Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Kočičí plemena od písmene: B

Plemenům koček, které začínají na písmeno B, bez pochyb dominuje oblíbená britská krátkosrstá kočka. Patří sem ale také bengálská kočky, tedy dokonalá šelma, která není pro každého. Krásná a společenská kočka od písmene B je pak třeba birma, která miluje sledování televize.  

Své místo zde má i balinéská kočka - inteligentní šelma se silně osobitým charakterem nebo také bombajská kočka, pro kterou je typická černá srst a pronikavé jantarové oči.

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených kočičích plemen. 
Podívejte se na celý seznam kočičích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým kočkám váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.  

 

Balineska-kocka (1)

Balinéská kočka

Balinéská kočka je velmi chytré zvíře se specifickou osobností. Jde o kočky, které se podobají siamské kočce, a to jak vzhledem, tak i povahou. Balinéská kočka nejenže miluje lidskou společnost, ale i vyžaduje lidskou pozornost.
Zjistěte více o balinéské kočce

 

Kocici-plemeno-bengalska-kocka (6)

Bengálská kočka

Bengálská kočka je poměrně nové kočičí plemeno, jehož popularita mezi kočičími milovníky stále stoupá. Plemeno vzniklo v průběhu 20. století křížením divokých koček bengálských s kočkou domácí.
Zjistěte více o bengálské kočce

 

Kocici-plemena-birma (9)

Birma

Birma je krásná a společenská kočka. Je velmi klidné a perfektně se tak hodí do bytu. Hravě zvládne i pobyt v početné rodině. Jde o velmi zvědavé a zároveň rozvážné kočky, které s vámi budou zaujatě sledovat televizi.
Zjistěte více o birmě

 

Kocici-plemeno-kurilsky-bobtail (1)

Bobtail kurilský

Tato kočka pochází z Ruska, kde se v divoké přírodě, v okolí Kurilských ostrovů, živila převážně lovem ryb. V průběhu tamních drsných zim ji často umrzal ocas, který se pod tímto vlivem postupně zkracoval.
Zjistěte více o kurilský bobtail. 

 

Bombajska-kocka (13)

Bombajská kočka

Bombajská kočka je velmi chytrá šelma s krásnou černou srstí a uhrančivýma jantarovýma očima. V USA jde o velmi oblíbené plemeno, v Evropě a v Čechách jde spíše o vzácnou rasu.
Zjistěte více o bombajské kočce

 

Kocici-plemeno-britska-dlouhosrsta-kocka (1)

Britská dlouhosrstá kočka

Britská dlouhosrstá kočka je chundelatá krasavice, která z celého srdce miluje svou rodinu. Bývá doporučována i k dětem, s kterými vychází velmi dobře.
Zjistěte více o britské dlouhosrsté kočce

 

Kocici-plemeno-britska-kocka (4)

Britská krátkosrstá kočka (britka)

Britská kočka je mohutnou kočkou v mnoha barevných variantách s klidnou a přátelskou povahou. Britka je příjemným a populárním společníkem mnoha domácností.
Zjistěte více o britské krátkosrsté kočce (britce)

 

Zpět do obchodu