Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Kočičí plemena od písmene: A

Plemen koček, která začínají na písmeno A není mnoho. Ale rozhodně se zde neztratí americká krátkosrstá kočka, která jakoby vypadla z oka naší kočce evropské. Jak už název napovídá, jedná se o americké domácí plemeno, které vzniklo z koček dovezených při kolonizaci. 

 

Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbených kočičích plemen. 
Podívejte se na celý seznam kočičích plemen a zjistěte, jaká se k jednotlivým kočkám váže historie, odkud pochází, jaké mají typické vlastnosti nebo ke komu se nejlépe hodí.  

 

Americky-curl (12)

Americký curl

Americký curl je kočičí společnice, která zaujme svým vzhledem na první pohled. Typický vzhled jí dodávají malá zatočená ouška s trsem chloupků. Povahově jde o velkou milovnici lidí, včetně dětí.
Zjistěte více o americkém curl

 

Plemeno-americka-kratkosrsta-kocka (4)

Americká krátkosrstá kočka

Americká krátkosrstá kočka vzhledově připomíná kočku evropskou. Tato podoba není náhodná, toto plemeno totiž vzniklo za pomoci koček dovezených v průběhu kolonizace. Americká krátkosrstá kočka je středně velká až velká.
Zjistěte více o americká krátkosrstá kočka

 

Turecka-angora (13)

Angora turecká

Turecká angora patří mezi nejstarší kočičí plemena světa. Jde o láskyplnou, učenlivou a roztomilou kočku, která se navíc ráda předvádí. Tato kočka je velmi fixovaná na svého pána a vyžaduje, aby se jí majitel pečlivě věnoval.
Zjistěte více o turecké angoře

 

Zpět do obchodu