Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Siamská kočka je pořádně ukecaná. Málokdy zažijete chvíli ticha

Siamské kočky jsou elegantní, krásné, společenské, ale i náležitě tvrdohlavé kočky. Siamky milují lidi a budou vám nadšeně dělat společnost za všech okolností, ať o to budete či nebudete stát. Momentální náladu siamky poznáte velice snadno díky intenzitě a tónu mňoukání. Málokdy si užijete chvíli ticha.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (7)

Siamky díky specifické povaze ocení spíše zkušenější chovatelé, kteří se jim budou hodně věnovat. Jde o inteligentní kočičí plemeno, které se rádo učí nové věci. Ve vícečlenné domácnosti se siamská kočka většinou upne na jednoho člověka, s kterým se mazlí a spolupracuje, ostatní okázale ignoruje, ale toleruje.

Důvody, proč si pořídit siamskou kočku

 • Jde o nádhernou a elegantní kočku, která málo líná a stačí ji vyčesat jen občas.
 • Mnoho lidí obdivuje tyto kočky především díky jejich orientálnímu vzhledu.
 • Siamky jsou především ideálním bytovým plemenem. Mají jemnou srst, ve které by jim, především v zimě, byla venku zima.
 • Siamské kočky jsou energické a hravé, nudit se s nimi určitě nebudete. Budou vás rády pronásledovat na každém kroku a snažit se vás zapojit do svých her.
 • Jde o učenlivé a inteligentní plemeno, které nejenže baví různorodý trénink, ale zároveň vás nebude při pokusu o trénink ignorovat, ale naopak nadšeně spolupracovat.
 • Siamka si ráda povídá. A to hodně nahlas. Pokud chcete ukecaného parťáka, jděte do toho. Pokud chcete tichou kočku, o které pomalu nebudete vědět, poohlédněte se jinde.
 • Jde v zásadě o zdravé plemeno, které se dožívá 15 a více let.
 • Tyto kočky jsou poměrně aktivní, a pokud je máte především v bytě, ocení občasnou procházku na vodítku.
 • Siamky jsou vhodné i pro začátečníky. Stačí, když budete ochotně trávit s kočkou čas a věnovat se jí. Ta vás o to víc bude milovat.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (11)

Důvody, proč NEpořizovat siamskou kočku

 • Siamky poměrně špatně snáší samotu. Pokud trávíte hodně času mimo domov a nechcete si pořizovat vícero koček, poohlédněte se po jiném plemeni.
 • Tyto kočky s vámi budou chodit spokojeně na procházky na vodítku, ale do domku se zahrádkou s tím, že z nich budou kočky venkovní, se nehodí. Pokud toužíte po samostatné kočce, která bude nadšeně a samostatně prozkoumávat okolí, pořiďte jiné plemeno. Co třeba kočka domácí?
 • Jde o velice kontaktní kočku, která miluje člověka a jeho pozornost. Nenechá vás tak nikdy o samotě a vše bude komentovat. Pokud toužíte po kočičí společnici, která vás nebude sledovat na každém kroku, poohlédněte se jinde.
 • Nejde o flegmatika, který velkou část dne prospí.
 • Není vhodnou kočku pro dítě, které s chovem koček nemá žádné zkušenosti.
 • Jsou poměrně vybíravé, co se jídla týče, a především mají citlivé zažívání. Jejich strava by měla být opravdu kvalitní.
 • Siamská kočka je tvrdohlavá a za každou cenu se snaží prosadit svůj postoj. Pokud jí neustoupíte, dokáže se urazit.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (15)

Historie siamské kočky

Siamské kočky patří mezi jedno z nejstarších plemen. První zmínky o tomto plemeni jsou ze 14. století z oblasti Siamu, tedy území dnešního Thajska. Siamky se chovaly v šlechtických rodinách a na královském dvoře. Do Evropy se dostaly v druhé polovině 19. století, kdy siamský panovník daroval několik koček britskému konzulovi. Vzhled siamek byl ovšem od toho dnešního poměrně odlišný. Tehdejší kočky byly o něco zavalitější, měly deformovaný ocas a dokonce prý šilhali. Všechny tyto znaky byly považovány za žádoucí znaky plemene, dnes jsou brány jako vada.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (2)

Povaha siamské kočky

Siamské kočky jsou velice aktivní kočky plné energie. Jako bonus jsou i zvídavé a hlučné. Což znamená, že budou téměř u všeho ochotně a nadšeně asistovat a náležitě vše komentovat. Jako správné kočky jsou rády středem pozornosti. Díky své inteligenci a zvídavosti je třeba je i náležitě zaměstnat, pokud se začnou nudit, dají vám svou nelibost a špatnou náladu náležitě najevo.

Mnoho majitelů s těmito kočkami pracuje jako se psy a siamky podobným způsobem cvičí nebo venčí. Díky své zvědavosti tyto kočky ocení procházky po venku za asistence svého člověka, a to klidně na vodítku. Rády a ochotně se naučí různé triky, včetně aportování

Kocici-plemeno-siamska-kocka (8)

Mají rády lidi a ve vícečetné domácnosti se často upnou na jednou „páníčka“. Nerady zůstávají delší dobu samy doma. Pokud jsou často a dlouho samotné tak jsou opět schopné dát hlasitě svou nelibost najevo, což se především sousedům v bytovém komplexu líbit moc nemusí.

Siamská kočka je poměrně náročná společnice, která opravdu není pro kde koho. Mnoho lidí naláká svou krásnou a elegantní vizáží, ale je třeba brát ohled i na její specifickou povahu. Výhodou nicméně může být i nenáročná péče o srst, která je bez podsady, stačí jí tedy čas od času vyčesat. I díky tomuto typu osrstění ovšem není vhodná k celoročnímu pobytu venku.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (12)

Vzhled siamské kočky

Siamská kočka mnoho lidí zaujme na první pohled právě svým elegantním vzhledem. Mají štíhlé protáhlé tělo a dlouhé nohy. Disponují krátkou srstí bez podsady. Tělo je pevné a svalnaté. Typická je specifické zbarvení srsti, která je krémová s tmavými znaky v obličeji, na tlapkách a ocasu. Nedávno se začala objevovat i nová zbarvení, včetně čistě bílé bez znaků. Nejde přitom o albíny. Koťata se rodí bílá a zhruba do tří let se postupně zbarvují.

Hlava siamek má podlouhlý trojúhelníkovitý tvar, uši trojúhelníkovitého tvaru jsou velké a opticky prodlužují hlavu. Oči jsou šikmo posazené, mandlového tvaru s intenzivně modrou barvou, což dodává kočce na jejím orientálním vzhledu. Nos kočky je dlouhý a rovný, linii čela prodlužuje bez zlomu. Siamka má ramena a bedra stejně široká, záda má silná a zadní nohy jsou o něco delší než přední. Ocas je tenký a na konci zašpičatělý. Váha se pohybuje mezi 2,5 – 5,5 kg.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (14)

Siamská kočka v bodech

Velikost:

 • 2,5-5,5 kg

Srst:

 • Krátká bez podsady

Zbarvení:

 • Krémová s tmavými znaky v obličeji, na tlapkách a ocasu. V posledních letech není výjimkou i téměř či úplně bílá siamka bez tmavých znaků.

Kocici-plemeno-siamska-kocka (13)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva

Zpět do obchodu