Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: M

Mezi plemena psů od písmene M patří oblíbený chrochtavý psík mops. Skupinu malých psů na M s ním sdílí i psí elegán maltézský psík a také hafan s netradičním vzhledem mexický naháč. Střední velikosti pak dosahuje třeba mudi. Z velkých plemen pak pod M najdete třeba maďarského ohaře neboli vizslu. Ještě o chlup větší je moskevský strážní pes.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Plemeno-madarsky-ohar-kratkosrsty-viszla (15)

Maďarský krátkosrstý ohař (vizsla)

Maďarský krátkosrstý ohař neboli vizsla je dodnes ideální lovecký pes, ale čím dál častěji i skvělý rodinný a společenský pes. Krátkosrstý maďarský ohař je u nás rozšířen mnohem víc než jeho drátosrstý příbuzný.
Zjistěte více o maďarském krátkosrstém ohaři

 

Psi-plemeno-aljassky-malamut (14)

Malamut aljašský

Aljašský malamut miluje přírodu a dlouhé procházky v ní, ruch velkoměsta opravdu neocení. V zásadě jde o tiché psy, kteří minimálně štěkají - když už se vyjadřuje zvukově, tak spíše vyje.
Zjistěte více o malamut aljašský.  

 

Plemeno-belgicky-ovcak-malinois (8)

Malinois - belgický ovčák

Belgický ovčák malinois je sportovní a pracovitý pes, který je vhodný především jako služební/pracovní pes nebo na psí sporty na vrcholové úrovni. Při správném výcviku z něj může být i skvělý rodinný parťák.
Zjistěte více o belgickém ovčákovi - malinois

 

Psi-plemeno-maltezsky-psik (15)

Maltézský psík

Bílý, elegantní pejsek je společníkem člověka již stovky let. Dnes je maltézský psík nejčastěji chován především jako výstavní a společenský pes. Jde o velmi oblíbené plemeno všech pejskařů.
Zjistěte více o maltézském psíkovi

 

Psi-plemeno-anglicky-mastif (1)

Mastif anglický

I když je anglický mastif větší pes a působí trošku jako drsňák, je to poměrně citlivý pes. Špatně snáší například konflikty mezi členy domácnosti. Jde o tiché plemeno, mastifové zpravidla štěkají jen v případě nutnosti.
Zjistěte více o anglickém mastifovi.

 

Plemeno-tibetska-doga-mastiff (14)

Mastif tibetský 

Tibetský mastif (nebo také tibetská doga) je přátelské plemeno, které potřebuje častý kontakt se svým člověkem. Jeho velikost a typ srsti sice teoreticky umožňuje celoroční pobyt psa venku, povaha ale nikoliv. Toto plemeno je citlivé, při výcviku se vám nevyplatí cvičit je křikem a tresty.
Zjistěte více o tibetské doze

 

Psi-plemeno-neapolsky-mastin (8)

Mastin neapolský

Neapolský mastin bude milovat celou svou rodinu, a to tak moc, že špatně snáší delší samotu. Před pořízením mastina je třeba zvážit časové možnosti, psovi je třeba věnovat se několik hodin denně, a to i pokud máte zahradu.
Zjistěte více o neapolském mastinovi.

 

Psi-plemeno-spanelsky-mastin (7)

Mastin španělský

Ve Španělsku je toto plemeno využíváno především ke svému účelu, tedy k ochraně stád. V dalších zemích je čím dál častěji využíván jako hlídač nebo společník.
Zjistěte více o španělském mastinovi.

 

Plemeno-karelsky-medvedi-pes (1)

Medvědí karelský pes

Karelský medvědí pes uznává svého člověka i jeho rodinu, vůči cizím lidem ovšem bývá rezervovaný. Tato psí rasa je perfektní volbou pro myslivce, kteří využijí silný smysl pro práci. Málokdy se doporučuje jako klasický rodinný pes.
Zjistěte více o karelském medvědím psovi.

 

Plemeno-mexicky-nahac-Xoloitzcuintle (7)

Mexický naháč

Mexický naháč (neboli xoloitzcuintle) je krásný pes s atletickou postavou. Jeho posláním byla od pradávna role společníka. Jeho úkolem bylo trávit čas ve společnosti lidí a zahřívat je svým tělem.
Zjistěte více o mexickém naháči

 

Psi-plemeno-mops (15)

Mops

Mops je skvělým společníkem a věrným přítelem, a to již po staletí. Pokud se poohlížíte po nenáročném plemeni, které vás bude z celého srdce milovat, pak sáhněte po tomto pejskovi.
Zjistěte více o mopsovi

 

Plemeno-moskevsky-strazni-pes (1)

Moskevský strážní pes

Moskevský strážní pes patří mezi velké huňaté psy. Je podobný bernardýnovi, a to jak povahou, tak vzhledem. Svému pánovi je bezmezně oddaný. Je řazen mezi skvělé hlídače, když je třeba, zasáhne.
Zjistěte více o moskevském strážním psovi.

 

Zpět do obchodu