Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: F

Psím plemenům na písmeno F právem kraluje oblíbený francouzský buldoček. V závěsu za ním je drsnosrstý a hladkosrstý foxteriér, který se stal předlohou pro dětskou knížku Dášenka. Z velkých psů nesmí chybět flat coated retrívr. S netradičním vzhledem se pod písmeno F dostává i faraonský pes.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-faraonsky-pes (1)

Faraonský pes

Zajímavý vzhled i osobnost a obrovská radost do života, tak by se dal stručně popsat faraonský pes. Jde o plemeno doporučované především nadšeným běžcům nebo cyklistům, a to pro jeho vytrvalost. 
Zjistěte více o faraonském psovi.

 

Psi-plemeno-brazilska-fila (1)

Fila brazilská

Brazilská fila patří mezi skvělé hlídače. Perfektně ohlídá nejen zahradu nebo dům, ale třeba i stádo dobytka. Ano čtete správně, i tento velký pes umí velmi dobře pracovat s dobytkem.
Zjistěte více o brazilské file.

 

Plemeno-Finsky-laponsky-pes (15)

Finský laponský pes

Finský laponský pes je hravý, chytrý a má spoustu energie. Je tak vhodnou volbou k aktivním lidem, kteří se s ním budou věnovat různým psím sportům. Jde o nenáročné a mírumilovné plemeno, které se využívalo k pasení sobích stád.
Zjistěte více o finském laponském psovi. 

 

Psi-plemeno-finsky-spic (1)

Finský špic

Finský špic je menší a velmi energický pes, který byl využíván k lovu menší zvěře, především ptactva. Na severu Evropy je nadále využíván velmi často jako lovec, ve zbytku světa čím dál častěji plní roli aktivního rodinného společníka.
Zjistěte více o finském špicovi.

 

Psi-plemeno-flandersky-bouvier (2)

Flanderský bouvier

Flanderský bouvier patří mezi farmářské psy vzniklé na území dnešních Flander, jak ostatně jeho název napovídá. V současnosti plní nejčastěji roli rodinného společníka, služebního psa nebo skvělého sportovce.
Zjistěte více o flanderském bouvierovi.

 

Plemeno-flat-coated-retrivr (2)

Flat coated retrívr

Flat coated retrívr je aktivní veselý pes, který vám bude nadšeně dělat společnost při různých sportovních aktivitách. Dnes v oblíbenosti zdařile konkuruje podobným plemenům typu zlatý retrívr.
Zjistěte více o flat coated retrívrovi

 

Psi-plemeno-cesky-fousek (1)

Fousek český

Fouska zvládne i méně zkušený chovatel, a to díky velké inteligenci psa a jeho přátelské povaze. Toto plemeno velmi dobře vychází i s dalšími lidmi a zvířaty. Při venčení přírodou je třeba se mít na pozoru, silné lovecké pudy občas zvítězí.
Zjistěte více o českém fouskovi.

  

Psi-plemeno-anglicky-foxhound (1)

Foxhound anglický

Anglický foxhound je lovec každým coulem. Jde o smečkové zvíře, které ocení možnost být v přítomnosti dalších psů. Je ideální volbou na vesnici nebo na kraj města, z ruchu velkoměsta nadšený nebude.
Zjistěte více o anglickém foxhoundovi.

 

Plemeno-foxterier-drsnosrsty (11)

Foxteriér drsnosrstý

Temperamentní a nebojácné plemeno, které je pro každou legraci. Foxteriéři jsou aktivní psi, kteří jdou do všeho po hlavě. Jde původně o lovecké psy, kteří jsou čím dál častěji využíváni jako rodinní společníci.
Zjistěte více o drsnosrstém foxteriérovi

 

Psi-plemeno-foxterier-hladkosrsty (1)

Foxteriér hladkosrstý

Hladkosrstý foxteriér je temperamentní pes, s kterým se rozhodně nudit nebudete. Alespoň základní výcvik je nutností, zároveň je psa potřeba dostatečně socializovat a vybít jeho energii.
Zjistěte více o hladkosrstém foxteriérovi.

 

Psi-plemeno-toy-foxterier (5)

Foxteriér toy

Toy foxteriér byl vyšlechtěn ve Spojených státech, dnes jde o aktivního společníka pro všechny, kteří chtějí malého a přátelského psa. I když jde o malého pejska, energie má na rozdávání.
Zjistěte více o toy foxteriérovi.

 

Psi-plemeno-francouzsky-buldocek (14)

Francouzský buldoček

Francouzský buldoček je populárním společenským psem současnosti a vhodný je pro nenáročné pejskaře. Jde o citlivého a hravého psa, který miluje lidskou společnost a rád se mazlí.
Zjistěte více o francouzském buldočkovi

 

Zpět do obchodu