Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: P

Psích plemen na písmeno P je více než dost. Ale ani tak se mezi neztratí maličký papillon nebo chundelatý pomeranian. V závěsu za nimi si své místo na slunci umí vyštěkat pražský krysařík nebo pekingský palácový psík. Z větších plemen má zastoupení pudl, nejstarší ohař pointer nebo portugalský vodní pes. Ještě o chlup větší je pyrenejský horský pes. Mezi plemeny na písmeno P nechybí ani puli, pumi nebo Parson Russell teriér.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.

 

Psi-plemeno-papillon (15)

Papillon

Papillon je malý, skladný, velmi inteligentní a vyrovnaný pes. Snadno se učí a rychle se přizpůsobí chodu domácnosti. Již odpradávna se chová jako společenské plemeno a je zvyklý žít v těsné blízkosti lidí.
Zjistěte více o papillonovi

 

Plemeno-Parson-russel-terier (14)

Parson Russell teriér

Parson Russell teriér je energický pes s notnou dávkou odvahy a silným loveckým pudem. I když jde původem především o loveckého psa, čím dál častěji se s ním setkáváme jako s rodinným aktivním psem.
Zjistěte více o parson russell teriérovi.

  

Plemeno-anatolsky-pastevecky-pes (1)

Pastevecký pes anatolský

Anatolský pastevecký pes musí podstoupit důkladnou socializaci během štěněcího věku i během puberty. Chybět by neměl ani důsledný výcvik. Jde o pracovní plemeno, které je vhodné k zkušenějšímu chovateli, který s ním bude pečlivě pracovat.
Zjistěte více o anatolském pasteveckém psovi.

 

Plemeno-sarplaninsky-pastevecky-pes (1)

Pastevecký pes šarplaninský

Šarplaninec je skvělým hlídačem, který bude bránit svůj majetek. I při hlídání je ovšem rozvážný a neútočí bezdůvodně. Pro skvělé hlídací schopnosti je velmi často využíván jako služební pes k ostraze různorodých objektů.
Zjistěte více o šarplaninském pasteveckém psovi.

 

Psi-plemeno-patterdale-terier (10)

Patterdale teriér

Pokud jste o patterdale teriérovi neslyšeli, pak vězte, že paří mezi menší, aktivní a neohrožené diblíky, s kterým se určitě nudit nebudete. Patík, jak se mu říká hovorově, je doma klidným, milým a mírným psem.
Zjistěte více o patterdale teriérovi.

 

Plemeno-pekingsky-palacovy-psik (3)

Pekingský palácový psík (pekinéz)

Pekinéz je klidný pejsek, který z celého srdce miluje svou rodinu. Jde o malého kašpárka, který dokáže své lidi pobavit i rozesmát. Zpravidla si v rámci rodiny vybere jednoho pána, kterého respektuje nejvíce.
Zjistěte více o pekingském palácovém psíkovi.

 

Psi-plemeno-peruansky-nahac (5)

Peruánský naháč

Peruánský naháč je aktivním společníkem, který je ideální volbou do bytu. Hravě zvládne různé sporty, při kterých využije svou mrštnost a rychlost. Zároveň jde o skvělého hlídače, který na většinu nesrovnalostí upozorní štěkotem.
Zjistěte více o peruánském naháčovi

 

Psi-plemeno-pikardsky-ovcak (1)

Pikardský ovčák

Pikardský ovčák byl vyšlechtěn jako ovčácký pes, v současnosti plní spíše roli aktivního společníka. Je to velmi chytrý a přátelský pes, který se na svého pána silně upíná a miluje ho z celého srdce.
Zjistěte více o pikardský ovčák.

 

Psi-plemeno-holandsky-pinc (2)

Pinč holandský

Holandský pinč má vzhled pouličního veselého rošťáka. Je to nenáročný pes s vyrovnanou povahou. Pinč je nenáročný na péči a snadno se přizpůsobí jak městu, tak vesnici. Je to klidný pes s vyrovnanou povahou.
Zjistěte více o holandském pinčovi.

 

Psi-plemeno-nemecky-pinc (2)

Pinč německý

Německý pinč je štíhlý a elegantní pes, kterému nechybí velká dávka energie. Má lesklou srst a bystrý pohled, je to elegán každým coulem. Nejde ovšem o psa, kterého položíte na gauč a on na něm v elegantní poloze vydrží.
Zjistěte více o německý pinčovi.

