Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: L

Psí plemena od písmene L jsou především dobráci s velkým srdcem. A velcí jsou i co do rozměrů a váhy. Této skupině psů totiž dominuje záchranářský pes leonberger, neohrožený louisianský leopardí pes nebo vždy veselý a přátelský labradorský retrívr. V závěsu za sebou nechávají méně známá plemena jako lvíček nebo lhasa apso.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-labradoodle (9)

Labradoodle

Jedná se o křížence labradorského retrívr a pudla, v jednom psovi se tak snoubí inteligence a hypoalergenní srst pudla s hravostí a přátelskou povahou labradora.
Zjistěte více o labradoodlovi.

 

Psi-plemeno-labradorsky-retrivr (14)

Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je přátelské a učenlivé plemeno, což jsou vlastnosti, které ho předurčují nejen k oblíbenosti mezi běžnými chovateli, ale je čím dál využívanější i jako pracovní pes.
Zjistěte více o labradorském retrívrovi

 

Plemeno-Belgicky-ovcak-laekenois (1)

Laekenois - belgický ovčák

Belgický ovčák laekenois je aktivní a chytré plemeno, se kterým se určitě nebudete nudit. Svou rodinu miluje a při správné socializaci dobře vychází i s lidmi a zvířaty ze svého okolí. Jde o energického psa, kterého je potřeba důkladně unavit.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi laekenois.

 

Plemeno-zapadosibirska-lajka (1)

Lajka západosibiřská

Západosibiřská lajka je plemeno se silnými loveckými instinkty, zároveň bývá dominantní, sebevědomá a samostatná. Není tak vhodnou volbou pro začátečníky, spíše si s ní poradí zkušenější chovatelé.
Zjistěte více o západosibiřské lajce.

 

Psi-plemeno-lakeland-terier (4)

Lakeland teriér

Lakeland teriér patří mezi energické a veselé psy, kterým nechybí sebevědomí. Svou rodinu miluje a velmi rád si hraje, hraje a hraje. Jako mnoho dalších teriérů je ale i velmi tvrdohlavý a také ostražitý.
Zjistěte více o lakeland teriérovi.

 

Plemeno-Finsky-laponsky-pes (15)

Laponský finský pes

U finského laponského psa se jeho severský původ nezapře. Miluje sníh a velmi rád si v něm hraje. Je hravý a učenlivý a v kombinaci s veselou povahou je vhodný na různé psí sporty.
Zjistěte více o finském laponském psovi.

 

Psi-plemeno-leonberger (3)

Leonberger

Leonberger patří mezi velká plemena a není náhodou, že se poměrně často využívá jako hlídač. Má ovšem vyrovnanou povahu a je tak i skvělým společníkem. Je to milovník vody, v mnoha zemích se využívá i jako vodní záchranář.
Zjistěte více o leonbergerovi.

 

Psi-plemeno-lhasa-apso (1)

Lhasa apso

Sebevědomý a nezávislý, ale i přátelský, hravý a veselý společník neboli lhasa apso, dlouhosrstý menší elegán původem z Tibetu. Tito krásní pejsci dělali společnost tibetským mnichům v klášterech, dnes jde o pejsky rozšířené po celém světě.
Zjistěte více o lhasa apso.

 

Plemeno-louisiansky-leopardi-pes (15)

Louisianský leopardí pes

Louisianský leopardí pes neboli Louisiana Catahoula Dog je energický a neohrožený pes, se kterým se určitě nebudete nudit. I když jsou „leopardi“ chytří psi, jsou určeni zkušenějším pejskařům, kteří jim nastaví pevný režim.
Zjistěte více o louisianském leopardím psovi.

 

Lvicek (5)

Lvíček

Lvíček patří mezi malé společenské pejsky, kteří jsou oddaní a milující. Jde o citlivé a empatické psy, kteří se snaží udělat pro svého pána první poslední. Je to perfektní domácí mazlíček, který je chytrý a působí šťastně téměř za všech okolností.
Zjistěte více o lvíčkovi.

 

Zpět do obchodu