Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Ragdoll hravě zvládne rušnou domácnost i s dětmi

Ragdoll je krásná chundelatá kočka, která se snadno a ráda přizpůsobí životnímu stylu svého majitele. O této kočce se často mluví jako o kočkopsovi, a to díky jejímu krásnému kočičímu vzhledu a povaze podobné psí.

Kocici-plemeno-ragdoll (3)

Tyto kočky se rády upínají na svého majitele, kterého mají velmi rády. Jde i o jednu z mála koček, která ráda chodí na procházky v postroji a na vodítku. Ať už venku nebo doma nosí hračky, které chtějí aportovat. Ragdoll jsou velmi přátelské a dobře vychází i s dalšími kočkami. Jejich elegantní vzhled je doplněn velkýma modrýma očima, kterýma na první pohled zaujme.

Kocici-plemeno-ragdoll (9)

Důvody, proč si pořídit ragdoll

 • Toto kočičí plemeno je velmi přítulné. Většina koček tohoto plemene se ke svým lidem nadšeně tulí téměř za všech okolností.
 • Ragdoll hravě zvládne bydlet v bytě a vydrží i delší dobu o samotě.
 • Zvládají poměrně hravě pobyt s dětmi. Zpravidla neřeší dětské dovádění a výskání.
 • Jde o velmi inteligentní plemeno. Poměrně snadno zvládají různé interaktivní hračky a dokonce mají rády aport.
 • Snadno vychází s dalšími zvířaty, vůbec jí tak nebudou vadit další zvířecí parťáci.
 • Tyto kočky upoutají na první pohled svým krásným vzhledem. Huňatější kožíšek v několika zbarveních a krásné modré oči jsou její devízou.
 • Ragdoll s vámi bude nadšeně chodit i na procházky, zvládne hravě i vodítko.
 • Tato kočka sice hravě zvládne delší samostatný pobyt doma, ale o to víc si vás bude hlídat, když budete doma. Bude mít tendenci sledovat vás na každém kroku.
 • Jde o trpělivé kočky, které většinou se stoickým klidem zvládají pošťuchování dětí a jakkoliv rušnou domácnost. Toto plemeno díky přátelské povaze, touze se mazlit a právě díky jejich trpělivosti lze využít i na felinoterapii.

Kocici-plemeno-ragdoll (10)

Důvody, proč si NEpořizovat kočku ragdoll

 • Ragdoll je po mainské mývalé kočce druhá největší. Běžné váží i 10 kg. Je s tím třeba počítat a pokud koukáte po kočce „běžné“ velikosti, sáhněte po jiném plemeni.
 • Jde o velmi ukecané kočičí plemeno. Téměř jakoukoliv činnost je schopná tato kočka komentovat. Pokud toužíte spíše po tiché kočce, opět se raději poohlédněte jinde.
 • Ragdoll jsou poměrně hodně chlupaté kočky, které línají. Pokud netoužíte po bytě plném chlupů, nebudete z tohoto plemene příliš nadšení.
 • Jejich krásná delší srst vyžaduje pravidelnou péči. Je proto počítat s tím, že je třeba kočku pravidelně kartáčovat.
 • Jde o velmi chytré kočky, které je třeba pravidelně zaměstnat psychicky. Je tak dobré s kočkami cvičit různé povely nebo jim vyrobit hlavolamy. Pokud spíše toužíte po kočce, které bude jako zábava stačit pozorování světa okolo sebe z okna a po vás nebude vyžadovat žádnou aktivitu, raději se poohlédněte jinde.
 • Tyto kočky sice vydrží poměrně dlouhou dobu o samotě, přesto jde o společenské plemeno, které má rádo společnost nejen lidí, ale i dalších zvířat. Pokud se vyskytujete často mimo domov delší dobu, je dobré této kočce pořídit kamarádku. A nebo se o trošku častěji vyskytovat doma.

Kocici-plemeno-ragdoll (5)

Historie kočky ragdoll

Toto plemeno je poměrně mladé, vzniklo teprve během 60. let minulého století v severní Americe. První chovatelka tohoto plemene Ann Baker ho vyšlechtila z bílé angorské kočky a kocoura, který vzhledem velmi připomínal plemeno birma. V době, kdy byla březí kočka březí, měla autonehodu. Nehodu přežila ona i nenarozená koťátka. Patrně díky této nehodě se následně u koťat posléze objevila vlastnost, která je pro toto kočičí plemeno typická dodnes. Když zvednete kočku tohoto plemene do náruče, kočka uvolní svalstvo a podobá se hadrové panence. To dokonce vedlo i k pojmenování tohoto zvláštního plemene rag v angličtině znamená hadr, doll zase panenka. V roce 1981 se do Evropy dostaly první kočky tohoto plemene.

Kocici-plemeno-ragdoll (15)

Povaha ragdoll

Poměrně často se o tomto plemeni mluví jako o psech v kočičím těle. Důvodů je hned několik. Tyto kočky jsou velmi přátelské ke svým lidem a jsou i velmi důvěřivé. Milují mazlení a často nemají problém říct si o pohlazení i cizím lidem. Jsou také velmi inteligentní a rády se učí různé povely, aportují a milují různé interaktivní hračky či hlavolamy. Dokonce i rády chodí na procházky v postroji. I díky své přátelské povaze a touze se mazlit jsou vhodné na felinoterapii nebo-li k léčbě kočkou. Běžnou pracovní dobu člověka zvládnou poměrně snadno o samotě, občasné zdržení v práci či v kině také zvládnou. Ovšem pokud býváte běžně pryč z domu delší dobu častěji, tak tyto kočky začnou trpět. Jsou velmi společenské a přítomnost lidí a dalších zvířat mají velmi rády. Proto ocení buď další kamarádku nebo vaší častější přítomnost ve společné domácnosti. Velmi dobře se snáší i s dalšími zvířaty.

Kocici-plemeno-ragdoll (8)

Vzhled ragdoll

Toto plemeno patří mezi největší domestikované kočky, větší jsou již jen mainské mývalí kočky. Kocouři váží i 10 kg a kočky mívají zhruba o kilo méně. Nejen jejich velikostí, ale i krásným huňatým kožíškem a modrýma očima. Koťata bývají několik týdnů po porodu bílá, pak se jejich srst začne zbarvovat. Definitivní zbarvení získává kočka ragdoll až kolem 4 let, kdy je ukončen tělesný vývoj kočky. Oficiálně jsou uznány tři typy zbarvení tohoto plemene – mitted, colorpoint a bicolor. Mezi nejčastější zbarvení pak patří černohnědé, čokoládové, modré a lila.

Kocici-plemeno-ragdoll (11)

Kočka ragdoll v bodech

Velikost:

 • 9-10 kg

Srst:

 • Dlouhá a velmi hustá.

Zbarvení:

 • Tři typy zbarvení tohoto plemene – mitted, colorpoint a bicolor. Mezi nejčastější zbarvení pak patří černohnědé, čokoládové, modré a lila.

Kocici-plemeno-ragdoll (4)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva

Zpět do obchodu