Doprava ZDARMA nad 1 500 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 2 000 Kč

Kočičí plemena od písmene: K

Pod písmenem K najdeme mezi kočičími plemeny kartouzskou kočku (také jako chartreux), která patří k nejvyrovnanějším kočkám vůbec. Je velice samostatná, nenáročná a téměř nemňouká. Patří sem ale i kymerská kočka, tedy polodlouhosrstá varianta kočky manské, která je skvělou spolubydlící v bytě, ale zvládne hravě i pobyt venku. A v neposlední řadě se pod písmenem K nachází korat, klidný kočičí společník původem z Thajska. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených kočičích plemen. 
Podívejte se na celý seznam kočičích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým kočkám váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.  

 

Kartouzska-kocka (1)

Kartouzská kočka

Kartouzská kočka s vyrovnanou povahou, která bez potíží vydrží celý den sama doma. Jde o nenáročnou a samostatnou kočku, která je navíc velmi tichá. Nadstandardně dobře zvládá i cestování a bez potíží vychází se všemi členy širší rodiny, je tak vhodná i k dětem.
Zjistěte více o kartouzské kočce

 

Skotska-klapoucha-kocka (1)

Klapouchá skotská kočka

Skotská klapouchá kočka je velmi populární v Americe, v Čechách je toto plemeno spíše vzácnější. Kromě netradičního vzhledu tyto kočky zaujmou i klidnou a tichou povahou. Zároveň nemá ráda samotu, je tak ideální volbou k lidem, kteří s nimi budou trávit co nejvíce času.
Zjistěte více o skotské klapouché kočce

 

Kocka-domaci (1)

Kočka domácí

Kočka domácí, nebo-li Felis catus, je domestikovanou variantou divokých koček. Kočka je již několik tisíc let společníkem člověka. Kočka díky své specifické povaze a mrštnosti k sobě poutá i řadu tajemství a v minulosti jí bylo přisuzováno množství až mýtických schopností.
Zjistěte více o kočce domácí

 

Americka-kratkosrsta-kocka (1)

Krátkosrstá americká kočka

Jde o velmi inteligentní kočky, které jsou i do vysokého věku aktivní a hravé. Je to velmi společenské plemeno, které miluje lidi a toleruje i další domácí zvířátka, včetně psů. Americká krátkosrstá kočka je středně velká až velká.
Zjistěte více o americká krátkosrstá kočka

 

Zpět do obchodu