Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: V

Mezi psí plemena na V patří řada psů, na jejichž jménu se může leckomu zamotat jazyk. Třeba takový velššpringršpaněl je vyloženě jazykový oříšek. V závěsu za ním je velšteriér nebo velký münsterlandský ohař. Z lovců pak do skupinu psů na V patří výmarský ohař. Psí hlídače pak zastupuje velký švýcarský salašnický pes. Klidné povahy reprezentuje vipet (nebo také whippet).

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.  

 

Psi-plemeno-svedsky-vallhund (1)

Vallhund švédský

Švédský vallhund si dokáže zvyknout i v městském bytě, ovšem za podmínky, že se mu budete dostatečně věnovat. O trochu spokojenější bude většina jedinců této psí rasy na venkově nebo na kraji města.
Zjistěte více o švédském vallhundovi.

 

Plemeno-velky-svycarsky-salasnicky-pes (7)

Velký švýcarský salašnický pes

Velký švýcarský salašnický pes byl vyšlechtěn jako pracovní pes. Tato psí rasa byla využívání především k hlídání a nahánění dobytka, k tahání břemen a ochraně majetku. Dnes je chován především jako rodinný společník.
Zjistěte více o velkém švýcarském salašnickém psovi

 

Psi-plemeno-velsterier (1)

Velšteriér

Velšteriér je optimistický a hravý pes, který nezkazí žádnou legraci. Je to extrovert, který rád předvádí různorodé triky. Jde o společenského psa, který miluje děti i dospělé.
Zjistěte více o velšteriérovi.

 

Psi-plemeno-velsspringrspanel (15)

Velššpringršpaněl

Velššpringršpaněl je symetricky stavěný, středně velký aktivní pes. Je přátelský, veselý a nebývá agresivní, prostě aktivní společník. Jde o přítulného a optimistického psa, který je vhodný k dětem.
Zjistěte více o velššpringršpanělovi.

 

Psi-plemeno-vipet (15)

Vipet

Vipeti milují své lidi a jsou vhodní do rodin s dětmi. Patří mezi chrty, tedy mezi lovecké psy. Což předurčuje do značné míry jejich základní povahový rys – silný lovecký pud, na kterém je třeba pracovat již odmalička.
Zjistěte více o vipetovi

 

Plemeno-madarsky-ohar-kratkosrsty-viszla (15)

Vizsla (maďarský krátkosrstý ohař)

Maďarský krátkosrstý ohař (tzv. vizsla) patří mezi „ukacané“ psy, kteří se svými lidmi běžně komunikují za pomoci štěkání, kňučení a mručení. Jde o laskavého psa, který vyžaduje častý kontakt se svou rodinou a také velké množství pohybu.
Zjistěte více o vizsle

 

Psi-plemeno-ceskoslovensky-vlcak (12)

Vlčák československý

Jde o mladé psí plemeno, za jehož vznikem stojí Ing. Karel Hartl. Toto plemeno potřebuje aktivního, a především zkušeného chovatele s přirozenou autoritou. 
Zjistěte více o československém vlčákovi

 

Psi-plemeno-saarloosuv-vlcak (1)

Vlčák Saarlosův

Saarloosův vlčák je velmi chytrý pes, kterou miluje svou rodinu. K vlastní rodině je přátelský a milý, k cizím lidem bývá nedůvěřivý. I když by člověka mohlo napadnout, že jde o psího drsňáka, ve skutečnosti jde o citlivého psa.
Zjistěte více o saarlosově vlčákovi.

 

Plemeno-irsky-vlkodav (9)

Vlkodav irský

Klidný a přátelský pes s lehce netradičním vzhledem a názvem, to je irský vlkodav. Tito obrovští psi jsou velmi přátelští, tedy v ostrém protikladu se svým jménem a svou podobou.
Zjistěte více o irském vlkodavovi.

 

Plemeno-portugalsky-vodni-pes (1)

Vodní portugalský pes

Portugalský vodní pes je nenáročný, bezkonfliktní a přizpůsobivý. Jeho srst sice potřebuje pravidelně vyčesávat, přesto je toto plemeno vhodné díky ní do bytu nebo k lidem s lehčí alergií. 
Zjistěte více o portugalském vodním psovi.

 

Psi-plemeno-otterhound (1)

Vydrař (otterhound)

Otterhound je energický chlupáč, který miluje vodu a pohyb. V minulosti byl v Anglii využíván především k lovu, dnes čím dál častěji plní roli aktivního společníka. Navzdory řadě pozitivních vlastností jde spíše o vzácné plemeno.
Zjistěte více o otterhoundovi.

 

Psi-plemeno-vymarsky-ohar (5)

Výmarský ohař

Výmarští ohaři, tedy výmaráci, jsou stejně jako jiní lovečtí psi ovšem vhodní především pro zkušenější pejskaře, kteří disponují přirozenou autoritou a poradí si s jejich tvrdohlavostí.
Zjistěte více o výmarském ohaři

Zpět do obchodu