Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Snowshoe se ráda učí kočičí triky a povely

Kočičí plemeno Snowshoe je velmi chytrá kočka, která se snadno a ráda učí triky a povely. V kombinaci se nádherným vzhledem připomínající siamku jde o skvělého kočičího parťáka.

Kocici-plemeno-snowshoe (1)

Hlavním rozdílem mezi siamkou a snowshoe jsou bílé znaky na tlapkách u snowshoe. Zároveń se lehce liší povaha obou plemen. Snowshoe je společenská kočka, která ocení i přítomnost dětí a dalších zvířat. Výhodou i nevýhodou této kočičí rasy je, že svou nelibost neprojevuje agresí, ale hlasitým komentářem.

Kocici-plemeno-snowshoe (10)

Důvody, proč si pořídit kočku snowshoe

 • Snowshoe zaujme svým elegantním a unikátním vzhledem. Na první pohled se podobají siamkám, hlavním rozdílem jsou pak bílé tlapky, které připomínají sněhové boty – odtud i název kočičího plemene. V kombinaci s modrýma očima jde o velmi krásnou kočku, která zaujme nejen kočičí milovníky.
 • Jde o přátelské a společenské kočky, které milují lidskou společnost a dobře vychází i s dalšími domácími zvířaty. Jde o příjemné a aktivní společníky.
 • Tato kočičí rasa je velmi inteligentní. Nejen že se učí snadno, ale učí se i velmi ráda. Miluje interaktivní hry, kde zapojí hlavu a zároveň ráda a dobře spolupracuje při výcviku.
 • Navzdory hustému kožíšku produkuje o něco méně alergenů než jiná plemena. Lidé s menší alergií na kočky toto plemeno snesou o něco lépe, než jiná plemena.
 • Jde o příjemné společnice, které dobře vychází i s dětmi. Jsou tak často doporučovány i do rodin.
 • Tato kočka má jemný a melodický hlas, který je řadě lidí příjemný.
 • Snowshoe miluje lidskou společnost a pohlazení. Je to mazel každým coulem.
 • Mnoho lidí hledí při výběru kočky i na její elegantní a estetický vzhled. Toto plemeno často projde i velmi přísnými estetickými požadavky mnoha náročných chovatelů.

Kocici-plemeno-snowshoe (11)

Důvody, proč si NEpořídit kočku snowshoe

 • Jde o hravé a aktivní kočky, které vyžadují častou interakci člověka. Pokud toužíte po kočce, která vyžaduje minimum pozornosti, raději se poohlédněte jinde.
 • Toto plemeno miluje lidskou společnost. Pokud trávíte velkou část dne mimo domov, bude tato kočka trpět.
 • I když toto plemeno dokáže řada menších alergiků tolerovat, nejde o kočku pro všechny. Především pokud trpíte alergií „na chlupy“, budete mít pravděpodobně s touto kočkou také potíže.
 • Jejich chundelatý kožíšek jim dodává elegantní vzhled, který ovšem není zadarmo. Je potřeba srst pravidelně pročesávat.
 • Jde o velmi chytrou kočku. Což může být pro řadu lidí paradoxně nevýhodou. Tato kočka vyžaduje častou interakci člověka při různorodých náročnějších hrách, které kočku unaví psychicky. Pokud nemáte čas a náladu kočku cvičit a často si s ní hrát, pak se raději poohlédněte po méně náročné kočce.
 • Snowshoe patří mezi vzácnější plemena. Její pořízení vám sice dodá na exkluzivitě, ale musíte zároveň počítat se složitějším hledáním chovatele a vyšší pořizovací cenou.
 • I když jde o chytrou kočku, která se cvičí o něco snadněji než jiná plemena, je potřeba být při výcviku trpělivý. Přeci jen jde stále o kočku, která při výcviku spolupracuje jen v momentě, kdy se jí chce.
 • Protože jde o vzácnější kočku, je její genetická variabilita poměrně omezená. Může to tak vést k určitým genetickým zdravotním komplikacím, a to navzdory tomu, že jde v zásadě o zdravou kočičí rasu.

Kocici-plemeno-snowshoe (14)

Historie snowshoe

Snowshoe byla vyšlechtěna na severu Spojených stát. Vznikla křížením siamských koček s dvoubarevnými americkými krátkosrstými a domácími kočkami. Název plemene je poměrně prozaický – odkazuje na vzhled kočky, konkrétně na „bílé ponožky“, které šlechtěním vznikly. Plemeno bylo oficiálně uznáno organizací FIFe  teprve nedávno, konkrétně v roce 2003. Prvními chovateli v Evropě byli Němci, kteří začali s vlastním křížením.

Kocici-plemeno-snowshoe (2)

Protože je v Evropě poměrně malé množství amerických krátkosrstých koček, došlo ke křížení snowshoe s kočkou ragdoll. Výsledkem je, že evropská varianta tohoto plemene má kulatější hlavu a mohutnější postavu než původní plemeno z USA. V Americe jde o populární kočičí plemeno a poměrně velké množství fanoušku si tato kočka našla i ve Velké Británii a v Německu. V České republice se zatím vyskytuje jen několik málo desítek jedinců.

Kocici-plemeno-snowshoe (4)

Povaha snowshoe

Nejen vzhledem, ale i povahou jde o velmi zajímavou kočku. Snowshoe v sobě mísí povahou svých hlavních předků, siamky a americké krátkosrsté kočky. Je o něco méně hlučná než siamka a zároveň vyžaduje o něco méně pozornosti. Oproti americké krátkosrsté kočce je ovšem živější a upovídanější. Toto plemeno je velmi hravé a zůstává hravé do vysokého věku. Jde o společenskou kočku, která dobře vychází s dětmi, ale i s kočkami a psy. Snowshoe je společenská kočka, která miluje přítomnost lidí a je skvělou společnicí. Je také velmi chytrá, snadno, a hlavně ráda se učí nové povely a triky. Zajímavostí plemene je i její pozitivní vztah k vodě.

Kocici-plemeno-snowshoe (13)

Vzhled snowshoe

Typický vzhled snowshoe dodává krátká, lesklá a přiléhavá srst se zbarvením podobném siamce. Hlavním rozdílem mezi snowshoe a siamkou jsou bílé ponožky tohoto plemene, které mohou za její jméno. Tělo kočky je středně velké, delší a dobře osvalené. Klínovitá hlava má mohutnou bradu a je zaoblená. Široké uši mají zakulacené špičky. Oválné oči jsou vždy modré. Srst je krátká až středně dlouhá, bez zřetelné podsady.

Kocici-plemeno-snowshoe (5)

Zbarvení snowshoe je v klasických siamských barvách, většinou jediným zásadním rozdílem u tohoto plemene jsou již zmíněné bílé ponožky. Jako u siamek se koťata rodí bílá a své typické zbarvení získají postupně. Barvy srsti jsou dle organizace FIFe modrá, seal (černá s odznaky) a čokoládová. Podle organizace TICA patří mezi další možná zbarvení i želvovinová, krémová a červená. Kocouři jsou výrazně větší než kočky a mají o něco hrubší srst. Váha plemene se v průměru pohybuje od 2,5 – 6 kg.

Kocici-plemeno-snowshoe (9)

Kočka snowshoe v bodech

Velikost:

 • 2,5-6 kg

Srst:

 • Krátká až středně dlouhá, bez zřetelné podsady.

Zbarvení:

 • Dle organizace FIFe modré, seal (černá s odznaky) a čokoládové. Podle organizace TICA patří mezi další možná zbarvení i želvovinová, krémová a červená.

Kocici-plemeno-snowshoe (8)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu