Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí elegáni, kteří oslní svým vzhledem i nepejskaře

Každý milovník psů upřednostňuje jiný vzhled i povahu psa. Někdo miluje rozpláclý čumáček francouzského buldočka, jiný obdivuje dlouhé nohy a hedvábnou srst afgánského chrta. Stejně jako má každý člověk jiný vkus na literaturu či hudbu, obdivuje každý pejskař jiného psa. V článku zaměřeném na lázeňské šviháky nebo-li elegantní psy se zaměříme na více či méně známá plemena, která pro svůj elegantní vzhled upoutají i mnoho nepejskařů.

Psi-plemena-elegantni

Představíme si psy, s kterými zabodujete nejen na výstavních molech, ale zároveň zpravidla nejde o psy, které položíte na gauč a oni nasadí elegantní pózu, v které setrvají mnoho hodin. I elegantní psi zvládnou dlouhou procházku či jiný sportovní výkon.

 

Dlouhosrstá kolie

Dlouhosrstá kolie upoutá na první pohled delší hustou srstí a elegantní úzkou hlavou. Tento původně pastevecký pes je dnes především elegantním společenským psem. I když se čím dál častěji dlouhosrstá kolie vyskytuje na „výstavních molech“, nejde pouze o elegantní doplněk. Tito psi jsou velmi aktivní, kromě pasení zvládnou i řadu sportů jako dogtrecking, agility nebo běh.

Psi-plemeno-dlouhosrsta-kolie (1)

Kolie jsou i velmi inteligentní, snadno se cvičí a zvládne je i důsledný začátečník. Dlouhosrstá kolie miluje děti a je tak vhodnou volbou i do aktivní rodiny s dětmi. I když jde o psa s hustou srstí, není vhodnou volbou k celoročnímu pobytu na zahradě. A to jak kvůli nutné péči o srst, kterou je třeba pravidelně vyčesávat, tak í díky jejich povaze – velmi špatně snáší delší odloučení od svého pána a jsou, pokud možno, co nejvíce v jeho přítomnosti.

Ke komu se hodí dlouhosrstá kolie? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Irský setr

Irský setr patří mezi psy, kteří zaujmou na první pohled svým elegantním vzhledem – dlouhýma nohama, štíhlým tělem a hedvábnou delší srstí. Opět nejde o pouhý elegantní doplněk na gauč, ale o aktivního psa, který potřebuje každodenní dávku pohybu. Kromě dlouhých procházek ocení i lovecký výcvik nebo canicros.

Psi-plemeno-irsky-setr (13)

Irští setři jsou aktivní psi, kteří mají silný lovecký instinkt. Při venčení v přírodě je třeba mít psa buď na vodítku nebo zapracovat na perfektním přivolání, aby vám pes neutekl za první srnkou. Jde o přátelské psy, kteří vyjdou s každým, nejsou z nich dobří hlídači. Miluje především běh a lov, pokud se chcete některému z těchto sportů věnovat, bude vám irský setr nadšeným společníkem.

Ke komu se hodí irský setr? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Afgánský chrt

Vznešenost a elegance, tak by se dal charakterizovat afgánský chrt. Jde o starobylé plemeno, z kterého čiší hrdost. Tento pes je vhodnou volbou pro zkušenější chovatele, kteří si poradí s chrtí tvrdohlavostí a dopřejí mu dostatek pohybu. Opět jde totiž sice o elegantního krásného psa, který ovšem nezvládne prosedět celé dny na gauči.

Psi-plemeno-afgansky-chrt (17)

V minulosti byl afgánský chrt především lovec, dnes jde o aktivního společníka vhodného nejen na lázeňskou promenádu, ale i na dlouhé procházky, na běh nebo na psí dostihy. Dodnes mají afgánští chrti silný lovecký pud, v přírodě je třeba mít je na vodítku nebo zapracovat na perfektním přivolání. Jejich elegantní vzhled není zadarmo, péče o srst může být poměrně náročná. Je jí třeba pravidelně vyčesávat i koupat.

