Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Na které zelenině si může pochutnat váš pes

Že by vás nikdy nenapadlo dát psovi zeleninu? Škoda! Představuje pro něj chutnou pochoutku, která navíc prospěje jeho bříšku nebo imunitě. Jen musíte vědět, po které sáhnout. Na to, kterou zeleninu smí pes, jsme se zaměřili v našem článku.

Jakou-zeleninu-smi-jist-pes (5)

Na které zelenině si smí váš hafan bez obav pochutnat?

Mrkev, petržel

Mrkev obsahuje spoustu prospěšného betakarotenu a s petrželí ji pojí i vysoký obsah vlákniny. Oba druhy zeleniny jsou pro psa dobře stravitelné, ale doporučuje se je pejskovi alespoň nastrouhat nadrobno. Můžete je také lehce povařit (ale pozor – ne moc, abyste hafana nepřipravili o důležité vitaminy).

Batáty

K druhům zeleniny, které byste naopak měli vždy povařit, patří sladké brambory neboli batáty. Také ony obsahují beta karoten a vlákninu, navíc díky své chuti jim odolá jen málokterý hafan.

Tip: Jak pejskovi batáty ještě vylepšit? Třeba sušenkami! Nemusíte je samozřejmě pracně péct – poctivé Sušenky pro psy s batáty pro vás máme připravené!

Jakou-zeleninu-smi-jist-pes (6)

Červená řepa

Syrová nebo lehce převařená, červená řepa je plná cenných živin, především železa a mědi.

Dýně

Také ona patří k druhům zeleniny bohatých na betakaroten a vlákninu. A také ji můžete svému chlupáčovi nabídnout v syrové i vařené formě.

Tip: Chcete pejskovi nabídnout dýni v zajímavé a chutné kombinaci? Pak mu dejte ochutnat naše neodolatelné Sušenky pro psy se zvěřinou a dýní!

Okurka

Je plná vody, takže bude nejen v létě lákavým osvěžením a přínosem k pitnému režimu hafana. Kromě toho obsahuje vlákninu a nezanedbatelné množství vitaminů a minerálů. Krom toho téhle křupavé zelenince odolá jen málokterý pes.

Jakou-zeleninu-smi-jist-pes (4)

Špenát

Možná váš hafan není zrovna Pepek námořník, ale špenát mu rozhodně dejte! Je plný železa a dalších minerálů či vitaminů. Je také dobře stravitelný, takže mu jej klidně podávejte čerstvý.

Tip: Přemýšlíte, jak pejskovi špenát ještě vylepšit? Co takhle v našich voňavých Sušenkách pro psy se špenátem?

Brokolice

Že vám tahle zelenina zrovna k srdci nepřirostla? Váš pejsek na tom určitě bude lépe! Jemně povařená i syrová je plná vitaminů, minerálů či vlákniny.

Jakou-zeleninu-smi-jist-pes (3)

Se kterou zeleninou opatrně

Existuje i zelenina, která sice pejskům vysloveně neškodí, takže se nemusíte děsit, pokud vám kousek upadne a váš hafan se po něm vrhne, ale která se nehodí pro větší či pravidelné podávání. Patří sem třeba klasické brambory nebo papriky.

Zelenina, kterou pes nesmí

A kterou zeleninu byste psovi nikdy neměli dávat? Například:

  • česnek a cibuli (mohou psa i zabít),
  • rajčata,
  • chřest,
  • pórek,
  • zelí a kapusta,
  • houby.

A jak je to s ovocem? Zjistěte, jaké ovoce může jíst i pes. A víte, jaké potraviny jsou pro psa nebezpečné?

Jakou-zeleninu-smi-jist-pes (1)

Autor: Květa z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com, Chlupáči.cz 

Zpět do obchodu