Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: O

Psů na písmeno O není mnoho a jejich jména znají často jen opravdoví znalci psích plemen. Patří sem totiž třeba černý psík s nezaměnitelným vzhledem - opičí pinč - a psí sportovec otterhound.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Plemeno-madarsky-ohar-kratkosrsty-viszla (15)

Ohař maďarský krátkosrstý (vizsla)

Výhodou maďarského krátkosrstého ohaře je jeho všestrannost. Pokud toužíte po sportovně založeném psovi, s tímto plemenem nesáhnete vedle. Kromě loveckého výcviku vám budou maďarští ohaři dělat radost i při řadě psích sportovních disciplín.
Zjistěte více o maďarském krátkosrstém ohařovi

  

Plemeno-velky-munsterlandsky-ohar (9)

Ohař münsterlandský velký

Velký münsterlandský ohař je blízkým příbuzným německého dlouhosrstého ohaře. V minulosti s tímto plemenem vycházel ze stejného standardu a k rozdělení plemen došlo kvůli barevnému rázu.
Zjistěte více o velkém münsterlandském ohařovi.

 

Plemeno-nemecky-ohar-dratosrsty (1)

Ohař německý drátosrstý 

Německý drátosrstý ohař má mezi předky neměckého krátkosrstého a ostnosrstého ohaře, což z něj dělá skvělého lovce. Je velmi učenlivý a výcvik zvládne i mírně pokročilý chovatel. Jde o aktivního psa, kterého není snadné unavit.
Zjistěte více o německém drátosrstém ohaři.

 

Psi-plemeno-vymarsky-ohar (5)

Ohař výmarský

Výmarský ohař je stále řazen mezi lovecké psy, i když si ho čím dál častěji pořizují aktivní rodiny. Navzdory jeho vzrůstající popularitě mezi běžnými chovateli si jej stále rádi využívají také myslivci.
Zjistěte více o výmarském ohařovi

 

Psi-plemeno-opici-pinc (1)

Opičí pinč

Jde o oblíbeného rodinného psa, s dětmi zpravidla vychází velmi dobře. Je ovšem doporučován spíše do rodin s většími dětmi, které již vědí, jak se k psovi správně chovat. Opičí pinč totiž není příliš trpělivý a časté „pošťuchování“ těch nejmenších děti nesnáší nejlépe.
Zjistěte více o opičím pinčovi.

 

Psi-plemeno-otterhound (1)

Otterhound (vydrař)

Otterhound nebo také vydrař, to je sportovně založený aktivní pes, který si rád hraje a dovádí. Jde o temperamentního psa, kterému nechybí přátelská povaha a silné lovecké pudy.
Zjistěte více o otterhoundovi.

 

Psi-plemeno-australsky-ovcak (14)

Ovčák australský

Australští ovčáci byli vyšlechtěni především jako pastevečtí psi, kteří byli schopni přesouvat stádo z místa na místo celé dny. Jde tedy o inteligentní psy, kteří jsou zvyklí při práci používat hlavu a zároveň se hodně hýbat.
Zjistěte více o australském ovčákovi. 

 

Plemeno-belgicky-ovcak-groenendael (16)

Ovčák belgický groenendael

Belgický ovčák groenendael je velmi inteligentní a za pomoci dobroty nebo hračky ho naučíte téměř cokoliv. I když se k pasení dnes téměř nevyužívá, stále má silné ovčácké instinkty. Svého člověka miluje z celého srdce.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - groenendael. 

 

Psi-plemeno-bergamsky-ovcak (11)

Ovčák bergamský 

Bergamský ovčák zaujme na první pohled hustou a často zplstnatělou srstí, která s dlouhých provazcích často sahá až k zemi. Zaujme tak nejen nadšené pejskaře, ale i řadu nepejskařů.
Zjistěte více o bergamském ovčákovi.

 

Plemeno-Belgicky-ovcak-laekenois (1)

Ovčák belgický laekenois

Belgický ovčák laekenois vyžaduje majitele, který bude mít možnost věnovat se mu několik hodin denně. Se správnou socializací a za pomoci citlivého výcviku bude skvělým rodinným psem.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi laekenois.

 

Plemeno-belgicky-ovcak-malinois (8)

Ovčák belgický malinois

Energický pes se sklony k dominanci. Je to pes s velkým P, se kterým nezkušený začátečník bude mít poměrně těžké pořízení. Tito psi potřebují zkušeného chovatele, který s nimi od malinka bude pracovat a nastaví jim pevná pravidla.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - malinois.  

 

Plemeno-belgicky-ovcak-tervueren (11)

Ovčák belgický tervueren

Jde o citlivé psy, ke kterým je třeba přistupovat laskavě a s citem, ale zároveň je třeba být při výchově důslední. Belgický ovčák tervueren je velmi aktivní, v jeho každodenní rutině rozhodně nesmí chybět velké množství pohybu.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - tervueren.  

 

Psi-plemeno-holandsky-ovcak (9)

Ovčák holandský

Holandský ovčák je velmi věrný pes, který svého člověka velmi miluje. Má silné teritoriální a ochranitelské instinkty. I když dobře vychází se všemi členy domácnosti, vybírá si zpravidla jednoho člena rodiny jako svého hlavního pána.
Zjistěte více o holandském ovčákovi.

 

Plemeno-holandsky-ovcacky-pudl (1)

Ovčácký holandský pudl 

Holandský ovčácký pudl patří mezi aktivní a veselá plemena, která milují svého člověka a svou práci. Plemeno známé i jako Schapendoes patří mezi živé a pracovité psy, jejichž původním posláním byla práce na pastvě.
Zjistěte více o holandském ovčáckém pudlovi.

 

Psi-plemeno-chorvatsky-ovcak (1)

Ovčák chorvatský

Chorvatský ovčák je pracák každým coulem, ale při správné socializaci bude i skvělým aktivním rodinným společníkem. Je skvělou volbou nejen na práci se zvířaty, ale je vhodný i k řadě psích sportů.
Zjistěte více o chorvatském ovčákovi.

 

Psi-plemeno-katalansky-ovcak (1)

Ovčák katalánský

Katalánský ovčák se k pasení využívá méně než v minulosti, radost mu bude dělat i řada sportovních aktivit. Toto psí plemeno má předpokladu na řadu kynologických disciplín.
Zjistěte více o katalánském ovčákovi.

 

Plemeno-kavkazsky-pastevecky-pes (7)

Ovčák kavkazský (kavkazský pastevecký pes)

Kavkazana díky jeho husté srsti a větší velikosti přehlédne málokdo. Mnoho lidí nadšených jejich krásným vzhledem ovšem podcení jejich výchovu, což pak může být problém.
Zjistěte více o kavkazském pasteveckém psovi.

 

Psi-plemeno-nemecky-ovcak (1)

Ovčák německý

Pokud se německý ovčák využívá jako pracák, pak většinou jako služební pes v armádě nebo u policie. Zároveň je ale oblíbeným rodinným společníkem, který vás donutí zvednout se z gauče a vyrazit na pořádnou procházku nebo si zacvičit.
Zjistěte více o německém ovčákovi

 

Psi-plemeno-pikardsky-ovcak (1)

Ovčák pikardský

Pikardský ovčák je velmi aktivní pes, je tak perfektní volbou k aktivním lidem, kteří milují pohyb venku. I dnes lze tuto psí rasu vidět u ovcí, ale objevuje se tam spíše sporadicky.
Zjistěte více o pikardský ovčák.

 

Plemeno-bily-svycarsky-ovcak (5)

Ovčák švýcarský bílý

Bílý švýcarský ovčák je všestranný inteligentní pes, kterého lze využít jako služebního či pracovního psa, ale i jako aktivního společníka. Bílý švýcarský ovčák má podobnou historii s německým ovčákem.
Zjistěte více o bílém švýcarském ovčákovi.

Zpět do obchodu