Doprava ZDARMA nad 1 390 Kč a pamlsky nebo eko taška jako dárek od 1 990 Kč.

Cornish rex je kočka s ušima netopýra

Inteligentní i krásná kočka s netradičním vzhledem, která vás na první pohled zaujme, to je cornish rex. Zároveň jde o milé, kontaktní věrné a hodné kočky, které milují a vyžadují častou přítomnost svého člověka.

Cornish-rex (12)

Cornish rex je sice mladé plemeno, přesto je čím dál oblíbenější díky své pozitivní povaze. Mezi velké zajímavosti tohoto plemene koček patří i to, že se dá dobře cvičit.

Důvody, proč si pořídit cornish rex

 • Tato kočka na první pohled upoutá pozornost, a to díky velkým uším nebo zvlněnou srstí. Jde o zajímavé a netradiční plemeno, které ocení řada milovníků koček.
 • Jde o chytré kočky, které se oproti jiným kočkám rády a ochotně učí nové povely.
 • Rády chodí na procházky. Pokud budete kočku chovat v bytě, kočky se poměrně ochotně naučí na postroj.
 • Jsou to společenské kočky se vším všudy. Milují trávit čas v blízkosti svých lidí. Zpravidla tolerují i děti, s kterými si i řada jedinců tohoto plemene rádo hraje.
 • Zároveň cornish rex dobře vychází i s dalšími domácími zvířaty, včetně psů.
 • Toto kočičí plemeno rádo jí. Lze to využít ku prospěchu, za pomoci dobrot můžete tyto kočky poměrně snadno cvičit.

Cornish-rex (10)

Důvody, proč si NEpořizovat cornish rex

 • Jde o plemeno, které je v Čechách poměrně vzácné. Sehnat kotě patrně nebude jednoduché.
 • Tyto kočky milují přítomnost člověka. Pokud trávíte mnoho času mimo domov, zvažte pořízení samostatnějšího plemene.
 • Cornish rex miluje jídlo. Za pomoci jídla toto plemeno můžete tedy kočku cvičit, zároveň je ale třeba hlídat množství jídla, které kočka zkonzumuje, aby se z ní nestala kulička.
 • Jejich velká ouška je potřeba pravidelně kontrolovat a čistit. O něco častěji, než v „klasických“ kočičích uších se v nich mají tendenci tvořit záněty.

Cornish-rex (11)

Historie cornish rex

Kočičí plemeno cornish rex má poměrně krátkou historii. Tato rasa byla vyšlechtěna až v roce 1950 ve Velké Británii, kde si okamžitě získalo na oblibě. Díky genetické mutaci se na světlo světa dostalo kotě s kadeřavou srstí. Kotě jménem Kalibunker se následně stalo zakladatelem plemene. Toto kotě bylo pokryto těsnými řádky zvlněné srsti, což mu dodalo vzhled jehněte. Když rostl, čím dál víc vynikal jeho netradiční vzhled oproti sourozencům, a to nejen díky kadeřavé srsti. Pro cornish rex je například i typické štíhlé a dobře osvalené tělo na dlouhých nohách, nízká hlava s „netopýříma“ ušima a dlouhý ocas.

Cornish-rex (13)

Toto nové plemeno bylo nadále kříženo s barmskými, siamskými ale i britskými domácími kočkami a výsledkem byl vznik široké generické báze pro toto plemeno. Majitelka Nina Ennismoreová pojmenovala nově vzniklé plemeno rex, podle podobné mutace typu rex, která se objevuje u králíků. Zbytek názvu cornish pak plemeno získalo podle místa původu. Již v roce 1957 se plemeno dostalo do USA, kde poměrně rychle získalo na popularitě a rozšířilo se. V Evropě a především v Čechách jde spíše o vzácné plemeno.

Cornish-rex (14)

Povaha cornish rex

Cornish rex patří mezi aktivní kočičí plemena. Tyto kočky jsou velmi hravé a dokonce se rády a ochotně cvičí. Výcvik je pro ně potěšení i zábavou. Naučí se například aportovat nebo chodit v postroji. Zároveň jsou přítulné a milují mazlení. Touží také po společnosti, pokud jste často mimo domov, buď pořiďte kočce parťáka nebo se poohlédněte po samostatnějším kočičím plemeni. Pokud cornish rex postrádá společnost, psychicky trpí. Tyto kočky milují jídlo, dokázaly by jíst od rána do večera, je tak potřeba hlídat jim jídelníček. Jde o společenské kočky se vším všudy, velmi dobře vychází se psy a zpravidla i s dětmi.

Cornish-rex (2)

Srst koček je potřeba občas pročesat. Je ovšem potřeba pořídit ideální jemnější kartáč, abyste nepoškodili zvlněnou srst kočky. Také je potřeba pravidelně kontrolovat a čistit uši, s ohledem na jejich velikost a lehce atypický tvar se v nich o trošku častěji než u „tradičních“ kočičích uší tvoří záněty.

Cornish-rex (3)

Vzhled cornish rex

Tělo kočky cornish rex je středně velké, delší a dobře stavěné. Hlava má vejčitý tvar s klabonosem. Dlouhé a štíhlé nohy jsou dobře osvalené a přední nohy jsou kratší než zadní. Díky dobrému osvalení dokáží kočky vyskočit opravdu vysoko, klidně ze země až na vaše ramena. Dlouhý ocas je zakončen špičkou. Zajímavý a jedinečný vzhled tomuto plemeni koček dodávají krásné velké oči, velké „netopýří“ uši a především kudrnatá a hedvábná jemná srst. Obvykle bývá cornish rex přirovnáván k malé ovečce. Mezi nejčastější zbarvení patří červeně kouřové, želvovinové, bílé nebo černé s bílou, nicméně povolené zbarvení je vlastně jakékoliv. Váha koček se pohybuje okolo 4 kg, kocouři bývají trošku těžší, ti mívají okolo 5 kg.

Cornish-rex (4)

Cornish rex v bodech

Velikost:

 • Váha kočky se pohybuje okolo 4 kg, váha kocourů okolo 5 kg.

Srst:

 • Kudrnatá a hedvábně jemná.

Zbarvení:

 • Mezi nejčastější zbarvení patří červeně kouřové, želvovinové, bílé nebo černé s bílou, nicméně povolené zbarvení je vlastně jakékoliv.

Cornish-rex (6)

Autor: Lucka z Chlupáči.cz
Foto: Canva.com

Zpět do obchodu