Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Kočičí plemena od písmene: K

Pod písmenem K najdeme mezi kočičími plemeny kartouzskou kočku (také jako chartreux), která patří k nejvyrovnanějším kočkám vůbec. Je velice samostatná, nenáročná a téměř nemňouká. Patří sem ale i kymerská kočka, tedy polodlouhosrstá varianta kočky manské, která je skvělou spolubydlící v bytě, ale zvládne hravě i pobyt venku. A v neposlední řadě se pod písmenem K nachází korat, klidný kočičí společník původem z Thajska. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených kočičích plemen. 
Podívejte se na celý seznam kočičích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým kočkám váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.  

 

Kocici-plemeno-kartouzska-kocka (4)

Kartouzská kočka

Kartouzská kočka s vyrovnanou povahou, která bez potíží vydrží celý den sama doma. Jde o nenáročnou a samostatnou kočku, která je navíc velmi tichá. Nadstandardně dobře zvládá i cestování a bez potíží vychází se všemi členy širší rodiny, je tak vhodná i k dětem.
Zjistěte více o kartouzské kočce

 

Kocici-plemeno-khao-manee (4)

Khao manee

Khao manee je krásná kočka s netradičním vzhledem. Její název v překladu znamená „bílý drahokam“ a odkazuje na tradiční zbarvení tohoto plemene – bílou barvu.
Zjistěte více o khao manee

 

Plemeno-skotska-klapoucha-kocka (1)

Klapouchá skotská kočka

Skotská klapouchá kočka je velmi populární v Americe, v Čechách je toto plemeno spíše vzácnější. Kromě netradičního vzhledu tyto kočky zaujmou i klidnou a tichou povahou. Zároveň nemá ráda samotu, je tak ideální volbou k lidem, kteří s nimi budou trávit co nejvíce času.
Zjistěte více o skotské klapouché kočce

 

Balineska-kocka (1)

Kočka balinéská

Toto plemeno je povahově podobné psům, tedy poměrně ochotně se učí různé triky. Pokud vám nevadí, že vás bude kočka sledovat na každém kroku a rádi si s ní budete každý den alespoň chvíli hrát, pak jde o pravé plemeno pro vás.
Zjistěte více o balinéské kočce

 

Bombajska-kocka (13)

Kočka bombajská

Bombajská kočka je nejen přátelská, ale i upovídaná, živá oddaná a učenlivá. Velmi ráda si hraje a ráda se naučí i aportovat. Velmi dobře vychází s dalšími zvířaty ve stejné domácnosti, a to jak s kočkami tak se psy.
Zjistěte více o bombajské kočce

 

Kocici-plemeno-kocka-domaci (11)

Kočka domácí

Kočka domácí, nebo-li Felis catus, je domestikovanou variantou divokých koček. Kočka je již několik tisíc let společníkem člověka. Kočka díky své specifické povaze a mrštnosti k sobě poutá i řadu tajemství a v minulosti jí bylo přisuzováno množství až mýtických schopností.
Zjistěte více o kočce domácí

 

Korat (2)

Korat

Korat je klidná kočičí společnice pocházející z Thajska. Klidná a tichá povaha v kombinaci s exotickým až mystickým vzhledem jí dodává na zajímavosti. Jde o společenskou kočku, která miluje svého člověka a ráda mu svou přízeň dává najevo.
Zjistěte více o kočce korat

 

Plemeno-americka-kratkosrsta-kocka (4)

Krátkosrstá americká kočka

Jde o velmi inteligentní kočky, které jsou i do vysokého věku aktivní a hravé. Je to velmi společenské plemeno, které miluje lidi a toleruje i další domácí zvířátka, včetně psů. Americká krátkosrstá kočka je středně velká až velká.
Zjistěte více o americká krátkosrstá kočka

 

Kocici-plemeno-kurilsky-bobtail (1)

Kurilský bobtail

Kurilský bobtail je mazlivá kočka, a to navzdory minulosti drsného lovce. Jde o originální kočku, která zaujme už svým vzhledem – je pro ni typický krátký ocásek.
Zjistěte více o kurilský bobtail. 

Zpět do obchodu