Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Psí plemena od písmene: P

Psích plemen na písmeno P je více než dost. Ale ani tak se mezi neztratí maličký papillon nebo chundelatý pomeranian. V závěsu za nimi si své místo na slunci umí vyštěkat i pražský krysařík nebo pekingský palácový psík. Z větších plemen pak má zastoupení pudl, nejstarší ohař pointer nebo portugalský vodní pes. Ještě o chlup větší je pyrenejský horský pes. Mezi plemeny na písmeno P nechybí ani puli, pumi parson russell teriér.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.

 

Papillon (1)

Papillon

Papillon je malý, skladný, velmi inteligentní a vyrovnaný pes. Snadno se učí a rychle se přizpůsobí chodu domácnosti. Již od pradávna se chová jako společenské plemeno a je zvyklý žít v těsné blízkosti lidí.
Zjistěte více o papillonovi

 

Pekingsky-palacovy-psik (1)

Pekingský palácový psík (pekinéz)

Pekinéz je klidný pejsek, který z celého srdce miluje svou rodinu. Jde o malého kašpárka, který dokáže své lidi pobavit i rozesmát. Zpravidla si v rámci rodiny vybere jednoho pána, kterého respektuje nejvíce.
Zjistěte více o pekingském palácovém psíkovi.

 

Peruansky-nahac (1)

Peruánský naháč

Peruánský naháč je aktivním společníkem, který je ideální volbou do bytu. Hravě zvládne různé sporty, při kterých využije svou mrštnost a rychlost. Zároveň jde o skvělého hlídače, který na většinu nesrovnalostí upozorní štěkotem.
Zjistěte více o peruánském naháčovi

 

Opici-pinc (1)

Pinč opičí

Opičí pinč má nezaměnitelný vzhled, rozhodně ho na ulici nepřehlédnete, a určitě si ho nespletete s jiným plemenem. Tito černí diblíci jsou odvážní a energičtí. I když jde o menší psy, jsou neohrožení a zpravidla jde o dobré hlídače.
Zjistěte více o opičím pinčovi.

 

Pomeranian (1)

Pomeranian

Nadýchaný huňatý společenský pejsek, který se podobá plyšovému medvídkovi. Pomeranian v posledních letech získává na popularitě, a to jak díky svému roztomilému vzhledu, ale i svou přátelskou povahou.
Zjistěte více o pomeranianovi.

 

Prazsky-krysarik (1)

Pražský krysařík

Pražský krysařík patří mezi nejmenší a zároveň nejstarší české národní plemeno. Bylo chováno již ve středověku, ale uznáno mezinárodní kynologickou organizací FCI teprve nedávno.
Zjistěte více o pražském krysaříkovi

 

Pudl (1)

Pudl

Pudl patří mezi nejchytřejší psy světa. Co se pracovní inteligence týče, pravidelně obsazuje druhé či třetí místo, většinou v těsném závěsu za border kolií. Jeho vysoká inteligence není ovšem jediný faktor v jeho vysoké oblíbenosti. 
Zjistěte více o pudlovi

 

Pumi (1)

Pumi

Pumi patří mezi maďarské pastevecké psy. Je to chlupatý sporťák, který je o něco méně náročný, než jeho blízký příbuzný, Puli. Tomuto svému příbuznému se velmi podobá, především hravostí a temperamentem, ale i inteligencí a krapet i vzhledem.
Zjistěte více o pumim.

 

Zpět do obchodu