Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: D

Psích plemen na písmeno D sice není moc, ale zato mezi nimi najdete oblíbeného dalmatina nebo hvězdu hollywoodských filmů dlouhosrstou kolii. Nechybí ale ani psí svalovec dobrman, psí lovec dingo a obr mezi psími plemeny deerhound neboli skotský jelení pes.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-dalmatin (14)

Dalmatin

Středně velký, vytrvalý a aktivní pes, který je perfektním společníkem pro nadšené běžce a turisty. V minulosti byl využíván jako tzv. kočárový pes.
Zjistěte více o dalmatinovi

 

Plemeno-dandie-dinmont-terier (3)

Dandie dinmont teriér

Dandie dinmont teriér je drobnější světlý chlupatý pejsek, který miluje svého člověka z celého srdce. Je to chytrý, veselý a přítulný pes, který je zároveň i nezávislý – prostě teriér. Je to přátelský pejsek, kterého zvládne i méně zkušený chovatel.
Zjistěte více o dandie dinmont teriérovi.

 

Psi-plemeno-deerhound (1)

Deerhound

Deerhound byl původně lovecký pes, v současnosti slouží především jako aktivní společník. Toto plemeno dobře vychází téměř se všemi lidmi, a to i s cizími nebo s dětmi. Nebývá tak dobrým hlídačem a je díky přátelské povaze vhodnou volbou do aktivní rodiny.
Zjistěte více o deerhoundovi.

 

Psi-plemeno-dlouhosrsta-kolie (1)

Dlouhosrstá kolie

Dlouhosrstá kolie je přátelský, elegantní pes, který vyniká nejen vzhledem, ale i veselou povahou a oddaností. Svou rodinu dlouhosrstá kolie miluje, k dětem je citlivá i hravá.
Zjistěte více o dlouhosrsté kolii.

 

Psi-plemeno-dobrman (9)

Dobrman

Dobrman je inteligentní a energický pes, který je často řazen do škatulky služebních psů, tedy je využíván především policií a armádou. V současnosti je čím dál častěji využíván i jako sportovně založený společník a dobrý hlídač.
Zjistěte více o dobrmanovi.

 

Psi-plemeno-argentinska-doga (6)

Doga argentinská

Argentinská doga zaujme na první pohled svým velkým vzrůstem, i při běžném venčení tak na první pohled upoutáte pozornost kolemjdoucích. Chov této psí rasy není ovšem pro každého, je zpravidla doporučována zkušenějším chovatelům.
Zjistěte více o argentinské doze.

 

Psi-plemeno-kanarska-doga (1)

Doga kanárská

Kanárská doga je hlídač každým coulem. Pokud dospěje k názoru, že je její člověk v ohrožení, bude ho chránit. V kombinaci s dominantní povahou a její velikostí nejde o psa pro každého a určitě není vhodná pro začátečníky.
Zjistěte více o kanárské doze. 

 

Nemecka-doga (10)

Doga německá

Doga se začala šířit například mezi řezníky, kterým pomáhala s taháním vozíků. V současnosti je německá doga chována především jako výstavní pes nebo aktivní společník. Chov takto velkého psa není jednoduchý, a to nejen s ohledem na místo, které pes zabere.
Zjistěte více o německé doze.

 

Plemeno-tibetska-doga-mastiff (14)

Doga tibetská

Tibetské dogy jsou přátelští psi, kteří potřebují častý kontakt se svým člověkem. Její velikost a typ srsti sice teoreticky umožňuje celoroční pobyt psa venku, jeho povaha nikoliv.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Plemeno-foxterier-drsnosrsty (11)

Drsnosrstý foxteriér

Foxteriéři jsou v hojné míře stále využívání myslivci a lovci, lovecké pudy jsou u nich tedy stále velmi silné. Foxíka je třeba důkladně utahat a při procházkách přírodou mít perfektní přivolání nebo mít psa jištěného vodítkem.
Zjistěte více o drsnosrstém foxteriérovi

 

Zpět do obchodu