Ke komu se hodí afgánský chrt? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Lhasa apso

Název plemene zní pro mnohé exoticky, až záhadně. Jde o psa původem z Tibetu, jeho jméno je pravděpodobně odvozeno od hlavního města tohoto himalájského státu. Pro lhasu je typický krásná dlouhá a hedvábná srst, která mu dodává na eleganci. Jde o typicky městského pejska, jak svým drobnějším vzhledem, načesanou srstí nebo jeho poměrně malým nárokem na pohyb.

Psi-plemeno-lhasa-apso (1)

Tito krásní pejsci dozrávají mentálně o něco později, takže i ve vyšším věku se chovají jako rozpustilá štěňata. Dokáží být pěkně tvrdohlaví, jsou tak vhodnou volbou spíše pro zkušenější chovatele. Lhasa je přirozeně nedůvěřivý pejsek vůči cizím lidem, je tak dobrým hlídačem. Ovšem právě z tohoto důvodu není radno podcenit socializaci, především pokud s pejskem chcete chodit po výstavách.

Ke komu se hodí lhasa apso? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Čínský chocholatý pes

Čínský chocholatý pes je malý elegantní pejsek s netradičním vzhledem, který je vhodný především do městského bytu. Toto plemeno se vyskytuje ve dvou variantách. O něco častější varianta je pejsek s chomáčem srsti na hlavě, končetinách a ocásku, tělo je bez chlupů. Tzv. labutěnka je pak další varianta tohoto plemene, tito pejsci pak mají srst po celém těle. V prvním případě jde o psa vhodného především pro menší alergiky, z těchto pejsků totiž těch pár chloupků po těle téměř nepadá.

Plemeno-cinsky-chocholaty-pes (14)

Čínský chocholatý pes je drobný pejsek s netradičním vzhledem, mezi městskými lidmi je ovšem velmi oblíbeným společníkem. Stačí mu kratší procházky po okolí, ale zvládne i agility nebo dogdancing. S trochu tréninku zvládne i delší procházky, a pokud se unaví, není problém ho do cíle cesty donést, právě díky jeho drobnému vzrůstu. S tímto drobným elegantním pejskem můžete dělat parádu na psích výstavách nebo městském parku.

Ke komu se hodí čínský chocholatý pes? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Coton de Tulear

Bílý hedvábný pejsek přímo vybízí k pohlazení. Bavlňáčci jsou drobnější psi s hedvábnou bílou srstí, která jim dodává elegantního vzhledu. Jde o velmi přátelské psy, kteří milují všechny lidi bez rozdílu a v posledních letech se díky této vlastnosti čím dál častěji využívají ke canisterapii.

Plemeno-coton-de-tulear (2)

Coton de Tulear pochází z Madagaskaru, do světa se rozšířil až v druhé polovině 20. století. Dnes jde o populární psy, s kterými se díky jejich nadšení z „cirkusových kousků“ v kombinaci s elegantním vzhledem můžete snadno věnovat kupříkladu dogdancingu. Velmi snadno se učí a zvládne je i začátečník. Vhodní jsou především do městského bytu a radost budou dělat i menších alergikům, protože téměř nelínají.

Ke komu se hodí coton de tulear? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Faraonský pes

Faraonský pes zaujme na první pohled elegantním a vysportovaným tělem. Tito psi patří mezi nejstarší plemena světa, a jak jejich název napovídá, pochází ze starověkého Egypta. V minulosti šlo především o společníky egyptských králů a šlechticů, dnes jde o aktivní společníky rozeseté po celém světě.

Psi-plemeno-faraonsky-pes (1)

S těmito ladně stavěnými psy můžete dělat parádu jak psích výstavách, tak i na stupních vítězů různorodých sportovních disciplín. Faraonský pes je především vytrvalec, nejšťastnější tak bude při dálkovém běhu, při dlouhé túře nebo při běhu u kola. Má silný lovecký instinkt, bavit ho tak bude i coursing.

Ke komu se hodí faraonský pes? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Australský silky teriér

Silky teriéři nápadně připomínají jorkšírské teriéry, což není náhoda. Koncem 19. století, kdy toto plemeno začalo vznikat, se v Austrálii začali křížit jorkšíři s místními teriéry. Postupně vznikly silky teriéři v dnešní podobě. Dnes jde o společenské a elegantní pejsky rozšířené po celém světě, největší obliby se těší hlavně v anglicky mluvících zemích.

Plemeno-australsky-silky-terier (10)

Australský silky teriér je krásný pejsek s dlouhou hedvábnou srstí, o kterou je třeba pečovat. Pravidelnému vyčesávání a o něco častějšímu mytí, než u jiných plemen se nevyhnete. Přesto nejde o elegantního plyšáka, kterého položíte na pohovku, kde zůstane ležet v elegantní póze. Jde o aktivního pejska, který vyžaduje alespoň jednu delší procházku denně nebo možnost věnovat se některému ze psích sportů typu agility nebo dogdancing.

Ke komu se hodí australský silky teriér? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Dalmatin

Elegantní pes s velkou vytrvalostí, to je dalmatin. Při pohledu na tyto flekaté fešáky si většina lidí vybaví film 101 dalmatinů a Cruellu, která si z jejich kožíšků touží ušít kabát. V minulosti šlo o psy, kteří doprovázeli kočáry, dnes jde o inteligentní a vytrvalé psy, kteří budou dělat radost nadšeným sportovcům, kteří milují běh nebo turistiku.

Psi-plemeno-dalmatin (14)

Dalmatini jsou své rodině velmi oddaní a jsou ochotni ji bránit do roztrhání těla. Jde o chytré psy, které lze dobře trénovat za pomoci pamlsků. Jde o velmi energické psy, kteří potřebují velké množství pohybu. Velmi dobře vychází s dalšími zvířaty, včetně koní, pokud ho toužíte brát na vyjížďky, bude velmi spokojený.

Ke komu se hodí dalmatin? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Havanský psík

Havaňáčci jsou kouzelní elegantní pejsci, kteří milují svého člověka a snadno se cvičí. Havanský psík je klaun, který se rád předvádí. Své okolí rád baví svými kousky, i s ohledem na jeho elegantní vzhled je tak vhodnou volbou na dogdancing. Jeho dlouhá a hedvábná srst ho dobře chrání velmi dobře před horkem, zpravidla dobře snáší i parné léto.

Psi-plemeno-havansky-psik (14)

Havanský psík je na svého pána citově vázaný a často trpí separační úzkostí. Jeho drobnější vrůst ovšem majitelům umožňuje brát ho sebou na spoustu míst, kam byste většího psa vzít nemohli, stačí ho umístit do přepravky nebo tašky. Je vhodnou volbou pro seniory nebo lidi, kteří mají možnost pracovat z domu. Základní poslušnost zvládne levou zadní za pomoci dobrot, kromě možnosti věnovat se psím sportům ocení a zvládne i občasnou delší procházku.

Ke komu se hodí havanský psík? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.

 

Hledáte psího parťáka na běh nebo túry? Pak se podívejte na sportovní psí plemena, která milují pohyb. Řada z nich se hodí i na psí sporty jako lov, agility, flyball, pasení nebo záchranařinu. Hledáte spíše malá psí plemena do bytu? Nebo chcete raději psí plemeno vhodné k dětem nebo naopak chcete vědět, jaký pes se hodí pro důchodce

Své místo mezi psy mají i plemena vhodná na canistereapii. Speciální kategorií jsou pak česká psí plemena, na která můžeme být právem hrdí. 

Najděte ideální psí plemeno i pro sebe.

Zpět do obchodu