Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Psí plemena od písmene: CH

Na spočítání plemen psů, kteří začínají na písmeno CH, by vám klidně stačila i jedna ruka. A najdete mezi nimi i české národní plemeno chodský pes. Se svým temperamentem mu ale na ocas dýchá další rozený lovec s vlnitou srstí - chesapeake bay retrívr. Ve výčtu nechybí ani chorvatský ovčák.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených psích plemen. 
Podívejte se na celý seznam psích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým psům váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí. 

 

Psi-plemeno-chesapeake-bay-retriever (2)

Chesapeake bay retrívr

Chesapeake bay retrívr patří mezi plemena vyšlechtěná k lovu vodního ptactva. Jedná se proto o psa milujícího vodu z celého srdce. Pokud rádi chodíte podél vodních toků, bude pes nadšený.
Zjistěte více o chesapeake bay retrívrovi.

 

Psi-plemeno-chodsky-pes (13)

Chodský pes

Chodský pes neboli choďák patří mezi česká plemena. Jeho kořeny spadají již do 13. století. Spolu s pražským krysaříkem je tak jedním z nejstarších českých plemen.
Zjistěte více o chodském psovi

 

Psi-plemeno-chorvatsky-ovcak (1)

Chorvatský ovčák

Chorvatský ovčák je středně velký černý rarášek, který má energii na rozdávání. S tímto psem se rozhodně nudit nebudete, potřebuje nejen dostatek pohybu, ale i dostatek práce.
Zjistěte více o chorvatském ovčákovi.

 

Psi-plemeno-afgansky-chrt (17)

Chrt afgánský

Afgánský chrt svou rodinu miluje, vůči cizím idem ovšem bývá ostražitý až přezíravý. Rozhodně nejde o psa, kterého umístíte na gauč jako elegantní dekoraci a on si bude spokojeně chrupat. 
Zjistěte více o afgánském chrtovi

 

Plemeno-sloughi-arabsky-chrt (3)

Chrt arabský (sloughi či sluga)

Sloughi (či sluga), neboli arabský chrt, je pes s velkou dávkou sebevědomí a silnými loveckými pudy, nudit se s ním určitě nebudete. Jde o většího, hubeného a elegantního psa. Tento krasavec ovšem není pro každého.
Zjistěte více o sloughi.

 

Psi-plemeno-sicilsky-chrt (3)

Chrt sicilský

Sicilský chrt v sobě nezapře lovecké instinkty, přesto jde dnes především o aktivního a obětavého společníka, který je vhodný do rodiny s dětmi. Vycvičit tohoto sporťáka není jednoduché, ale s trpělivým přístupem zvládne základní poslušnost.
Zjistěte více o sicilském chrtovi.

 

Psi-plemeno-spanelsky-galgo (8)

Chrt španělský (španělský galgo)

Španělský galgo je klidný a milý pes, který miluje svou rodinu a je jí 100% oddaný. K cizím lidem bývá odtažitý. Jako mnoho dalších chrtů, je i ten španělský známý svou elegancí a vyžaduje laskavé zacházení.
Zjistěte více o španělském chrtovi.

 

Psi-plemeno-italsky-chrtik (14)

Chrtík italský

Italský chrtík špatně snáší delší odloučení od člověka a je rád ve středu pozornosti. Na svém pánovi dokáže být až závislý, je tak ideální volbou především pro lidi, kteří mají možnost trávit s tímto psem velkou část dne.
Zjistěte více o italském chrtíkovi.

 

Zpět do obchodu