 

Psi-plemeno-opici-pinc (1)

Pinč opičí

Opičí pinč má nezaměnitelný vzhled, rozhodně ho na ulici nepřehlédnete a určitě si ho nespletete s jiným plemenem. Tito černí diblíci jsou odvážní a energičtí. I když jde o menší psy, jsou neohrožení a zpravidla se jedná o dobré hlídače.
Zjistěte více o opičím pinčovi.

 

Psi-plemeno-trpaslici-pinc (1)

Pinč trpasličí

Trpasličí pinč, nebo také malý hladkosrstý pinč, srnčí ratlík nebo zwergpinscher. Ano, pod všemi těmito názvy vystupuje tento malý nezbeda. Nejznámější je ovšem pod názvem trpasličí pinč.
Zjistěte více o trpasličím pinčovi.

 

Americky-pitbulterier (9)

Pitbulteriér americký

Podobně jako rotvajler má i americký pitbulteriér pověst drsňáka, který občas dělá potíže. Když čas od času proletí médii zpráva, že nějaký pes napadl člověka či jiné zvíře, poměrně často je potížistou právě tento pitbul.
Zjistěte více o americkém pitbulteriérovi.

 

Psi-plemeno-ibizsky-podenco (3)

Podenco ibizský

Ibizský podenco dnes patří mezi aktivní společníky a velmi často dělá radost i rodinám s dětmi. Je to přátelský a veselý pes s hravou povahou, s dětmi se tak rád zapojí do jejich her a lumpáren.
Zjistěte více o ibizském podencovi.

 

Psi-plemeno-pointer (2)

Pointer

Pointer patří mezi nejstarší ohaře na světě. Dodnes jde především o loveckého psa, jehož hlavním úkolem je stavění zvěře. V současnosti najde uplatnění i jako společník v aktivních rodinách.
Zjistěte více o pointerovi.

 

Psi-plemeno-pomeranian (14)

Pomeranian

Nadýchaný, huňatý společenský pejsek, který se podobá plyšovému medvídkovi. Pomeranian v posledních letech získává na popularitě, a to jak díky svému roztomilému vzhledu, tak i svou přátelskou povahou.
Zjistěte více o pomeranianovi.

 

Plemeno-portugalsky-vodni-pes (1)

Portugalský vodní pes

Portugalský vodní pes je aktivní společník, který miluje své lidi a velmi dobře vychází i s dalšími zvířaty. Jde o vyrovnané, přátelské a hravé psy, u kterých je až s podivem, že nejsou více rozšíření.
Zjistěte více o portugalském vodním psovi.

 

Psi-plemeno-prazsky-krysarik (12)

Pražský krysařík

Pražský krysařík patří mezi nejmenší a zároveň nejstarší české národní plemeno. Bylo chováno již ve středověku, ale uznáno mezinárodní kynologickou organizací FCI teprve nedávno.
Zjistěte více o pražském krysaříkovi

 

Psi-plemeno-pudl (9)

Pudl

Pudl patří mezi nejchytřejší psy světa. Co se pracovní inteligence týče, pravidelně obsazuje druhé či třetí místo, většinou v těsném závěsu za border kolií. Jeho vysoká inteligence není ovšem jediný faktor v jeho vysoké oblíbenosti.
Zjistěte více o pudlovi

 

Plemeno-holandsky-ovcacky-pudl (1)

Pudl holandský ovčácký

Holandský ovčácký pudl má vysoké nároky na pohyb, pouhé pobíhání po zahradě mu určitě nebude stačit. V Holandsku patří mezi tradiční plemena, ve zbytku světa je spíše vzácností.
Zjistěte více o holandském ovčáckém pudlovi.

 

Psi-plemeno-puli (8)

Puli

Středně veliký, inteligentní, citlivý a sebevědomý pejsek, který velmi rád spolupracuje se svým člověkem. Tento střapatý hafan má ochranitelské a pečovatelské sklony k dětem, ale i dalším členům domácnosti, včetně dalších zvířat.
Zjistěte více o pulim.

 

Psi-plemeno-pumi (7)

Pumi

Pumi patří mezi maďarské pastevecké psy. Je to chlupatý sporťák, který je o něco méně náročný než jeho blízký příbuzný puli. Tomuto svému příbuznému se velmi podobá, především hravostí a temperamentem, ale i inteligencí a krapet i vzhledem.
Zjistěte více o pumim.

 

Plemeno-pyrenejsky-horsky-pes (2)

Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes vyzařuje majestátnost, klid a eleganci. Jde o psa, který potřebuje včasnou a důkladnou socializaci a důsledný výcvik - pak je z něj namísto nezvladatelného samorosta příjemný společník.
Zjistěte více o pyrenejském horském psovi.

 

Zpět do obchodu