Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

8 tipů, jak vybrat veterináře pro psa

S pořízením pejska vám kromě spousty radostí (a nějaké té starosti) přibude také úkol v podobě shánění vhodného veterináře. Který pro vás a vašeho hafana bude ten pravý?

Jak-si-vybrat-veterinare (1)

Veterináře nebudete potřebovat jen v případě, že bude mít chlupáč nějaký zdravotní problém, ale také na pravidelné preventivní prohlídky nebo povinné očkování. I k těmto zdánlivým maličkostem se vyplatí věnovat výběru veterináře pozornost. Čeho si všímat a jak vlastně hledat toho pravého?

1. Od pejskaře k pejskaři

Není nic jednoduššího než se začít vyptávat lidí ve vašem okolí, kteří také vlastní štěkajícího parťáka, kam za veterinární péčí chodí a jak jsou s ní spokojení. Zvláště vaši blízcí či přátelé, které znáte a důvěřujete jim, vám poskytnou ty nejrelevantnější informace.

2. Co se píše v recenzích

Nemáte ve svém okolí nikoho, komu byste s radami důvěřovali? Pak přesuňte pozornost k internetu a podívejte se, jaké mají vybrané veterinární ordinace recenze. Ano, jsou často anonymní a ne vždy objektivní, ale i z nich vyčtete důležité údaje. 

Jak-si-vybrat-veterinare (2)

3. Dlouhá cesta za pomocí

I když by vzdálenost veterináře od vašeho bydliště neměla být jediným kritériem, určitě ji nepodceňujte. V případě problémů totiž jistě oceníte, že nemusíte malého pacienta vláčet přes celé město nebo okres. Na druhou stranu platí, že za vyhlášeným specialistou se vyplatí dojet i dál.

4. Od kolika do kolika

Pejsci – podobně jako lidé – nejsou nemocní jen ve všední dny během ordinačních hodin. A tak je dobré koukat i po blízké veterině, jež má nonstop provoz (i o víkendu). Nemusí být nutně vaší primární veterinární ordinací, ale vždy se vyplatí vědět, kde v případě potřeby najdete pomoc i v pozdních nočních hodinách.

Jak-si-vybrat-veterinare (3)

5. Oči, klouby, nebo srdce

Řada veterinárních ordinací nabízí kromě „klasické“ péče také péči specializovanou. To znamená, že v ní působí například veterinární ortoped, který pomůže s problémy s klouby, kardiolog na srdce, onkolog specializující se na nádorová onemocnění chlupáčů apod. Pokud budete takového specialistu potřebovat, vyplatí se takového specialistu najít a poskytnout pejskovi tu nejlepší péči.

6. Čisto a útulnu

Když vyrazíte s chlupáčem na první návštěvu vybrané veteriny, všímejte si i takových zdánlivých maličkostí, jako je stav čekárny, úklid, celková atmosféra. Jistě, pejska vám může skvěle ošetřit i veterinář v zanedbané ordinaci, ale příliš důvěry takové zařízení nevzbuzuje… A často vypovídá i o tom, jaký přístup její majitel ke své praxi má. Není nutné vybavit čekárnu nejmodernějšími sedačkami, ale čisto by v ní být mělo. V ordinaci si pak všímejte nejen hygienických podmínek, ale i vybavení.

Jak-si-vybrat-veterinare (4)

7. Pěkně pozitivně

Velmi důležitý je pak přístup veterináře k vám a vašemu pejskovi. Jak s chlupáčem zachází? A jak jedná s vámi? Veterinář by vám měl vždy vše podrobně vysvětlit, odpovídat na vaše dotazy (ano, i na ty, jež jemu přijdou samozřejmé, ale vám jako laikovi nemusejí být jasné), se zvířetem jednat s respektem a snažit se pro něj najít tu nejlepší péči.

8. Tady raději ne

Může se stát, že nebudete se službami vybraného veterinárního lékaře spokojení. V takovém případě můžete veterinu samozřejmě změnit. Vždy je lepší, když máte jistotu, že váš chlupáč dostává tu nejlepší možnou péči, než abyste se utápěli v pochybách.

Jak-si-vybrat-veterinare (5)

Autor: Květa z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu