Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena, která jsou vhodná k dětem

Mnoho dětí touží po chlupatém kamarádovi. Z různých zvířecích adeptů padá často volba na psa. Štěkající společníci s dětmi rádi dovádí a učí je zodpovědnosti. Nejenže pejsci dostanou vaše děti ven na čerstvý vzduch, ale také je naučí pamatovat na to, že je třeba psa nakrmit nebo vyčesat.

Plemena-psu-k-detem

Existuje velké množství psích plemen, některá jsou perfektní volbou do rodiny s dětmi, jiná plemena se k dětem naopak vůbec nehodí. Jak ale vybrat vhodného rodinného kamaráda, pokud nepatříte mezi nadšené kynology, kteří vědí o psech první poslední? Rodinných psů je požehnaně, některé vám představíme.

 

Německý boxer

Boxeři jsou přátelští psi, kteří milují děti a rádi s nimi dovádí. Jsou to sice větší psi, ale k dětem dokáží být velmi něžní. Jde o inteligentní psy, kteří se snadno a rychle učí, vhodní jsou i pro aktivní začátečníky. Pokud máte již starší děti, které si chtějí vyzkoušet výcvik psa, bude německý boxer vhodnou volbou. Tito psi se učí velmi rychle a nemají problém poslouchat ani děti, pokud jim poradíte, jak na to. 

Psi-plemeno-nemecky-boxer (14)

Boxer se často využívá i jako pracovní – hlídací – pes. S dětmi si tak bude nejen hrát, ale bez potíží je i ochrání. Přesto není agresivní, a pokud dojde k nějakému konfliktu mezi boxerem a jiným psem, boxer nebývá tím, kdo si začne. Boxeři jsou aktivní přátelští psi, s kterými neuděláte chybu.

Ke komu se hodí německý boxer? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemene? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Boloňský psík

Drobný, „nadýchaný“ pejsek, který na první pohled vypadá jako plyšová hračka. Nenechte se ovšem zmást jeho vzhledem, dokáže to být pěkný rošťák, který bude s vašimi ratolestmi vymýšlet jednu lumpárnu za druhou. 

Psi-plemeno-bolonsky-psik (15)

Jde o drobného psa, který se hravě vejde i do menšího bytu. Jeho nespornou výhodou je, že téměř nelíná, nemusíte se tak bát neustálého uklízení chlupů, zároveň s ním díky tomu „vyjde“ řada lidí s mírnou alergií. Je to přátelský, aktivní a veselý pejsek, který se snadno kamarádí jak s cizími lidmi, tak dalšími zvířaty. Boloňák je rád v neustálé přítomnosti lidí, je tak perfektní volbou do rodiny, kde je neustále někdo doma. Ideální parťák je pro něj někdo, kdo s ním bude nadšeně dovádět velkou část dne, tedy i aktivní dítko. Vy se zároveň nebudete muset bát, že by ho menší děti na vodítku neudržely, a to díky jeho velikosti.

Ke komu se hodí boloňský psík? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemene? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Bostonský teriér

Přátelský a hravý drobnější pes s váhou okolo 10 kg a veselým výrazem, to je „bostoňák“. Bostonský teriér je akční a veselý rošťák, který miluje děti, s nimiž bude nadšeně dovádět od rána do večera. 

Psi-plemeno-bostonsky-terier (2)

Bostonský teriér je inteligentní a žravý, za pomoci pamlsků se velmi snadno cvičí, což ocení začátečníci a děti, pro které bude snadné s tímto pejskem manipulovat. Bostoňáci jsou psi, kteří ocení dovádění venku, na cvičáku i doma, není ovšem nutné vymýšlet jim aktivitu po celý den. Doma sice můžete počítat s pár chlupy během línání, ale nejde o nic, co by se nedalo zvládnout. Toužíte-li po veselém aktivním pejskovi, který bude milovat celou vaší rodinu, s bostoňákem nesáhnete vedle.

Ke komu se hodí bostonský teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Zlatý retrívr

Zlatí retrívři patří mezi nejpopulárnější plemena současnosti. Jsou to veselí, středně velcí psi, kteří milují všechny lidi bez rozdílu, včetně dětí. Původně lovecké plemeno se dnes využívá především jako společenské plemeno. Jeho vysoká emoční inteligence a přátelská povaha z něj dělá i skvělého asistenčního či canisterapeutického psa.

Psi-plemeno-zlaty-retrivr (15)

Zlatí retrívři jsou čím dál častěji využíváni jako rodinní společníci. Jde o aktivního a inteligentního psa, který se velmi snadno učí, takže je vhodný i pro lidi bez zkušeností se psy – bez potíží bude poslouchat i děti. Vaši rodinu bude rád doprovázet na dlouhé výlety, bude se nadšeně věnovat některému z psích sportů a po důkladném utahání se s vámi bude nadšeně mazlit na gauči.

Ke komu se hodí zlatý retrívr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Stafordširský bulteriér

Baby dog neboli pes k dětem, tak se běžně mluví o stafordširském bulteriérovi v Anglii. I když z něj má řada lidí respekt s ohledem na jeho mohutný hrudník a velkou čelist, jde o přátelského psa, který dobře vychází nejen se všemi lidskými i zvířecími členy domácnosti, ale zpravidla i s těmi cizími.

Plemeno-stafordsirsky-bulterier (14)

Stafíci jsou přátelští a inteligentní psi, kteří se čím dál častěji využívají jako canisterapeuti a rodinní společníci. Jsou vhodnou volbou do bytu k aktivní rodině, která mu nejen dopřeje alespoň základní výcvik, ale i delší procházky či možnost věnovat se některému ze psích sportů. S dětmi vychází velmi dobře a i od nich se nechají cvičit. Každodenní dávka mazlení je pro ně samozřejmostí.

Ke komu se hodí stafordširský bulteriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Francouzský buldoček

Nenáročný a přátelský pejsek s neustálým úsměvem. Tito veselí, středně velicí pejsci milují lidi z celého srdce a rádi s nimi tráví co nejvíce času. Jsou nenároční na pohyb, možnost povalovat se na gauči a nechat se drbat je pro ně splněným snem. S dětmi vychází velmi dobře a jsou ochotni se nechat strhnout k ledasjaké rošťárně.

Psi-plemeno-francouzsky-buldocek (14)

Francouzští buldočci jsou psi s váhou okolo 15 kg, větší děti si s nimi na vodítku snadno poradí. Tito pejsci se snadno cvičí, hravě je zvládnete, i pokud zatím nemáte žádné větší zkušenosti se psy. Jde o pohodové přátelské psy, kteří snadno vyjdou s dalšími domácími i cizími zvířaty. Buldočci vám budou dělat jen radost svou veselou povahou.

Ke komu se hodí francouzský buldoček? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Labradorský retrívr

Labradoři jsou původně lovečtí psi, kteří se využívali k lovu kachen. Dodnes jim z jejich minulosti zůstala láska k vodě, přesto že se v současnosti k lovu nevyužívají zdaleka tak často jako dříve. Labradorský retrívr je dnes považován spíše za společenského a rodinného psa. 

Psi-plemeno-labradorsky-retrivr (14)

Jde o plemeno, které z celého srdce miluje lidi, a to všechny bez rozdílu. Není tedy dobrým hlídacím psem, ale bývá z něj perfektní asistenční či canisterapeutický pes. Je často i aktivním rodinným parťákem, který bude nadšeně dovádět s dětmi a doprovázet rodinu na dlouhé procházky či si s nimi rád půjde zaběhat. Přece jen jde původně o lovecké plemeno, které je plné energie.

Ke komu se hodí labradorský retrívr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Šeltie

Aktivní a přátelská šeltie, původně pastevecký pes, je dnes oblíbeným společenským a rodinným psem. Jde o relativně malého diblíka, který bude nadšeným rodinným parťákem při různorodých sportovních aktivitách nebo při dovádění s dětmi.

Psi-plemeno-seltie (30)

Při setkání s cizími lidmi a zvířaty jsou spíše plašší, svou rodinu milují z celého srdce. Jejich velikost (do 10 kg) je perfektní i do menšího bytu, zároveň je ideální k menším dětem, pro které bude díky jejich velikosti o něco snadnější udržet je na vodítku. Jde o energické a mrštné psy, kteří pravidelně obsazují první místa v různých psích závodech. Chtějí si vaše děti vyzkoušet psí sporty, ale netroufají si zatím na větší psy? Šeltie je inteligentní hafan, který bude spokojeně spolupracovat i s dětmi.

Ke komu se hodí šeltie? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Tibetský teriér

Tibeťáčci jsou menší, dlouhosrstí veselí psi, kteří budou rádi dělat společnost aktivní rodině. Původně pastevecké plemeno, které v zemi svého původu podle tradice nosí štěstí. Tibetský teriér lehce mate názvem, pochází z Tibetu, nicméně jde původně o pasteveckého psa, nikoliv o loveckého. Tak jako tak, dnes jde především o společenského psa, který se díky vysoké inteligenci velmi snadno cvičí.

Psi-plemeno-tibetsky-terier (3)

Tito hraví pejsci budou nadšeně dovádět s dětmi a rádi vyrazí s celou rodinou na túru. Jejich mrštnost a energičnost využijete i při různých psích sportech, při nichž budou spokojeně spolupracovat i s dětmi. Přátelská a veselá povaha tibetského teriéra ho předurčuje jako ideálního společníka do aktivní rodiny.

Ke komu se hodí tibetský teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér budí dojem pejska na pérkách. Chvíli neposedí a máte dojem, že dokáže být ve stejný okamžik na několika místech zároveň. I když jde o drobnějšího psa, rozhodně nejde o gaučového povaleče. Je tak perfektní volbou do aktivní rodiny s dětmi, které budou s těmito rošťáky od rána do večera dovádět.

Plemeno-jack-russell-terier (13)

Raslíci jsou akční psi, kteří milují svou rodinu z celého srdce. K cizím lidem bývají rezervovaní, cizí (ale občas i domácí) zvířata mají tendenci lovit – lovečtí předci se v nich prostě nezapřou. I kvůli loveckým předkům jsou doporučováni spíše zkušenějším chovatelům, kteří si snadněji poradí s jejich občasnými záchvaty tvrdohlavosti. Děti milují z celého srdce, hlavně proto, že jsou s nimi ochotni vymýšlet jednu lumpárnu za druhou. Výcvik dětmi může být ovšem u tohoto plemene poněkud oříškem, jako autoritu budou respektovat patrně spíše rodiče.

Ke komu se hodí Jack Russell teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Hledáte psího parťáka na běh nebo túry? Pak se podívejte na sportovní psí plemena, která milují pohyb. Řada z nich se hodí i na psí sporty jako lov, agility, flyball, pasení nebo záchranařinu. Jsou i psí plemena vhodná na coursing nebo psí rasy, co jim jde dogdancing. Bull plemena pak najdou vyžití ve speciálních bull sportech. Hledáte spíše malá psí plemena do bytu? Nebo chcete raději vědět, jaký pes se hodí pro důchodce? Máme tipy i na lovecká psí plemena nebo na psí plemena na psí dostihy.

Své místo mezi psy mají i plemena vhodná na canistereapii nebo plemena, která umí být asistenční a vodicí psi. Pořádní pracanti jsou i psí plemena, která jsou oblíbená jako služební psi. Speciální kategorií jsou pak česká psí plemena, na která můžeme být právem hrdí. 

Najděte ideální psí plemeno i pro sebe.

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva

Zpět do obchodu