Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Bombajská kočka vás uhrane jantarovýma očima

Bombajská kočka je velmi chytrá šelma s krásnou černou srstí a uhrančivýma jantarovýma očima. V USA jde o velmi oblíbené plemeno, v Evropě a v Čechách jde spíše o vzácnou rasu, což je určitě škoda s ohledem na její elegantní vzhled a přátelskou povahu.

Bombajska-kocka (13)

Bombajská kočka je nejen přátelská, ale i upovídaná, živá oddaná a učenlivá. Velmi ráda si hraje a ráda se naučí i aportovat. Velmi dobře vychází s dalšími zvířaty ve stejné domácnosti, a to jak s kočkami tak se psy.

Důvody, proč si pořídit bombajskou kočku

 • Bombajka je velmi trpělivá a často si nechá líbit i pošťuchování od menších dětí. Pořád jde ovšem o kočičí šelmu, pokud jí budou děti hodně trápit, dá jim to vědět. Zpravidla ovšem snese víc, než řada jiných kočičích plemen.
 • Je velmi oddaná a věrná, bude ráda ve vaší přítomnosti co nejvíce to půjde.
 • Ráda se nechává hladit a mazlit, nevynechá žádnou příležitost, kterou může strávit u vás na klíně.
 • Je velmi inteligentní, jako jedno z kočičích plemen se nechá občas cvičit a naučí se i chození na vodítku
 • Bombajská kočka je hravá a aktivní a ráda vás do svých her zapojí.
 • Dobře vychází i s dalšími domácími mazlíčky, a to jak kočkami, tak i psy. Je to opravdu přátelská a společenská kočka se vším všudy.
 • Její krátká srst nevyžaduje zvláštní péči, stačí občas vyčesat. I tak je třeba s chlupy po bytě počítat.

Bombajska-kocka (3)

Důvody, proč si NEpořídit bombajskou kočku

 • Jde o velmi upovídané plemeno, které komentuje vše, co se děje. Pokud jste rádi v přítomnosti kočky, ale máte rádi tichou domácnost, raději se poohlédněte jinde.
 • Její hravost a inteligence může být do jisté míry obtěžující, bude se vás totiž snažit do svých her zapojit. Pokud chcete společnici, která si bude tiše hovět v koutě a vás si nebude příliš všímat, nebude bombajka pro vás.
 • Jde o společenskou kočku, která ráda tráví co nejvíce času v přítomnosti svého majitele. Pokud trávíte většinu vašich dnů mimo domov a nemáte prostor se kočce každý den chvíli věnovat, pak se raději poohlédněte po samostatnějším plemeni.
 • Bombajská kočka je sice velmi populární a rozšířená v zemi svého původu, tedy v severní Americe. V Evropě jde ovšem o vzácnější plemeno kočky. V Čechách se dokonce objevuje opravdu výjimečně, sehnat tak kotě může být vcelku oříšek.

Bombajska-kocka (12)

Historie bombajské kočky

Historie bombajské kočky je poměrně unikátní a velmi zajímavá. Americká chovatelka Nikki Hornerová se rozhodla v 50. letech minulého století pro splnění svého snu – toužila po kočce, která by připomínala černého pantera z Knihy džunglí. Pokusů vyšlechtit tuto unikátní kočku proběhlo několik, nakonec vznikla díky křížení černé americké krátkosrsté kočky s hnědým kocourem plemene burma. Plemeno bylo uznáno ovšem až v roce 1970. V USA plemeno získalo na popularitě téměř okamžitě. Do Evropy se bombajská kočka dostala poměrně záhy, ale dodnes jde spíše o vzácnější mazlíčky. V Čechách jde dokonce o velmi vzácné plemeno, chová se u nás opravdu velmi výjimečně.

Bombajska-kocka (9)

Povaha bombajské kočky

Bombajská kočka je velmi chytrá, přátelská, společenská a živá, rozhodně se s ní nudit nebudete – v pozitivním slova smyslu. Často se mluví o tom, že její povaha je velmi podobná té psí, a to především z toho důvodu, že vyžaduje častou pozornost člověka. Dokonce vás bude s velkou pravděpodobností vítat po vašem příchodu domů. Jde o plemeno, které je velmi upovídané, komentovat bude vše co se kolem něj děje.

Bombajska-kocka (10)

Bombajské kočky velmi rády předou, dokáží aportovat nebo chodit na vodítku a rády si hrají. Jde o společenské plemeno koček, které rádo tráví co nejvíce času v přítomnosti svého člověka, pokud trávíte velkou část dne běžně mimo domov, nebude tato kočka pro vás ta pravá. Pokud je nucena trávit větší množství času o samotě, je nešťastná. Bombajka ocení přítomnost další kočičí parťačky, dobře vychází i se psy. Jde o kočku s milou a příjemnou povahou, často si jí proto pořizují i rodiny s dětmi. S dětmi bývají trpělivé a rády si s nimi hrají.

Bombajska-kocka (14)

Vzhled bombajské kočky

Bombajská kočka má připomínat černého pantera z Knihy džunglí, málokoho tak překvapí, že jde o černou kočku elegantního a pružného vzezření. Jde o středně velkou kočku s lesklou a hladkou srstí a pronikavými jantarovými očima. Váha kočky se pohybuje mezi 4-6 kg.

Bombajska-kocka (6)

Bombajská kočka v bodech

Velikost:

 • 4-6 kg

Srst:

 • Lesklá, hladká.

Zbarvení:

 • Černé.

Bombajska-kocka (2)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu