Doprava ZDARMA nad 2 000 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 500 Kč

Psí plemena od písmene: V

Mezi psí plemena na V patří řada psů, na jejichž jménu se může leckomu zamotat jazyk. Třeba takový velššpringršpaněl je vyloženě jazykový oříšek. V závěsu za ním je velšteriér nebo velký münsterlandský ohař. Z lovců pak do skupinu psů na V patří výmarský ohař. Psí hlídače pak zastupuje velký švýcarský salašnický pes. Klidné povahy reprezentuje vipet (nebo také whippet).

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Vipet (1)

Vipet

Vipeti milují své lidi a jsou vhodní do rodin s dětmi. Patří mezi chrty, tedy mezi lovecké psy. Což předurčuje do značné míry jejich základní povahový rys – silný lovecký pud, na kterém je třeba pracovat již odmalička.
Zjistěte více o vipetovi

 

Madarsky-ohar-kratkosrsty-viszla (1)

Vizsla (maďarský krátkosrstý ohař)

Maďarský krátkosrstý ohař (tzv. vizsla) patří mezi „ukacané“ psy, kteří se svými lidmi běžně komunikují za pomoci štěkání, kňučení a mručení. Jde o laskavého psa, který vyžaduje častý kontakt se svou rodinou a také velké množství pohybu.
Zjistěte více o vizsle

 

Velsspringrspanel (1)

Velššpringršpaněl

Velššpringršpaněl je symetricky stavěný, středně velký aktivní pes. Je přátelský, veselý a nebývá agresivní, prostě aktivní společník. Jde o přítulného a optimistického psa, který je vhodný k dětem.
Zjistěte více o velššpringršpanělovi.

 

Ceskoslovensky-vlcak (1)

Vlčák československý

Jde o mladé psí plemeno, za jehož vznikem stojí Ing. Karel Hartl. Toto plemeno potřebuje aktivního, a především zkušeného chovatele s přirozenou autoritou. 
Zjistěte více o československém vlčákovi

 

Irsky-vlkodav (1)

Vlkodav irský

Klidný a přátelský pes s lehce netradičním vzhledem a názvem, to je irský vlkodav. Tito obrovští psi jsou velmi přátelští, tedy v ostrém protikladu se svým jménem a svou podobou.
Zjistěte více o irském vlkodavovi.

 

Portugalsky-vodni-pes (1)

Vodní portugalský pes

Portugalský vodní pes je nenáročný, bezkonfliktní a přizpůsobivý. Jeho srst sice potřebuje pravidelně vyčesávat, přesto je toto plemeno vhodné díky ní do bytu nebo k lidem s lehčí alergií. 
Zjistěte více o portugalském vodním psovi.

 

Vymarsky-ohar (11)

Výmarský ohař

Výmarští ohaři, tedy výmaráci, jsou stejně jako jiní lovečtí psi ovšem vhodní především pro zkušenější pejskaře, kteří disponují přirozenou autoritou a poradí si s jejich tvrdohlavostí.
Zjistěte více o výmarském ohaři

Zpět do obchodu