zaměřených právě na sportovní disciplíny s pullerem. Zpravidla jde o sporty, na které můžete využít jakéhokoliv psa bez potíží se zuby či s pohybovým aparátem. V článku si opět představíme několik psích plemen, které se na tuto sportovní disciplínu hodí o chlup lépe, než jiná.

Sheltie

Šeltie patří mezi pastevecká plemena, dnes jde spíše o aktivního společenského psa. Šeltie je chytrý, hravý a energický pes, který se velmi rychle učí a který miluje pohyb. Hravě zvládne náročnější poslušnost a hodí se k různorodým sportovním aktivitám. Tato rasa je ideální volbou psa do rodiny s dětmi nebo k aktivním seniorům.

Psi-plemeno-seltie (30)

Šeltie se sice k pasení ovcí v současnosti příliš nepoužívá, přesto má stále pastevecké instinkty. Svou rodinu miluje z celého srdce a nerada tráví delší dobu o samotě. Spokojená bude v bytě v těsné blízkosti se svými lidmi. Je vhodnou volbou k řadě sportovních aktivit typu dogdancing nebo agility, Při těchto sportovních aktivitách zpravidla stojí na stupních vítězů. Bavit jí ovšem bude i řada dalších sportů, včetně dog pulleru.

Ke komu se hodí šeltie? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je menší neposedný diblík, který je k nezastavení. Tento původně lovecký pes patří mezi menší lovecké psy, kteří se dodnes k lovu využívají. Čím dál častěji se ovšem plemeno používá jako aktivní společník, který nenechá své páníčky chvíli v klidu. Jack russell má velmi silné lovecké instinkty, které není radno podceňovat. Skvělé přivolání nebo pojištění psa alespoň stopovačkou by mělo být samozřejmostí.

Plemeno-jack-russell-terier (13)

Pes je velmi chytrý, s trochou trpělivosti a důslednosti zvládne alespoň základní poslušnost, přesto díky jeho tvrdohlavosti není jeho výcvik jednoduchý. Dlouhým procházkám se nevyhnete, pes se ovšem hodí i na řadu sportovních aktivity typu dogdancing, agility, coursing, dogfrisbee nebo canicross. A protože je pes často jak na pérkách, přetahování a poskakování je pro něj přirozené, dog puller je pro něj jak dělaný.

Ke komu se hodí Jack Russell teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Australský ovčák

Australský ovčák lehce mate názvem. Nepochází totiž z Austrálie, ale ze severní Ameriky. Zbytek názvu ovšem odpovídá primárnímu určení plemene, tedy pasení ovcí. Australák je krásný chundelatý pes, který má energie na rozdávání, je velmi chytrý a potřebuje notnou dávku pohybu.

Psi-plemeno-australsky-ovcak (14)

Aussie se nadále využívá k pasení ovcí, ale čím dál častěji plní roli aktivního společníka. Tento pes zvládne nejen základní poslušnost, ale i náročnější obedience disciplíny. Australský ovčák je pes k aktivním lidem, kteří milují pohyb, pohyb a zase pohyb. Kromě sportovního pasení je vhodnou volbou k řadě sportovních disciplín typu dog frisbee, běh, ke kolu a samozřejmě i k dog pulleru.

Ke komu se hodí australský ovčák? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr patří mezi tradiční oblíbená plemena. Jde nejen o rodinného psa, který dobře vychází i s těmi nejmenšími psy, ale jde i o skvělého asistenčního, vodícího nebo canisterapeutického psa. Jde o psí rasu, která má energii na rozdávání a zároveň je velmi přátelská, laskavá, inteligentní a hravá.

Psi-plemeno-zlaty-retrivr (15)

Minimálně základní poslušnost tento pes zvládne levou zadní, většina jedinců zvládá i náročnější obedience disciplíny. Se zlatým retrívrem se dlouhým procházkám nevyhnete, můžete se s ním ovšem věnovat i řadě sportovních disciplín. Pes je vhodnou volbou na běh, na dogdancing, dog frisbee, ale i sporty typu treibball nebo i dog puller.

Ke komu se hodí zlatý retrívr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Labradoodle

Labradoodle patří mezi nová plemena, která získávají na popularitě. Jde o křížence pudla a labradora. Po těchto plemenech získal řadu pozitivních vlastností. Je velmi inteligentní, téměř nelíná, je přátelský a má spoustu energie. Při šlechtění tohoto nového plemene bylo snahou stvořit psa, který bude skvělým asistenčním a vodícím psem.

Psi-plemeno-labradoodle (9)

Labradoodle je i skvělým canisterapeutem, miluje totiž všechny lidi bez rozdílu. Je perfektní volbou do rodiny s dětmi, ale i k aktivním seniorům. Jde o plemeno, které miluje dlouhé procházky nebo možnost věnovat se některému psímu sportu, a určitě nepohrdne ani pullerem.

Ke komu se hodí labradoodle? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Dobrman

Dobrman je energický a inteligentní pes, který je vhodný nejen pro služební výcvik u policie nebo v armádě. Je to skvělý hlídač, který nejen ve službě perfektně ohlídá svěřený pozemek. Je vhodnou volbou k majiteli s alespoň špetkou přirozené autority, který bude při výcviku důsledný i trpělivý zároveň. Pak minimálně základní výcvik zvládne hravou zadní.

Psi-plemeno-dobrman (9)

Dobrman je skvělým parťákem nejen do služby, ale i k aktivním lidem, kteří se s tímto plemenem budou věnovat pokročilejšímu výcviku a řadě sportovních aktivit. Pokud pes nebude mít správné vedení a bude se nudit, pak může mít destruktivní sklony. Pes má skvělý čich, je tak vhodný na řadu pachových disciplín a má silné hlídací instinkty. Ze sportovních disciplín je vhodnou volbou k obranám, k pokročilejším obedience disciplínám, ale i k agility, dog friesbee a nebo se rád vyblbne s pullerem.

Ke komu se hodí dobrman? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Belgický ovčák malinois

Belgický ovčák malinois patří do skupiny belgických ovčáků, kteří se ale k pasení dobytka využívají spíše výjimečně. V současnosti plní především roli pracovního psa u policie, v armádě nebo u celníků, ale i jako aktivního sportovního nadšence. Maliňák je skvělou volbou k aktivním majitelům, kteří s ním budou nadšeně pracovat a sportovat. Bez práce a/nebo sportovního vyžití se pes velmi rychle začne nudit a bude vymýšlet lumpárny. Navzdory jeho inteligenci a snadné cvičitelnosti tak nejde o psa pro každého.

Plemeno-belgicky-ovcak-malinois (8)

Belgičák je atleticky stavěný pes, který potřebuje zaměstnat jak fyzicky, tak psychicky. Je vhodnou volbou k lidem se špetkou přirozené autority, kteří budou se psem pravidelně pracovat. Je perfektní volbou na pachové práce, k hlídání objektu, na obrany, náročnější poslušnost, ale i na agility, dogdancing, dogfrisbee a nebo dog puller.  

Ke komu se hodí belgický ovčák malinois? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Boxer

Málokdo by neznal boxera díky jeho rozpláclému čenichu a atletické postavě. Tito psi jsou doporučování nejen jako pracovní psi v armádě nebo u policie, ale i jako aktivní společníci vhodní k náročnějšímu výcviku nebo různorodým sportovním aktivitám. Je velmi chytrý, snadno a rychle se učí novým povelům. Svého pána a jeho majetek chrání, patří mezi skvělé hlídače.

Psi-plemeno-nemecky-boxer (14)

Boxer je klidný, ale i sebejistý pes. Má v sobě přirozenou hravost, ale i oddanost a temperament. Svou rodinu miluje z celého srdce a jako jedno z mála pracovních plemen bývá doporučován i k menším dětem. Se psem je potřeba pracovat nebo sportovat, jinak se bude nudit a vymýšlet lumpárny. Kromě služebního výcviku je vhodný k řadě sportovních aktivit. Bavit ho kromě dog pulleru bude i náročnější obedience výcvik nebo dog trecking.

Ke komu se hodí boxer? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Australský honácký pes

Australský honácký pes patří mezi velmi inteligentní psy, kteří byli vyšlechtěni k práci se stádem a dodnes se k této činnosti využívají. K svého člověka se silně fixuje, k cizím lidem bývá nedůvěřivý. Díky přirozené nedůvěře je i dobrým hlídačem. Na druhou stranu je potřeba nepodcenit socializaci, aby pes zvládal běžné situace.

Plemeno-australsky-honacky-pes (1)

Jde o živého a temperamentního psa, s kterým se rozhodně nudit nebudete. Má energie na rozdávání a potřebuje zaměstnat nejen nohy, ale i hlavu. Australský honácký pes patří mezi honácká plemena, je zvyklé pracovat několik hodin v kuse bez známek únavy. Je proto velmi vytrvalý. Kromě pasení je vhodnou volbou k řadě sportovních aktivit, například na agility, dogdancing i dog puller. Vhodný je i na záchranářské práce nebo k vyhledávání drog a výbušnin.

Ke komu se hodí australský honácký pes? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Brazilský teriér

Brazilský teriér je středně velký pes, který je povahou lovec. V Čechách patří mezi vzácnější plemena, ale určitě si své místo na slunci zaslouží. Je ostražitý a zároveň svému majiteli věrný až za hrob. Jako mnoho dalších teriérů i on dokáže být krapet tvrdohlaví, s trochou trpělivosti a důslednosti jde o skvělého a aktivního společníka.

Je to aktivní pes, který potřebuje větší dávku pohybu. Má silný lovecký pud, je tak vhodnou volbou k mysliveckému výcviku. Tento pes je mrštný, inteligentní a energický. Vhodný je tak i k náročnějšímu výcviku, pokud přijdete jak na něj. Je vhodnou volbou jak k dog pulleru, ale i na canicross, agility nebo flyball.

Ke komu se hodí brazilský teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Hledáte psího parťáka na běh nebo túry? Pak se podívejte na sportovní psí plemena, která milují pohyb. Řada z nich se hodí i na psí sporty jako lov, agility, flyball, pasení nebo záchranařinu. Jsou i psí plemena vhodná na coursing nebo psí rasy, co jim jde dogdancing. Hledáte spíše malá psí plemena do bytu? Nebo chcete raději psí plemeno vhodné k dětem nebo naopak chcete vědět, jaký pes se hodí pro důchodce? Máme tipy i na lovecká psí plemena

Své místo mezi psy mají i plemena vhodná na canistereapii. Speciální kategorií jsou pak česká psí plemena, na která můžeme být právem hrdí. 

Najděte ideální psí plemeno i pro sebe.

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

 

Zpět do obchodu