Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: P

Psích plemen na písmeno P je více než dost. Ale ani tak se mezi neztratí maličký papillon nebo chundelatý pomeranian. V závěsu za nimi si své místo na slunci umí vyštěkat pražský krysařík nebo pekingský palácový psík. Z větších plemen má zastoupení pudl, nejstarší ohař pointer nebo portugalský vodní pes. Ještě o chlup větší je pyrenejský horský pes. Mezi plemeny na písmeno P nechybí ani puli, pumi nebo Parson Russell teriér.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.

 

Papillon (1)

Papillon

Papillon je malý, skladný, velmi inteligentní a vyrovnaný pes. Snadno se učí a rychle se přizpůsobí chodu domácnosti. Již odpradávna se chová jako společenské plemeno a je zvyklý žít v těsné blízkosti lidí.
Zjistěte více o papillonovi

 

Parson-russel-terier (1)

Parson Russell teriér

Parson Russell teriér je energický pes s notnou dávkou odvahy a silným loveckým pudem. I když jde původem především o loveckého psa, čím dál častěji se s ním setkáváme jako s rodinným aktivním psem.
Zjistěte více o parson russell teriérovi.

 

Pekingsky-palacovy-psik (1)

Pekingský palácový psík (pekinéz)

Pekinéz je klidný pejsek, který z celého srdce miluje svou rodinu. Jde o malého kašpárka, který dokáže své lidi pobavit i rozesmát. Zpravidla si v rámci rodiny vybere jednoho pána, kterého respektuje nejvíce.
Zjistěte více o pekingském palácovém psíkovi.

 

Peruansky-nahac (1)

Peruánský naháč

Peruánský naháč je aktivním společníkem, který je ideální volbou do bytu. Hravě zvládne různé sporty, při kterých využije svou mrštnost a rychlost. Zároveň jde o skvělého hlídače, který na většinu nesrovnalostí upozorní štěkotem.
Zjistěte více o peruánském naháčovi

 

Opici-pinc (1)

Pinč opičí

Opičí pinč má nezaměnitelný vzhled, rozhodně ho na ulici nepřehlédnete a určitě si ho nespletete s jiným plemenem. Tito černí diblíci jsou odvážní a energičtí. I když jde o menší psy, jsou neohrožení a zpravidla se jedná o dobré hlídače.
Zjistěte více o opičím pinčovi.

 

Americky-pitbulterier (9)

Pitbulteriér americký

Podobně jako rotvajler má i americký pitbulteriér pověst drsňáka, který občas dělá potíže. Když čas od času proletí médii zpráva, že nějaký pes napadl člověka či jiné zvíře, poměrně často je potížistou právě tento pitbul.
Zjistěte více o americkém pitbulteriérovi.

 

Pointer (1)

Pointer

Pointer patří mezi nejstarší ohaře na světě. Dodnes jde především o loveckého psa, jehož hlavním úkolem je stavění zvěře. V současnosti najde uplatnění i jako společník v aktivních rodinách.
Zjistěte více o pointerovi.

 

Pomeranian (1)

Pomeranian

Nadýchaný, huňatý společenský pejsek, který se podobá plyšovému medvídkovi. Pomeranian v posledních letech získává na popularitě, a to jak díky svému roztomilému vzhledu, tak i svou přátelskou povahou.
Zjistěte více o pomeranianovi.

 

Portugalsky-vodni-pes (1)

Portugalský vodní pes

Portugalský vodní pes je aktivní společník, který miluje své lidi a velmi dobře vychází i s dalšími zvířaty. Jde o vyrovnané, přátelské a hravé psy, u kterých je až s podivem, že nejsou více rozšíření.
Zjistěte více o portugalském vodním psovi.

 

Prazsky-krysarik (1)

Pražský krysařík

Pražský krysařík patří mezi nejmenší a zároveň nejstarší české národní plemeno. Bylo chováno již ve středověku, ale uznáno mezinárodní kynologickou organizací FCI teprve nedávno.
Zjistěte více o pražském krysaříkovi

 

Pudl (1)

Pudl

Pudl patří mezi nejchytřejší psy světa. Co se pracovní inteligence týče, pravidelně obsazuje druhé či třetí místo, většinou v těsném závěsu za border kolií. Jeho vysoká inteligence není ovšem jediný faktor v jeho vysoké oblíbenosti.
Zjistěte více o pudlovi

 

Puli (1)

Puli

Středně veliký, inteligentní, citlivý a sebevědomý pejsek, který velmi rád spolupracuje se svým člověkem. Tento střapatý hafan má ochranitelské a pečovatelské sklony k dětem, ale i dalším členům domácnosti, včetně dalších zvířat.
Zjistěte více o pulim.

 

Pumi (1)

Pumi

Pumi patří mezi maďarské pastevecké psy. Je to chlupatý sporťák, který je o něco méně náročný než jeho blízký příbuzný puli. Tomuto svému příbuznému se velmi podobá, především hravostí a temperamentem, ale i inteligencí a krapet i vzhledem.
Zjistěte více o pumim.

 

Pyrenejsky-horsky-pes (1)

Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes vyzařuje majestátnost, klid a eleganci. Jde o psa, který potřebuje včasnou a důkladnou socializaci a důsledný výcvik - pak je z něj namísto nezvladatelného samorosta příjemný společník.
Zjistěte více o pyrenejském horském psovi.

 

Zpět do obchodu