Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: O

Psů na písmeno O není mnoho a jejich jména znají často jen opravdoví znalci psích plemen. Patří sem totiž třeba černý psík s nezaměnitelným vzhledem - opičí pinč - a psí sportovec otterhound.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Vymarsky-ohar (11)

Ohař výmarský

Výmarský ohař je stále řazen mezi lovecké psy, i když si ho čím dál častěji pořizují aktivní rodiny. Navzdory jeho vzrůstající popularitě mezi běžnými chovateli si jej stále rádi využívají také myslivci.
Zjistěte více o výmarském ohařovi

 

Madarsky-ohar-kratkosrsty-viszla (1)

Ohař maďarský krátkosrstý (vizsla)

Výhodou maďarského krátkosrstého ohaře je jeho všestrannost. Pokud toužíte po sportovně založeném psovi, s tímto plemenem nesáhnete vedle. Kromě loveckého výcviku vám budou maďarští ohaři dělat radost i při řadě psích sportovních disciplín.
Zjistěte více o maďarském krátkosrstém ohařovi

 

Opici-pinc (1)

Opičí pinč

Jde o oblíbeného rodinného psa, s dětmi zpravidla vychází velmi dobře. Je ovšem doporučován spíše do rodin s většími dětmi, které již vědí, jak se k psovi správně chovat. Opičí pinč totiž není příliš trpělivý a časté „pošťuchování“ těch nejmenších děti nesnáší nejlépe.
Zjistěte více o opičím pinčovi.

 

Australsky-ovcak (1)

Ovčák australský

Australští ovčáci byli vyšlechtěni především jako pastevečtí psi, kteří byli schopni přesouvat stádo z místa na místo celé dny. Jde tedy o inteligentní psy, kteří jsou zvyklí při práci používat hlavu a zároveň se hodně hýbat.
Zjistěte více o australském ovčákovi. 

 

Belgicky-ovcak-groenendael (1)

Ovčák belgický groenendael

Belgický ovčák groenendael je velmi inteligentní a za pomoci dobroty nebo hračky ho naučíte téměř cokoliv. I když se k pasení dnes téměř nevyužívá, stále má silné ovčácké instinkty. Svého člověka miluje z celého srdce.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - groenendael.

 

Belgicky-ovcak-laekenois (1)

Ovčák belgický laekenois

Belgický ovčák laekenois vyžaduje majitele, který bude mít možnost věnovat se mu několik hodin denně. Se správnou socializací a za pomoci citlivého výcviku bude skvělým rodinným psem.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi laekenois.

 

Belgicky-ovcak-malinois (1)

Ovčák belgický malinois

Energický pes se sklony k dominanci. Je to pes s velkým P, se kterým nezkušený začátečník bude mít poměrně těžké pořízení. Tito psi potřebují zkušeného chovatele, který s nimi od malinka bude pracovat a nastaví jim pevná pravidla.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - malinois.  

 

Belgicky-ovcak-tervueren (1)

Ovčák belgický tervueren

Jde o citlivé psy, ke kterým je třeba přistupovat laskavě a s citem, ale zároveň je třeba být při výchově důslední. Belgický ovčák tervueren je velmi aktivní, v jeho každodenní rutině rozhodně nesmí chybět velké množství pohybu.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - tervueren.  

 

Kavkazsky-pastevecky-pes (1)

Ovčák kavkazský (kavkazský pastevecký pes)

Kavkazana díky jeho husté srsti a větší velikosti přehlédne málokdo. Mnoho lidí nadšených jejich krásným vzhledem ovšem podcení jejich výchovu, což pak může být problém.
Zjistěte více o kavkazském pasteveckém psovi.

 

Nemecky-ovcak (1)

Ovčák německý

Pokud se německý ovčák využívá jako pracák, pak většinou jako služební pes v armádě nebo u policie. Zároveň je ale oblíbeným rodinným společníkem, který vás donutí zvednout se z gauče a vyrazit na pořádnou procházku nebo si zacvičit.
Zjistěte více o německém ovčákovi

 

Bily-svycarsky-ovcak (1)

Ovčák švýcarský bílý

Bílý švýcarský ovčák je všestranný inteligentní pes, kterého lze využít jako služebního či pracovního psa, ale i jako aktivního společníka. Bílý švýcarský ovčák má podobnou historii s německým ovčákem.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

Zpět do obchodu