Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Jaké ovoce může jíst i pes

Dělá na vás hafan psí oči, když chroupete jablko, a vy přemýšlíte, jestli byste mu nemohli také kousek dát? Pak pro vás máme dobrou zprávu – můžete! A jablko v tom zdaleka není osamoceno! Které ovoce psům nejen neublíží, ale naopak mu může být skvělým zdrojem vlákniny a vitaminů? Tyhle plody mu klidně dopřejte!

Jake-ovoce-smi-jist-pes (7)

Jablka

Když už jsme ho nakousli (a to vlastně doslova), nemůžeme ho ještě jednou nezmínit. Jablíčka obsahují spoustu vlákniny a také vitaminy C, A a antioxidanty. Nemusíte je loupat (to by byla škoda, protože ve slupce a těsně pod ní je nejvíc živin, navíc slupka obsahuje také nejvíce vlákniny). Raději ale psovi nedávejte jádra.

Hrušky

Podobně jako jablka obsahují spoustu prospěšných látek a vlákniny. A také pro ně platí, že byste z nich předtím, než je dopřejete svému hafanovi, měli odstranit jadérka.

Banány

Ani tomuhle ovoci žádný pes neodolá. A to je dobře. Kromě tradičních vitaminů obsahují i důležitý minerál draslík. Jen pozor, jsou poměrně dost sladké, a tedy i kalorické, takže s jejich množstvím opatrně! A vždy je chlupáčovi oloupejte.

Tip: Banán je dokonalým pamlskem syrový, pokud ho ovšem nemáte zrovna po ruce, doporučujeme úžasné Sušenky pro psy s banánem!

Jake-ovoce-smi-jist-pes (6)

Melouny

Kdo by v parném létě nemiloval osvěžení v podobě červeného vodního melounu? A pejsci to mají podobně. Tohle ovoce (i když podle některých kritérií se meloun řadí botanicky mezi zeleninu) je plné vody, takže pomáhá s hydratací, ale také vitaminů C a A. Navíc obsahuje důležitý antioxidant lykopen. Hafanovi ho ale dopřávejte bez semínek a bez kůry.

Jahody, borůvky a maliny

Tyhle bobule jsou superpotravinami nejen pro nás lidi, ale také pro naše štěkající miláčky. Obsahují spoustu vitaminů, minerálů, ale i antioxidantů, jež nejen pomáhají trávení, ale třeba také imunitnímu systému hafana.

Tip: Pokud byste chtěli svému chlupáčovi nabídnout mix divokých bobulovin, máme pro vás skvělé Sušenky pro psy s lesním ovocem!

Jake-ovoce-smi-jist-pes (5)

Švestky

Spousta vlákniny, ale i vitaminů a minerálů. To nabízejí vašemu pejskovi oblíbené modré plody. Jen pozor, aby si na nich hafan nepochutnal i s peckou – mohla by v jeho bříšku napáchat spoustu škod (o tom, že by ji mohl pes vdechnout, ani nemluvě).

Meruňky a broskve

Obsahují betakaroten, vitamin A a vlákninu. Kromě toho většině psů chutnají, což je jistě výhoda. Jen nezapomeňte odstranit pecku! Pokud byste chtěli hafanovi přilepšit sušenou meruňkou, ujistěte se, že je bez přidaného cukru a jakýchkoli dalších látek.

Ananas

I o tuhle pochoutku se můžete s pejskem podělit. Dopřejete mu tím spoustu vitaminů (především céčka a béčka), ale také minerálů a antioxidantů. Navíc ananas obsahuje enzymy, které napomáhají trávení. Opět jako pro člověka platí, že by pes neměl dostávat sluku nebo střed ananasu.

Jake-ovoce-smi-jist-pes (3)

S kterým ovocem opatrně

Některé druhy ovoce sice pejsek může, ale měli byste s ním raději šetřit. Patří k nim například pomeranč, který má sice spoustu důležitého vitaminu C, ale také vysoký obsah dráždivé kyseliny citronové. Dále také třešně, jež jsou bohaté na cenné antioxidanty, ale jejich pecky jsou pro psa jedovaté. Hafanovi můžete nabídnout i kousek kiwi, ale vždy raději bez slupky a semínek.

Které ovoce pes nesmí

A které plody do psího jídelníčku nepatří? Především:

  • hroznové víno a rozinky (jsou vysoce toxické),
  • avokádo,
  • limetka,
  • rybíz.

A jak je to se zeleninou? Zjistěte, na které zelenině si může pochutnat váš pes. A víte, jaké potraviny jsou pro psa nebezpečné?

Jake-ovoce-smi-jist-pes (1)

Autor: Květa z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu