Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: G

Mezi plemeny psů na písmeno G najdete chrtího oblíbence greyhounda, který hravě přeběhne i méně známá plemena jako grónský pes nebo gordonsetr. Neztratí se tady ale ani grifonek brabantský neboli brabantík.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-spanelsky-galgo (8)

Galgo španělský (španělský chrt)

Španělský galgo patří mezi nejstarší plemena světa, jeho předci chovali již staří Římané. Do většího podvědomí se dostalo díky Španělům. Byl využíván zpočátku především k lovu menší zvěře, například zajíců.
Zjistěte více o španělském chrtovi. 

 

Psi-plemeno-goldendoodle (1)

Goldendoodle

Jde o křížence zlatého retrívra a královského pudla, tedy psa s velmi unikátním vzhledem i vlastnostmi. Typický vzhled mu dodává zlatavě zbarvená kudrnatá srst, tedy dědictví obou plemen, z kterých primárně vychází.
Zjistěte více o goldendoodle

 

Psi-plemeno-gordonsetr (14)

Gordonsetr

Gordonsetr je inteligentní, klidný, milující a přátelský lovecký pes. Svou rodinu miluje z celého srdce a velmi rád v její přítomnosti tráví co nejvíce času. Byl vyšlechtěn především k lovu tzv. pernaté zvěře, tedy bažantů a křepelek.
Zjistěte více o gordonsetrovi.

 

Psi-plemeno-greyhound (7)

Greyhound

Greyhound patří mezi chrty, tedy psy, kteří byli vyšlechtěni k štvaní zvěře. Na první pohled jde o atletického psa, který je schopen vyvinout velkou rychlost. Při sprintu toto plemeno dokáže běžet rychlostí až 60 km/h.
Zjistěte více o greyhoundovi.

 

Psi-plemeno-belgicky-grifonek (14)

Grifonek belgický

Jde o psa, který se na svého majitele silně váže, a pokud dojde ke změně pánečka, pes to snáší velmi špatně. Jde sice o malého závisláčka, ale s přátelskou a milou povahou, takže budete nadšení z jeho pozornosti.
Zjistěte více o belgickém grifonkovi.

 

Plemeno-grifonek-brabantsky-brabantik (15)

Grifonek brabantský (brabantík)

Grifonek brabantský neboli brabantík je veselý menší pes, který je připraven dělat svému pánovi pouze radost. Nejde o žádné třeštidlo, naopak se jedná o rozváženého a klidného psa.
Zjistěte více o grifonkovi brabantském (brabantík).  

 

Psi-plemeno-bruselsky-grifonek (12)

Grifonek bruselský

Bruselský grifonek patří mezi plemena, která nelze umístit celoročně na zahradu. Kromě toho, že jde o drobné pejsky, kteří by snadno v zimních měsících prochladli, jsou také velmi navázáni na svého člověka, bez jehož přítomnosti trpí.
Zjistěte více o bruselském grifonkovi.

 

Plemeno-belgicky-ovcak-groenendael (16)

Groenendael - belgický ovčák

Černý dlouhosrstý fešák, belgický ovčák groenendaela patří do skupiny belgických ovčáků, se kterými má společnou historii. Z dostupných dokladů víme, že od roku 1650 byli psi podobní dnešním belgickým ovčákům využívání k ovládání stád ovcí a také k jejich hlídání.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - groenendael.

 

Psi-plemeno-gronsky-pes (1)

Grónský pes

Grónský pes patří mezi nejstarší plemena světa. Izolovanost Grónska pomohla zachovat čistokrevnost této rasy. Patří mezi oblíbené tažné psy a skvělé lovce. Tento pes je velmi aktivní a potřebuje zaměstnat hlavu i nohy.
Zjistěte více o grónském psovi.

 

Zpět do obchodu