Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

LaPerm je skvělá kočka do velké rodiny

LaPerm je kudrnatá kočka s uličnickým rozcuchem, na první pohled vás tak zaujme svým netradičním vzhledem. Jde o kočičí plemeno, které dobře vychází s dětmi i se psy, je tak skvělou společnicí do velké rodiny s dalšími zvířaty.

Kocici-plemeno-laperm (6)

LaPerm na první pohled zaujme svým netradičním vzhledem, především svým kudrnatým a chundelatým kožíškem. Zároveň jde o kočku s velmi příjemnou povahou, má smysl pro humor a je velmi milující a hravá.

Důvody, proč si pořídit kočku LaPerm

 • Tato kočka má krásnou kadeřavou srst, která ji dodává jedinečný vzhled.
 • Je to velmi přátelská a společenská kočka, která miluje lidskou společnost. Velmi ráda se s lidmi mazlí a hraje si.
 • Je velmi přizpůsobivá různorodým životním situacím a snadno si zvykne na nové prostředí. Bude spokojená jak ve městě, tak na venkově.
 • Jde o chytré kočičí plemeno, které se rádo učí nové triky a povely. Pokud patříte mezi nadšence, kteří rádi cvičí kočky nejen praktickým pokynům, ale i různé „cirkusové kousky“, pak pro vás bude LaPerm správnou volbou.
 • Patří mezi zdravější plemena. S troškou štěstí budete s touto kočkou chodit na veterinu pouze na očkování.
 • Jde o aktivní a energickou kočku, kterou potřebuje vypustit. Pokud milujete hry s kočkou, bude pro vás tato kočičí rasa vhodnou volbou.
 • LaPerm patří mezi menší kočky, což se může hodit především pro lidi bydlící v menším bytě.
 • I když se to nezdá, péče o srst není náročná. Stačí ji čas od času vykartáčovat.
 • Jde o vzácnější kočku, svému majiteli tak dodává na unikátnosti a exkluzivitě. Pravděpodobně s touto kočkou vzbudíte rozruch i mezi dalšími milovníky koček
 • Toto kočičí plemeno vyniká oddaností k svým majitelům. V přítomnosti svých lidí tráví toto plemeno co nejvíce času. Pokud toužíte po přítulné a věrné kočce, LaPerm vám bude dělat pouze radost.

Kocici-plemeno-laperm (1)

Důvody, proč si NEpořídit kočku LaPerm

 • Jejich srst dodává kočce na zajímavosti, přesto právě díky ní není pro každého. Například alergici z její srsti příliš nadšení nebudou.
 • Jde o energickou aktivní kočku, která se nejlépe vydovádí za pomoci svého majitele. Pokud se netoužíte kočce pravidelně věnovat a hrát si s ní, pak se raději poohlédněte po samostatnějším plemeni.
 • LaPerm je přátelská kočka milující společnost lidí. Pokud trávíte velkou část dne mimo domov, bude kočka psychicky trpět. Raději se tak poohlédněte po méně společenském kočičím plemeni.
 • I když jde o menší kočku, která zabere méně místa, přesto je třeba být při výběru vhodného bytu pro kočku opatrní. Jde o kočku plnou energie, která potřebuje dostatek prostoru, aby se měla kde vydovádět. Je tak třeba myslet na to, že budete muset do bytu umístit dostatečný počet škrabadel a množství hraček.
 • LaPerm vyžaduje speciální stravovací požadavky nebo péči o srst, což může trochu lézt do peněz, s čímž je třeba počítat.
 • Kudrnatá srst ji dodává na atraktivitě. I když není péče o ní příliš náročná, přesto je třeba se srsti věnovat. Pokud vůbec netoužíte věnovat se kočičí srsti, pak se raději poohlédněte po krátkosrstém plemeni.
 • Jde o plemeno vhodné k celoročnímu pobytu doma. Pokud toužíte spíše po kočce venkovní, raději se poohlédněte jinde.

Kocici-plemeno-laperm (2)

Historie kočky LaPerm

Roku 1982 se narodilo v americkém státě Oregon zvláštně kudrnaté kotě Curly. Majitelku vzhled kotěte velmi zaujal a rozhodla se zkusit cíleně vyšlechtit nové kočičí plemeno s kudrnatou srstí. Šlechtění se velmi záhy vyvedlo, postupně se rodila další koťata s touto specifickou srstí. Stejně jako typ srsti se podařilo přenést na budoucí generace i přátelskou a mazlivou povahu první kočičky Curly. Již roku 1995 došlo k oficiálnímu uznání plemene, a to organizací The International Cat Association (TICA). Mnoho dalších organizací plemeno uznalo v několika následujících letech.

Kocici-plemeno-laperm (3)

Povaha LaPerm

LaPerm patří mezi přátelské a milé kočky, jde o skvělé společnice. Svého člověka mají velmi rády a mají tendenci se svého člověka velmi těsně držet. I když si v rámci rodiny mají tendenci volit svého oblíbence, jemuž projevují přízeň nejčastěji, jsou doporučovány i do větší rodiny s dětmi. Zpravidla velmi dobře vychází i se psy. I když se širší rodinou vychází velmi dobře, jde pořád o kočičí šelmu, která má občas ráda svůj klid. Ocení tak, když má v bytě vyšší poličku nebo vysoké škrabadlo, kam se může v případě potřeby zašít.

Kocici-plemeno-laperm (4)

Milují co nejčastější přítomnost svého pána. Pokud trávíte velkou část dne mimo domov, bude se jim stýskat, jsou vhodnější do domácnosti, kde je „neustále“ někdo doma. Velmi rády se tulí a čím více se s nimi budete mazlit a hrát si s nimi, tím budou raději. Jde o plemeno, které miluje lidskou přítomnost. Tato kočka je ráda, když se jí věnujete, nejen že se ráda tulí, ale i si ráda s člověkem hraje. Pokud dopředu víte, že nebudete mít na kočku dostatek času, raději se poohlédněte po samostatnějším plemeni.

Kocici-plemeno-laperm (5)

Vzhled LaPerm

Unikátní vzhled a přátelská povaha dodávají kočce na přitažlivosti a oblíbenosti. V Čechách jde zatím spíše o vzácnost. Zbarvení tohoto unikátního kočičího plemene může být jakékoliv. Hlavním vzhledovým rysem kočky je její kudrnatá srst po celém těle. Kočka může být velmi, ale i mírně kudrnatá. Čas od času se objeví i kočka s nepatrnými kudrlinkami.

Kocici-plemeno-laperm (7)

Občas se narodí kotě s hladkou srstí nebo dokonce lysé, kudrlinky se vytvoří až časem. Hustota srsti se také mění, zpravidla v souvislosti s roční dobou. U těchto koček se běžně stává, že máte doma v zimě kočku s velmi hustou srstí a v létě kočku s pár chloupky. Dospělá kočka LaPerm váží mezi 3,5-5,5 kg.

Kocici-plemeno-laperm (8)

LaPerm v bodech

Velikost:

 • 3,5-5,5 kg

Srst:

 • Mírně či hustě kudrnatá. Na léto často kočka vylíná.

Zbarvení:

 • Jakékoliv

Kocici-plemeno-laperm (9)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu