Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena, která bude bavit treibball

Treibball patří mezi psí sporty, které jsou pro psa nejen zábavné, ale i zlepšují jeho koordinaci. Sice patří mezi novější psí sporty, přesto ho již zkouší poměrně vysoký počet nadšených psích sportovců. Navíc jeho popularita stále roste. Hlavním úkolem psa je dopravit osm velkých gymnastických míčů do branky. Míče jsou uspořádány do trohúhelníku a pes je k brance může popohánět nosem, tlapkami nebo boky. Psovod psa navádí za pomoci gest a povelů, je proto důležitá jejich vzájemná souhra. Treibball je ideálním sportem téměř pro všechna psí plemena. Nejvíce bude tento sport bavit takové psy, kteří milují pohyb a práci s míčem. Tréninkem treibballu psovi vylepšíte kondici, koordinaci a soustředění.

Psi-vhodni-na-treibball (1)

Treibball baví nejen psa, ale i majitele. Je to skvělý způsob, jak si užít společný čas a zároveň posiluje souhrn psa a psovoda. Psovod musí psa správně navádět a pes musí bez chyby reagovat na povely. Tato činnost vyžaduje vzájemnou souhru a důvěru. Je vhodný pro mnoho psích ras i bez ohledu na věk a pohlaví. Přesto je tento sport pro některá psí plemena o něco vhodnější než pro jiné, především pokud máte závodní ambice. V článku si tak představíme několik plemen, jejichž jedinci mají potenciál být o chlup lepší, než jiná.

 

Pikardský ovčák

Pikardský ovčák patří mezi střapaté ovčácké psy původem z Francie. I když jde o vzácnější psí rasu, jde o skvělého aktivního společníka, který se s vámi bude nadšeně věnovat různorodým sportovním aktivitám. Má silné pastevecké instinkty, je proto vhodnou volbou na farmu nebo k sportovnímu pasení.

Psi-plemeno-pikardsky-ovcak (1)

Pikard není psem pro každého, nejen že potřebuje spoustu pohybu, ale také si rád dělá věci po svém. Je tak vhodný k důsledným majitelům se špetkou přirozené autority. Psa je potřeba unavit psychicky i fyzicky, treibball je pro ně skvělou volbou. Musí se během něj soustředit na svého pána a přesně plnit jeho pokyny, zároveň má i spoustu pohybu.

Ke komu se hodí pikardský ovčák? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Goldendoodle

Goldendoodle patří mezi nová a velmi zajímavá plemena. Plemeno vzniklo v Austrálii křížením zlatého retrívra a pudla. Velkou výhodou plemene je, že se díky několika velikostním varietám pudlů objevuje i toto plemeno v několika velikostech. Další plusem goldendoodla je i hypoalergenní srst, která téměř nelíná – je tak vhodnou volbou nejen k lidem milující pořádek, a i k lidem s menší alergií na chlupy.

Psi-plemeno-goldendoodle (1)

Zároveň jde o extrémně přátelského a laskavého psa, který z celého srdce miluje člověka a rád s ním spolupracuje. Je to velký mazel, který by se za pohlazení přetrhl. Je také velmi inteligentní, nové věci se tak učí snadno a rychle. Po retrívrech miluje aport, po pudlech je velmi chytrý. Je tak vhodný na canisterapii, nebo pro roli vodícího a asistenčního psa, ale i k řadě sportů, u kterých využije i hlavu. Treibball je tak pro něj jak stvořený.

Ke komu se hodí goldendoodle? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Belgický ovčák tervueren

Belgický ovčák tervueren v sobě spojuje obranářské a hlídací vlastnosti s vlastnostmi ovčáka a asistenčního psa. Je velmi citlivý a při výcviku je potřeba s ním pracovat pozitivní metodou, ale je důležité být i důsledný a rozhodný. Je velmi aktivní a miluje práci, je tak perfektní nejen do služebního výcviku, ale i k řadě sportovních aktivit. Hravě zvládne náročnější výcvik a bavit ho bude taková sportovní činnost, při které bude mít možnost úzce spolupracovat s člověkem.

Plemeno-belgicky-ovcak-tervueren (11)

Tervík je středně velký sportovně laděný pes, který vás nenechá chvíli v klidu. Je ostražitý, vytrvalý, chytrý, učenlivý, přátelský, má skvělý čich a miluje lidskou společnost. Ve výčtu pozitivních vlastností by se dalo nepochybně pokračovat. Přesto nejde o psa pro každého. Je vhodnou volbou k lehce zkušeným chovatelům, kteří budou mít prostor se psovi dostatečně věnovat. Psa můžete využít jak k služebnímu výcviku, tak i k řadě sportovních aktivit, včetně treibballu.

Ke komu se hodí belgický ovčák tervueren? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Jack Russell teriér

Jack Russell patří mezi populární plemena současnosti. A to jak díky jeho veselé a přátelské povaze, tak i kvůli jeho menší velikosti. Přesto si jeho pořízení důkladně rozmyslete. I když jde o menšího psa, potřebuje velkou dávku pohybu. Je totiž jak na pérkách a máte dojem, že se nikdy nezastaví. Zároveň, jako mnoho dalších teriérů, trpí na časté záchvaty tvrdohlavosti a jeho výcvik tak není vůbec jednoduchý.

Plemeno-jack-russell-terier (13)

Je třeba pamatovat na to, že Jack Russell teriér je srdcem lovec. Dnes je velmi často využíván jako aktivní společník, ale i myslivci ho stále rádi využívají pro jeho skvělé lovecké schopnosti. S tímto malým diblíkem se opravdu nudit nebudete. Tomuto aktivnímu pejskovi je třeba vymyslet program, jinak se bude nudit a vymýšlet lumpárny. Mimo jiné miluje míčky a pokud přijdete na způsob, jak si získat jeho pozornost, bude ho bavit právě i treibball.

Ke komu se hodí Jack Russell teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Labradorský retrívr

Labrador je oblíbeným psím plemenem současnosti. Je to veselý, přátelský a chytrý pes, který miluje snad všechny lidi. Patří mezi aktivní společenské psy, kteří se využívají nejen k svému původnímu účelu, tedy k aportu vodního ptactva. V současnosti se čím dál častěji využívají nejen jako rodinní společníci, ale i jako asistenční nebo vodící psi.

Psi-plemeno-labradorsky-retrivr (14)

Labrador je skvělou volbou i k chovatelům začátečníkům, právě pro jeho inteligenci a přátelskou povahu. Patří mezi energické a velmi chytré psy, je tak třeba ho zabavit psychicky i fyzicky. Miluje dlouhé procházky, ocení ovšem možnost věnovat se i nějakému ze psích sportům. S ohledem k jeho lásce k aportu a tím pádem i k míčkům, ho bude bavit i treibball.

Ke komu se hodí labradorský retrívr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Border kolie

Málokdo nezná border kolii. Už i proto, že borderky patří mezi populární plemena současnosti. Roli v tom hraje vysoká inteligence této psí rasy, díky které se velmi rychle a snadno učí. Pro borderku je typická i velká dávka energie a pracovitost. Tento pes dokáže pracovat několik hodin v kuse bez známek únavy. Právě pro tyto vlastnosti nejde o psa pro každého.

Psi-plemeno-border-kolie (9)

S border kolii si bude rozumět především aktivní člověk, který miluje pohyb a rád tráví velkou část dne v přítomnosti psa. Pouhé procházky psovi stačit nebudou, psovi je důležité zaměstnat hlavu i nohy, a to velmi důkladně a každý den. Borderku můžete zaměstnat nejen za pomoci pasení ovcí, tedy prací ke které byla vyšlechtěna, ale i řadou sportovních aktivit. Ráda úzce spolupracuje s člověkem a míčky zpravidla zbožňuje, proto je vhodnou volbou i k treibballu.

Ke komu se hodí border kolie? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Flat coated retrívr

Flat coated retrívr patří mezi plemena, s kterými se setkáváme čím dál častěji. Důvodů je hned několik. Flat je nejen přátelský a chytrý pes, ale i velký krasavec. Tento pes z celého srdce miluje svou rodinu a skvěle vychází i s dalšími zvířaty. Byl vyšlechtěn jako lovec a díky jeho specializaci na vodní ptactvo mu dodnes zůstala velká láska k vodě.

Plemeno-flat-coated-retrivr (2)

Dnes je flat chován především jako aktivní společník, přesto ho díky jeho loveckým instinktům lze využít i k lovu. Tak jako tak jde o velmi aktivního psa, který potřebuje nejen dlouhé procházky, ale i možnost věnovat se různorodým psím sportům nebo práci. Využít ho můžete například ke canisterapii, ke stopování a samozřejmě i k treibballu.

Ke komu se hodí flat coated retrívr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Welsh Corgi Pembroke

Welsh Corgi patří sice mezi menší psy, ale rozhodně ho nepřehlédnete, a to především díky jeho velmi unikátnímu vzhledu. Větší hlava, šibalský úsměv, velké stojící uši, podlouhlé tělo a velmi krátké nožičky. Pokud toužíte po psovi s netradičním vzhledem, ale i přátelskou povahou, pak bude pro vás tento rošťák správnou volbou. Je velmi chytrý, snadno se učí a má tak trošku punc exkluzivity – toto plemeno patřilo mezi oblíbené královny Alžbety II..

Plemeno-welsh-corgi-pembroke (17)

Welsh Corgi je sice menší pejsek, přesto potřebuje dostatek pohybu. Byl vyšlechtěn jako honácký pes, a i když se k tomuto účelu příliš nevyužívá, má stále pastevecké instinkty a velké množství energie. Je potřeba psovi vymyslet nějakou zábavu, jinak se začne nudit a bude vymýšlet různorodé lumpárny. S ohledem na jeho atypickou tělesnou konstituci není ideální na sporty, kde je třeba mrštnost nebo rychlost. Je ale perfektní na sporty, při kterých využije své nadšení pro spolupráci s člověkem. Například na treibball.

Ke komu se hodí Welsh Corgi Pembroke? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Výmarský ohař krátkosrstý

Výmarský ohař patří nejen mezi atletické a elegantní psy, ale je i mezi skvělé lovce a nadšené sportovce. Své lidi miluje natolik intenzivně, že velmi špatně snáší delší odloučení. Je to zároveň lovec a patří mezi oblíbená plemena myslivců. Je vhodnou volbou k zkušenějším a především důsledným chovatelům, kteří si poradí s lehce zapeklitou povahou loveckého psa.

Psi-plemeno-vymarsky-ohar (5)

Výmarák patří mezi inteligentní plemena, přesto jeho výcvik lehce komplikuje jeho tvrdohlavost. Při výcviku psa je třeba být důsledný a trpělivý. Na psa většinou platí pozitivní přístup a hodit se vám bude špetka přirozené autority. Pokud toužíte upevnit pouto mezi sebou a psem a zároveň zapracovat na poslušnosti, bude pro vás treibball správnou volbou.

Ke komu se hodí výmarský ohař krátkosrstý? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Border teriér

Border teriér je menší pracovní pes, který je velmi často využíván myslivci, nebo rád dělá společnost aktivní rodině. Je velmi přátelský i chytrý, přesto jeho výcvik může být lehce komplikovaný menší tvrdohlavostí. Svou rodinu miluje z celého srdce, je zároveň velmi přizpůsobivý a zvykne si jak na vesnici, tak ve městě.

Psi-plemeno-border-terier (15)

Border teriér je veselý pes, který je pro každou legraci. Má lovecké instinkty, v minulosti byl využíván především k lovu menších zvířat a hlodavců. Při běžném venčení je třeba mít psa pod kontrolou na vodítku nebo zapracovat na skvělém přivolání, jinak vám uteče za první potenciální kořistí. Má energie na rozdávání, je třeba mu dopřát každodenní dávku aktivity. Je vhodnou volbou na různorodé psí sporty, například na agility, dogdancing a ano, i na treibball.

Ke komu se hodí border teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Hledáte psího parťáka na běh nebo túry? Pak se podívejte na sportovní psí plemena, která milují pohyb. Řada z nich se hodí i na psí sporty jako lov, agility, flyball, pasení nebo záchranařinu. Jsou i psí plemena vhodná na coursing nebo psí rasy, co jim jde dogdancing. Hledáte spíše malá psí plemena do bytu? Nebo chcete raději psí plemeno vhodné k dětem nebo naopak chcete vědět, jaký pes se hodí pro důchodce? Máme tipy i na lovecká psí plemena

Své místo mezi psy mají i plemena vhodná na canistereapii. Speciální kategorií jsou pak česká psí plemena, na která můžeme být právem hrdí. 

Najděte ideální psí plemeno i pro sebe.

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu