Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Psí plemena od písmene: D

Psích plemen na písmeno D sice není moc, ale zato mezi nimi najdete oblíbeného dalmatina nebo hvězdu hollywoodských filmů dlouhosrstou kolii. Nechybí ale ani psí svalovec dobrman, psí lovec dingo a obr mezi psími plemeny deerhound, nebo-li skotský jelení pes.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Dalmatin (1)

Dalmatin

Středně velký, vytrvalý a aktivní pes, který je perfektním společníkem pro nadšené běžce a turisty. V minulosti byl využíván jako tzv. kočárový pes.
Zjistěte více o dalmatinovi

 

Dlouhosrsta-kolie (1)

Dlouhosrstá kolie

Dlouhosrstá kolie je přátelský elegantní pes, který vyniká nejen vzhledem, ale i přátelskou a veselou povahou a oddaností. Svou rodinu dlouhosrstá kolie miluje, k dětem je citlivá i hravá.
Zjistěte více o dlouhosrsté kolii.

 

Dobrman (1)

Dobrman

Dobrman je inteligentní a energický pes, který je často řazen do škatulky služebních psů, tedy je využíván především policií a armádou. V současnosti je čím dál častěji využíván i jako sportovně založený společník a dobrý hlídač.
Zjistěte více o dobrmanovi.

 

Tibetska-doga-mastif (1)

Doga tibetská

Tibetské dogy jsou přátelští psi, kteří potřebují častý kontakt se svým člověkem. Její velikost a typ srsti sice teoreticky umožňuje celoroční pobyt psa venku, jeho povaha nikoliv.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Foxterier-drsnosrsty (1)

Drsnosrstý foxteriér

Foxteriéři jsou ovšem v hojné míře stále využívání i myslivci a lovci, lovecké pudy jsou u nich tedy stále velmi silné. Foxíka je třeba důkladně utahat a při procházkách přírodou mít perfektní přivolání nebo mít psa jištěného vodítkem.
Zjistěte více o drsnosrstém foxteriérovi

 

Zpět do obchodu