Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Jak zabavit kočku v bytě

Kočky patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Mnoho lidí chová kočku v bytě ber přístupu ven, a s tím se pojí řada úskalí. Kočka s přístupem ven se většinu dne zabaví sama, čistě bytovou kočku je potřeba zabavit jinak. A zabavit kočku často představuje výzvu.

Jak-zabavit-kocku-v-byte (1)

Bez dostatku stimulů se může snadno začít nudit, může být frustrovaná a škrábat nábytek, nadměrně mňoukat nebo může být i agresivní. Existuje celá řada způsobů, jak kočku v bytě zaměstnat a zajistit, aby měla dostatek pohybu i psychické stimulace. Bude pak spokojená a zdravá. V článku si dáme několik tipů, jak kočku důkladně zabavit.

Jak-zabavit-kocku-v-byte (10)

Oblíbené kočičí hračky

  • Myš se šantou, rozmarýnem, z juty a dalších přírodních materiálů: Kočka patří mezi přirozené lovce. Hračky, které napodobují kořist, patří mezi nejoblíbenější. Myši v různých provedeních, ať už se šantou, s rozmarýnem, z juty a z dalších přírodních materiálů zbudí u kočky lovecké instinkty a spolehlivě jí zabaví.
  • Myš s rolničkou: Rolnička na ocásku myši bude pro kočku neodolatelná a kočku zabaví alespoň na pár minut.
  • Hračky na udici: Hračky na udici jako myš, peříčko nebo váček s catnipem umožní kočce lovit a zároveň bude třeba, aby se do hry zapojil i člověk. Řada koček patří mezi společenské tvory, které ocení častou interakci s člověkem, včetně hry a za společných her s člověkem budou nadšené.
  • Laser: Honba za laserovým paprskem patří mezi oblíbené hry koček. Kočka je světýlkem fascinována, světlo se snaží lovit. Jde tak o skvělý způsob, jak kočku unavit a vybouřit její lovecký instinkt.
  • Hlavolamy pro kočky: Kočičí hlavolamy stimulují intelekt vašeho chlupáče a zpravidla je zabaví na delší dobu. Existuje mnoho druhů hlavolamů, od jednoduchých mističek s pamlsky po složité labyrinty.

Jak-zabavit-kocku-v-byte (11)

Další tipy pro zabavení kočky

Kromě pořízení konkrétních kočičích hraček a vlastní iniciativy z vaší strany můžete kočku v bytu zabavit řadou dalších způsobů. Kočce je třeba uzpůsobit byt, a to vytvořením vertikálního prostoru v bytě. Kočky milují skákání a výšky, vhod jim tak přijde řada poliček, stromů a škrabadel, po kterých bude moci kočka lézt. Většina koček je nadšená z poličky nebo škrabadla umístěného u okna tak, aby mohla pozorovat dění na ulici – pro mnoho koček to je jako sledování televize.

Kočka je inteligentní tvor, který se snadno začne nudit. Vhod tak přijde pořídit kočce větší množství hraček, ale vytažených jich bude mít k hraní jen pár. Hračky po pár týdnech vždy vyměňte a pro kočku budou hračky pak novinkou a budou s nimi o to nadšeněji dovádět.

Jak-zabavit-kocku-v-byte (13)

Kočce pořiďte kočičí trávu, kterou kočka bude ve volných chvílích uždibovat a pomůže jí s trávením. Kočku na chvíli i zabaví. Kočce můžete po bytě schovávat pamlsky po bytě. Dobroty schovejte do krabic, pod koberec nebo na různé vyvýšené prostory, na které má kočka přístup. Ze schovávání dobrot si můžete udělat rituál, například před spaním a kočku spolehlivě zabavíte.

Kočka patří mezi tvory, kteří sice velkou část dne prospí, o to více energie má, pokud zrovna bdí. Zároveň jde i o velmi chytré stvoření, je tak vhodné jí unavit jak fyzicky, tak psychicky. Většina koček je nadšená z aktivní interakce s člověkem, pokud si s ní budete hrát nebo trénovat povely, bude spokojená.

Jak-zabavit-kocku-v-byte (4)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu